Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

αν δεν ειχες AM4 μητρικη παλι AM4 θα επερνες το 2024 γιατι θεωρεις οτι ειναι μπομπα και οτι θα εισαι σουπερ ευχαριστημενος σε 1440p.

Πάλι λάθος.Το μόνο που θα κάνω είναι να αλλάξω σε 1-2 χρόνια gpu ή κ πιο νωρίς αν βρω κάποια ευκαιρία. Αν δεν είχα pc και έκανα τώρα νέο θα πήγαινα σε ΑΜ5 κ 7600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

περιμενω το Throne and Liberty σε 1-2 μηνες

με τιποτα, η amazon δεν εχει πει τιποτα και δεν νομιζω απτο 0 να παει σε 1-2 μηνες release, το ελπιζω ωστοσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Πάλι λάθος.Το μόνο που θα κάνω είναι να αλλάξω σε 1-2 χρόνια gpu ή κ πιο νωρίς αν βρω κάποια ευκαιρία. Αν δεν είχα pc και έκανα τώρα νέο θα πήγαινα σε ΑΜ5 κ 7600.

Cpu αλλαξες, ram αλλαξες, GPU αλλαξες, το μονο που κρατησες απο το να πας σε "νεο pc" ηταν η μητρικη.
Aυτο δηλαδη που σε κρατησε πισω ηταν κατι που ειχε αξια 50€, που αν πουλαγες το παλιο combo(cpu ,m/b ram) θα αγοραζες ενα φθηνο B650 ,B760 και θα ηταν μια η αλλη.
Υπαρχουν και αλλοι που αλλαζουν μονο το cpu και εκει μπορω να το καταλαβω.
Αnyway αν εισαι ευχαριστημενος καλα εκανες,εγω δεν το βλεπω σαν λυση.

6 λεπτά πριν, geomrk είπε

με τιποτα, η amazon δεν εχει πει τιποτα και δεν νομιζω απτο 0 να παει σε 1-2 μηνες release, το ελπιζω ωστοσο

Ιανουαριο-Φεβρουαριο ειναι το Global Test και αν πανε ολα καλα λενε για μεσα Μαρτιου με αρχες Απριλιου.
Ειναι πιεσμενοι για 1Q 2024 που δεν εχει και πολλα νεα games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Cpu αλλαξες, ram αλλαξες, GPU αλλαξες, το μονο που κρατησες απο το να πας σε "νεο pc" ηταν η μητρικη.
Aυτο δηλαδη που σε κρατησε πισω ηταν κατι που ειχε αξια 50€, που αν πουλαγες το παλιο combo(cpu ,m/b ram) θα αγοραζες ενα φθηνο B650 ,B760 και θα ηταν μια η αλλη.
Υπαρχουν και αλλοι που αλλαζουν μονο το cpu και εκει μπορω να το καταλαβω.
Αnyway αν εισαι ευχαριστημενος καλα εκανες,εγω δεν το βλεπω σαν λυση.

Συνεχίζεις να μιλάς χωρίς να ξέρεις. Έχω 3 ΑΜ4 συστήματα, ένα για εμένα και 2 για τα παιδιά μου.Οταν αναβαθμίζω κάτι το παλιό συνήθως πάει σε άλλο pc του σπιτιού. Τέρμα συζήτησης γιατί ήμαστε off topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω υπομονή μέχρι την 5080 όταν με το καλό βγει, αν είμαι γκ@βλ@μένος μπορεί και 5090. Ελπίζω μόνο να μην πάθει κανα εγκεφαλικό o 5800x3d αν δει καμιά 5090 να μπαίνει στο case...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στου μικρού που έχω τον 5800χ3δ(είχα μητρική χ570 απο όταν βγήκαν) σεταρισμενο καλά με τις μνημουλες του κ την 4090 και πάει αστέρι σε ότι του έχω βάλει .Φυσικά εάν πήγαινα τώρα σε νέο θα πήγαινα σε χ670 κ 7800χ3δ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Manoleros95 είπε

Θα κάνω υπομονή μέχρι την 5080 όταν με το καλό βγει, αν είμαι γκ@βλ@μένος μπορεί και 5090. Ελπίζω μόνο να μην πάθει κανα εγκεφαλικό o 5800x3d αν δει καμιά 5090 να μπαίνει στο case...

Αν παιζεις 4Κ δεν νομιζω οτι θα εχεις θεμα.
Τωρα αν θες να παιξεις FPS games σε 1080p 1440p θα το δουμε στα reviews οταν με το καλο κυκλοφορησουν και πρατεις αναλογα.

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και να εχει bottleneck στα 350+ fps κλαιν τωρα!! και επεισης την 4090 την περνεις για 4Κ

εγω θα κατσω με την ΓΡΙΑ 3090 και τον 10900Χ στα 5ghz μετα θα κανω καμια μεταβαση

Επεξ/σία από panakos_thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Ιανουαριο-Φεβρουαριο ειναι το Global Test και αν πανε ολα καλα λενε για μεσα Μαρτιου με αρχες Απριλιου.
Ειναι πιεσμενοι για 1Q 2024 που δεν εχει και πολλα νεα games.

While results for TL in the domestic market have been disappointing, the game is still set to be released through Amazon Games in 2Q24 after CBT in 1Q24.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, geomrk είπε

Ελπιζω να κανει λαθος ο οικονομολογος και να ισχυει το αλλο που ειχα διαβασει :P
Ολα θα κριθουν απο το Balance του Korean (βγηκαν patches) και απο το ποσο μεγαλη συμμετοχη θα εχει το Global Beta Test.
Aς μου στειλουν invite να παιξω και θα περιμενω αλλον 1 μηνα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Είμαι περίεργος τι θερμοκρασίες θα βαράει εκείνο το σημείο επάνω στην μητρική.(Εάν γίνει καμιά στραβή ,θα παίρνεις δωρακι μαζί με την gpu και την μητρική... λαμπρά!)

Δλδ για αυτή την μαλακία πρέπει να αλλάξουμε κάρτα αλλά και μητρική και φυσικά να κάνουμε και άλλο beta testing εμείς.

Με την καμιά.

ROG MAXIMUS Z790 HERO BTF | Gaming motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global (asus.com)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...