Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, chrisde είπε

Ακόμα και αν ισχύει, τι σχέση έχει αυτό; Κάποιοι (όχι ο @BabisTs, μην παρεξηγηθώ) που έχουν ήδη καλή gpu, λένε θα πάνε σε ps5 αν οι Lovelace είναι ακριβές. Και αναρωτιέμαι γιατί;  Δεν τους καλύπτει η 6800xt, 3080 κτλ. σε σχέση με την κονσόλα, ή με την 4090ti στα 1000€ θα παίξουν το last of us 2 που λες εσύ; Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο;

Όταν λένε ''θα πάνε σε PS5 αντί για Lovelace'', σημαίνει ότι θα κρατήσουν την GPU στο PC που έχουν τώρα και τα λεφτά που θα έδιναν για νέα κάρτα(Και λιγότερα προφανώς) θα πάνε σε PS5 και όχι σε αναβάθμιση κάρτας.

13 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Παραγωγή όπως το last of us 2 δεν θα δει η 3090 ούτε σε 10 χρόνια …

Αν είναι το συγκεκριμένο, καλύτερα. Κατά τα άλλα τα PS games αργά ή γρήγορα έρχονται και στο PC πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα σε όλους αυτό απευθύνεται σε όσους θέλουν να αγοράσουν 4090! Μίλησα με γνωστό skroutzomahazo για αγορά της κάρτας! Όταν μου είπε τιμή μου έπεσαν τα μαλλιά! Η πρώτη παραλαβή που θα έρθει μου είπε συγκεκριμένα supreme X msi στα 2900! Του λέω τι φάση γιατί τόσο ψηλά! Μου λέει:Η πρώτη παραλαβή θα έρθει με αεροπλανοοοο! Του απαντώ Θα βομβαρδίσει το Μιλανο πριν έρθει; Η μήπως τα καύσιμα του αεροπλάνου θα τα πληρώσουμε εμείς; ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pantaz είπε

Παιδιά καλησπέρα σε όλους αυτό απευθύνεται σε όσους θέλουν να αγοράσουν 4090! Μίλησα με γνωστό skroutzomahazo για αγορά της κάρτας! Όταν μου είπε τιμή μου έπεσαν τα μαλλιά! Η πρώτη παραλαβή που θα έρθει μου είπε συγκεκριμένα supreme X msi στα 2900! Του λέω τι φάση γιατί τόσο ψηλά! Μου λέει:Η πρώτη παραλαβή θα έρθει με αεροπλανοοοο! Του απαντώ Θα βομβαρδίσει το Μιλανο πριν έρθει; Η μήπως τα καύσιμα του αεροπλάνου θα τα πληρώσουμε εμείς; ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!

Κοίτα να την αγοράσεις από Ευρώπη και άσε τα εγχώρια μαγαζιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η τιμή ειναι  προ-σκαλπαρισμενη και ετσι αποφεύγονται τα φαινόμενα σκαλπαρισματος που μας έπνιξαν τα τελευταία χρόνια. Check mate και μια magic life δώρο

Προειπωθηκε αλλα δεν θελατε ουτε θελετε να το πιστεψετε. Το pattern είναι Msrp 3090ti FE + 80% + ΦΠΑ

13 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Παιδιά καλησπέρα σε όλους αυτό απευθύνεται σε όσους θέλουν να αγοράσουν 4090! Μίλησα με γνωστό skroutzomahazo για αγορά της κάρτας! Όταν μου είπε τιμή μου έπεσαν τα μαλλιά! Η πρώτη παραλαβή που θα έρθει μου είπε συγκεκριμένα supreme X msi στα 2900! Του λέω τι φάση γιατί τόσο ψηλά! Μου λέει:Η πρώτη παραλαβή θα έρθει με αεροπλανοοοο! Του απαντώ Θα βομβαρδίσει το Μιλανο πριν έρθει; Η μήπως τα καύσιμα του αεροπλάνου θα τα πληρώσουμε εμείς; ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!

Υπομονή για την φουρνιά που θα έρθει με τον κυρ Μέντιο

ΕΛΛ. ΜΥΤ on Twitter: "https://t.co/emwtpHjDUL" / Twitter

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Παιδιά καλησπέρα σε όλους αυτό απευθύνεται σε όσους θέλουν να αγοράσουν 4090! Μίλησα με γνωστό skroutzomahazo για αγορά της κάρτας! Όταν μου είπε τιμή μου έπεσαν τα μαλλιά! Η πρώτη παραλαβή που θα έρθει μου είπε συγκεκριμένα supreme X msi στα 2900! Του λέω τι φάση γιατί τόσο ψηλά! Μου λέει:Η πρώτη παραλαβή θα έρθει με αεροπλανοοοο! Του απαντώ Θα βομβαρδίσει το Μιλανο πριν έρθει; Η μήπως τα καύσιμα του αεροπλάνου θα τα πληρώσουμε εμείς; ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!

Είχα πει πριν κάτι σελίδες ότι καλές καστομιες θα παίξουν κάπου 2700€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Ελληνικά μαγαζιά ξεχάστε τα, θα πάνε τα 3000αρα σύννεφο στις αρχές. Από Ευρώπη και χωρίς ΦΠΑ μπας και την βρείτε κοντά στα 1800-2000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα Ελληνικά μαγαζιά ξεχάστε τα, θα πάνε τα 3000αρα σύννεφο στις αρχές. Από Ευρώπη και χωρίς ΦΠΑ μπας και την βρείτε κοντά στα 1800-2000.

Δύσκολο τόσο θα βρεις fe.

Στην καλύτερα από Ευρώπη , Γερμανία,Ισπανία κτλ να την βρούμε μια καλή καστομια κάπου 2400-2500

* Τώρα είδα είπες χωρίς ΦΠΑ.

Άντε χωρίς ΦΠΑ κανά 2100-2200€ υπολογίζω 

Δεν βιάζομαι προσωπικά έτσι και αλλιώς παιχνίδια γιοκ

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Καλά κάνει γιατί δεν είναι κολλημένοι όπως οι Ευρωπαίοι και έχουν την αιχμή της τεχνολογίας . Ας πρόσεχαν οι δήθεν Ευρωπαίοι …

Παραγωγή όπως το last of us 2 δεν θα δει η 3090 ούτε σε 10 χρόνια …

Κολλημενοι ως προς τι; Αλλοι ειναι οι λογοι που προελαυνουν στην τεχνολογια αλλα δεν ειναι της παρουσης.. Εχουν αλλα κουσουρια αυτοι που ειναι πολυ πιο σημαντικα απο την προσβαση σε φθηνοτερη τεχνολογια..

 

Αληθεια τωρα με msrp 1950euro Γερμανια τι τιμες περιμενετε στο Ελλαδισταν; Δοξα το Θεο επιλογες υπαρχουν , οποιος θελει θα παρει, ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε και Μαρθα Βουρτση και χαχανουληδες noise

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα Ελληνικά μαγαζιά ξεχάστε τα, θα πάνε τα 3000αρα σύννεφο στις αρχές. Από Ευρώπη και χωρίς ΦΠΑ μπας και την βρείτε κοντά στα 1800-2000.

ναι αυτο το χωρις φπα, θα με βοηθησει κανεις να παρω μια? 100 ευρω δινω σε οποιον ενδιαφερεται, ολοι ευτυχισμενοι θα μαστε

 

2 λεπτά πριν, Plebas86 είπε

 

 

 

Επεξ/σία από Plebas86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, malakudi είπε

Οι τιμές επιλέχθηκαν στρατηγικά για να συνεχίσει να πουλάει ότι στοκ υπάρχει από 3080/3080ti/3090/3090ti (τα χαμηλότερα έτσι κι αλλιώς δεν έχουν ακόμα ανταγωνισμό από αντίστοιχα 4000 μοντέλα).

Στα 1100 η 4080 12GB ναι μεν θα είναι στα ίδια σε raster με 3090 ti, θα είναι πιο γρήγορη σε rtx αλλά έχει μόνο 12GB. 

Ρε παιδια, δεν βγαινουν οι αριθμοί.

Πως ακριβώς θα έχει 700ευρω η 3080 οταν οι πιο πολλές 3060 εχουν πανω απο 400ευρω και οι 3070(που ειπαμε κρατανε τιμές αφου δεν εχουν αντικαταστάτες)600ευρω και πάνω?

Και αν πιασουμε και υλοποιησεις πέραν απο manli κλπ, τα πράγματα ειναι ακόμα χειρότερα σε 3080 μεριά. 

Asus Tuf 3080 10gb 910ευρώ

Asus Tuf 6900xt 16gb 840ευρώ

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Αληθεια τωρα με msrp 1950euro Γερμανια τι τιμες περιμενετε στο Ελλαδισταν; Δοξα το Θεο επιλογες υπαρχουν , οποιος θελει θα παρει, ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε και Μαρθα Βουρτση και χαχανουληδες noise

Εγώ δεν θέλω να πάρω αλλά θα μου σπαμμάρετε benchmarks με τις γυαλιστερές 4090 σας και θα παρασυρθώ :P 

Tα έσκασα για 3090 αλλά είχα κάνει skip τις 2xxx, τώρα το 2χιλιάρο+ κάθε 2 χρόνια για GPU είναι βαρύ. Και στα του ήχου ξέρεις εσύ, φεύγουν τα 3χιλιαρα για πλάκα, αλλά τουλάχιστον εκεί τα κρατάς δεκαετία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι ελα ντε καποιοι οταν εσκαβαν ειχαν μεγαλη γλωσσα και τους φαινονταν οκ τα 2χιλιαρα.... 

Επεξ/σία από Plebas86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Kαποτε υπηρχε και το Mining και καλυπτοταν το διχιλιαρο.. τωρα ?

Τωρα θα ξαναπαίξεις cyberpunk με dlss 3 στα 90 fps 4k. Το native το είδαμε, πάλι 20-25 έγραψε το κόντερ. 😮 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Herald είπε

Εγώ δεν θέλω να πάρω αλλά θα μου σπαμμάρετε benchmarks με τις γυαλιστερές 4090 σας και θα παρασυρθώ :P 

Tα έσκασα για 3090 αλλά είχα κάνει skip τις 2xxx, τώρα το 2χιλιάρο+ κάθε 2 χρόνια για GPU είναι βαρύ. Και στα του ήχου ξέρεις εσύ, φεύγουν τα 3χιλιαρα για πλάκα, αλλά τουλάχιστον εκεί τα κρατάς δεκαετία. 

Καλος κουμπαράς και ήχος.

Πολύ πιο ακριβό σπορ που και αυτό τελείωσε δεν ειναι όπως ήταν πριν καμία 10ετια .

Πιο εθιστικό και από ναρκωτικά ηταν

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...