Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

τώρα και εσύ προσπαθείς να το εξηγήσεις στους noobάδες τον blu τον φαραώ και τον Γιάννη... good luck

Eγω δεν διαφωνησα μαζι του, αλλωστε ετσι επαιζα CS,Quake,Unreal το 2000 με 60FPS σε 60Hz :P

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Eγω δεν διαφωνησα μαζι του, αλλωστε ετσι επαιζα CS,Quake,Unreal το 2000 με 60FPS σε 60Hz :P

σας πειράζω ρε μπαγάσηδες μου λείπει ο herald :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα fps δεν κάνουν τον παίκτη αλλά ο παίκτης τα fps....:D

Σε ονλαιν γκειμ  και σπέσιαλ εντισιον 4090 με υπογραφή μπλου πέτσινου λίζας και 5000fps να έχει δεν τον σώζει τίποτα αν δεν είναι 12 με 20 χρονών(ανάλογα το γκειμ). 

Αν μια κάρτα δεν αφαιρεί και χρόνια καλύτερος δε γίνεσαι σίγουρα.

Τώρα στο θέμα 4070ται+7600 4070+7800χ3d πας στο δύο αν έχεις βάλει όρια στο μπάτζετ και μετά αλλάζεις ποιο εύκολα GPU(για 1440p). Αυτό κάθε δύο χρόνια αλλαγή CPU δεν το καταλαβαίνω αν συνοδεύεται και από όλα τα υπόλοιπα.(και ας έχω αλλάξει 3 σε 2.5 απλά έχουμε και ένα παιδί που πήρε από εμάς)

Επεξ/σία από Aris-leme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Aris-leme είπε

Τώρα στο θέμα 4070ται+7600 4070+7800χ3d πας στο δύο αν έχεις βάλει όρια στο μπάτζετ και μετά αλλάζεις ποιο εύκολα GPU(για 1440p). Αυτό κάθε δύο χρόνια αλλαγή CPU δεν το καταλαβαίνω αν συνοδεύεται και από όλα τα υπόλοιπα.(και ας έχω αλλάξει 3 σε 2.5 απλά έχουμε και ένα παιδί που πήρε από εμάς)

7600 με 7800x3d απεχουν περιπου 200€ και χρησιμοποιουν την ιδια πλατφορμα.
4070 με 4070Ti επισης απεχουν περιπου 200€ oποτε μιλαμε για το ιδιο Budget και περισσοτερα FPS.
Aπο εκει και περα πιο ευκολα αλλαζεις cpu παρα gpu.
To "καλυτερο" gaming cpu συνηθως κοστιζει 400€ που αν δεν εχεις τη top Gpu δεν το χρειαζεσαι και με 400€ παιρνεις Low Εnd Gpu.
Οποτε ειναι πιο ευκολo να παρεις την καλυτερη gpu που μπορεις και ενα "μικρο" cpu και μετα καποια στιγμη στο μελλον να αλλαξεις cpu παλι οικονομικα πχ εναν 9600X(αντι 9800x3d) με τα ρεστα παλι να καταληγουν στη gpu.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχονται ομορφιές με το RTX Remix το οποίο δεν έχει μπει ακόμα σε open-BETA φάση..Τα παλιά παιχνίδια θα μεταμορφψθούν σαν το Quake 2 RTX.

Tomb Raider looks incredible with RTX Remix Path Tracing

Tomb-Raider-RTX-Remix-Path-Tracing-2.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι από modders, όχι από studios.

Επίσης εγώ προσωπικά πολλά από τα παλιά δεν τα έχω παίξει, π.χ HL2 το οποίο περιμένω να το παίξω με RTX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτά είναι από modders, όχι από studios.

Επίσης εγώ προσωπικά πολλά από τα παλιά δεν τα έχω παίξει, π.χ HL2 το οποίο περιμένω να το παίξω με RTX.

δεν έχεις παίξει hl2?????? έλα psycho έφυγες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτά είναι από modders, όχι από studios.

Επίσης εγώ προσωπικά πολλά από τα παλιά δεν τα έχω παίξει, π.χ HL2 το οποίο περιμένω να το παίξω με RTX.

Το HL2 πιστευω οτι ειναι απο τα ελαχιστα που δεν εχει γερασμενο gameplay οποτε εισαι ΠΟΛΥ τυχερος .

 

Τωρα να παιξεις 2024 quake 2 ή tomb raider ... ενταξει μονο για τους πολυ φανατικους . 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τρομερή η επιμονή και των δύο να μην ρίχνουν τιμές.

Δηλαδή με τέτοια διαφορά επιδόσεων μεταξύ 4070 και της super, τόσο πολύ θα τους πείραζε να ρίξουν την απλή 4070 στα 499?? 

Αντίστοιχα και η AMD με την 7700xt σε σχέση με την 7800xt. Προτιμούν να μην πουλήσουν και καθόλου, από την ίδια την σκέψη να ρίξουν επίσημα τιμές. Χάθηκε να είναι η 7700 στα 350-380€?

Αλλά εδώ μόλις έκανε το χειρότερο release που μπορούσε να κάνει με την 7600 16gb πάνω από 300€... Τους εύχομαι όλες στα ράφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...