Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα έρχεσαι ακριβώς σε αυτό που έλεγα εξ αρχής όμως.

Για ποιο λόγο κάποιος να έχει δεσμευμένα τα λεφτά του για 1 μήνα μέχρι να παραλάβει για να γλιτώσει 50-80€, τη στιγμή που η αγορά μπορεί να κινηθεί έτσι κι αλλιώς προς τα εκεί και με λιγότερη αναμονή μέχρι αυτός να πάρει την κάρτα στα χέρια του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, just getting started είπε

Τώρα έρχεσαι ακριβώς σε αυτό που έλεγα εξ αρχής όμως.

Για ποιο λόγο κάποιος να έχει δεσμευμένα τα λεφτά του για 1 μήνα μέχρι να παραλάβει για να γλιτώσει 50-80€, τη στιγμή που η αγορά μπορεί να κινηθεί έτσι κι αλλιώς προς τα εκεί και με λιγότερη αναμονή μέχρι αυτός να πάρει την κάρτα στα χέρια του;

Γιατι προφανως δεν του περισευουν αυτα τα 80€ και προτιμα να τα διαθεσει σε καποιο αλλο pc part η να τα φαει σε σουβλακια.
Αυτος που ειναι ανετος με το budget του κοιταει αλλες καρτες ή παει και τη παιρνει απο το Plaisio σε 15 λεπτα αδιαφοροντας για τα παραπανω χρηματα που θα δωσει.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι εύκολο για όλους να δώσουν 500-600 ευρώ ζεστά και να περιμένουν 1 μήνα. Αρκετοί φοβούνται τι θα γίνει σε περίπτωση που τελικά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ή δεν θέλουν να μπλέκουν με επιστροφή χρημάτων ή ίσως δεν εμπιστεύονται τέτοια μαγαζιά σε περίπτωση εγγύησης, κτλ, κτλ. Εντάξει είναι λογικό αυτό.

Εμένα βέβαια δεν με νοιάζει, άνετα τα έδινα (ειδικά σε κάποια φάση που είχε βγάλει μια top υλοποίηση 7800ΧΤ στα 520 αν ήμουν στην αγορά για κάρτα την είχα πάρει).

Από εκεί είχα σκοπό να πάρω την 4070 αλλά στάθηκα τυχερός και την έβγαλε ένα μαγαζί με 4-10 μέρες μόνο 20 ευρώ πάνω. (που τελικά την έφερε σε 2 μέρες). Και ήταν και 5στερο μαγαζί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Δεν είναι εύκολο για όλους να δώσουν 500-600 ευρώ ζεστά και να περιμένουν 1 μήνα. Αρκετοί φοβούνται τι θα γίνει σε περίπτωση που τελικά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ή δεν θέλουν να μπλέκουν με επιστροφή χρημάτων ή ίσως δεν εμπιστεύονται τέτοια μαγαζιά σε περίπτωση εγγύησης, κτλ, κτλ. Εντάξει είναι λογικό αυτό.

Εμένα βέβαια δεν με νοιάζει, άνετα τα έδινα (ειδικά σε κάποια φάση που είχε βγάλει μια top υλοποίηση 7800ΧΤ στα 520 αν ήμουν στην αγορά για κάρτα την είχα πάρει).

Από εκεί είχα σκοπό να πάρω την 4070 αλλά στάθηκα τυχερός και την έβγαλε ένα μαγαζί με 4-10 μέρες μόνο 20 ευρώ πάνω. (που τελικά την έφερε σε 2 μέρες). Και ήταν και 5στερο μαγαζί.

Ναι αλλα συνηθως αυτα τα 2 δεν πανε μαζι.
Η πας και τα σκας στα σιγουρα ξεροντας οτι θα δωσεις παραπανω ή κοιτας να γλιτωσεις 80€ και κανεις υπομονη.
Βιαστικος που περιμενει εστω και 1 μηνα να βγουν οι Super να γλιτωσει 30€ γινεται;
Πως περιμενε 1 μηνα για τα 30€ και δεν περιμενει 1 μηνα για τα 80€ :P
Bασικα περιμενε να βγουν οι Super μηπως αντι για 80 γλιτωσει 100€ αυτο εγινε.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Ναι αλλα συνηθως αυτα τα 2 δεν πανε μαζι.
Η πας και τα σκας στα σιγουρα ξεροντας οτι θα δωσεις παραπανω ή κοιτας να γλιτωσεις 80€ και κανεις υπομονη.
Βιαστικος που περιμενει εστω και 1 μηνα να βγουν οι Super να γλιτωσει 30€ γινεται;
Πως περιμενε 1 μηνα για τα 30€ και δεν περιμενει 1 μηνα για τα 80€ :P

ναι άλλο να περιμένεις απλά, και άλλο να έχεις δώσει λεφτά μπροστά και να περιμένεις. δεν είναι το ίδιο.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

ναι άλλο να περιμένεις απλά, και άλλο να έχεις δώσει λεφτά μπροστά και να περιμένεις. δεν είναι το ίδιο.

Εφοσον μεσολαβει η τραπεζα και δεν ειναι μαυρα στο χερι, δωσεις δεν δωσεις μπροστα ειναι το ιδιο πραγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Εφοσον μεσολαβει η τραπεζα και δεν ειναι μαυρα στο χερι, δωσεις δεν δωσεις μπροστα ειναι το ιδιο πραγμα. 

το ξέρω, απλά κάποιοι δεν ψήνονται. τέλος πάντων το έχουμε αναλύσει 200 φορές αυτό το μαγαζί και είναι και off topic έτσι και αλλιώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NVIDIA GeForce GTX 295 dual-GPU is now 15 years old

NVIDIA-GEFORCE-GTX-295-OFFICIAL-SPECS.jp

Τούμπανο κάρτα, την είχα τότε..Έπαιζες για πρώτη φορά Crysis ανθρώπινα. Πάνε αυτές οι εποχές με mGPU/SLI/CF..

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

NVIDIA GeForce GTX 295 dual-GPU is now 15 years old

NVIDIA-GEFORCE-GTX-295-OFFICIAL-SPECS.jp

Τούμπανο κάρτα, την είχα τότε..Έπαιζες για πρώτη φορά Crysis ανθρώπινα. Πάνε αυτές οι εποχές με mGPU/SLI/CF..

Εγώ μέχρι την 285 είχα φτάσει από Πλαίσιο σε προσφορά. Μου κάηκε, πήρα πιστωτικό από πλαισιο και πήρα την 5850.

21 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Αυτό, ναι, θα το ζήλευα!

Spoiler

Εγώ στα λεγα.:D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...