Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Καλά κάτσε να δούμε. Υπάρχει χώρος και Nvidia λογική να διατηρηθούν ΟΛΕΣ στην αγορά και να μη σταματήσει καμία παλιά κυκλοφορία, ούτε να πέσουν οι τιμές. Αφού πουλάμε.

Εχει ανακοινωσει η ιδια η nvidia οτι θα τις σταματησει εκτος την 4070.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

8 hours ago, aesop said:

Η 4070 με ενδιαφέρει για αυτο περιμενω. Αλλά αν είναι μέχρι το Μάρτιο δεν θα την παλέψω χωρίς καρτα 2 μηνες 😁

Rookie numbers. Έχω μείνει έως κ 7 μήνες χωρίς κάρτα ή pc, οπότε καλά θα σαι bro. 

1 minute ago, Arkin said:

Εχει ανακοινωσει η ιδια η nvidia οτι θα τις σταματησει εκτος την 4070.

link? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Grisos said:

Οπωσδήποτε να τσεκάρεις συνολικό πάχος rad+fans αν μπει πλάγια.

Πλάγια εννοείς σε κάθετη θέση?
Εγώ όπως στα builds που μου έστειλαν πιο πάνω θέλω να την τοποθετήσω. Κυρίως για να χω και πιο εύκολη πρόσβαση σε ram κτλ όταν χρειαστεί.

Αν εννοείς τα fans που είναι που είναι στο μπροστά σημείο (πίσω απ την lara στο πιο πάνω βιντεάκι), σκέφτομαι να πάρω τα ίδια με τον τύπο οπότε δεν πιστεύω να έχει πρόβλημα. 

Thnx πάντως για την επισήμανση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εχει ανακοινωσει η ιδια η nvidia οτι θα τις σταματησει εκτος την 4070.

Προς το παρόν επίσημα δεν έχουν ανακοινωθεί καν οι νέες κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Rookie numbers. Έχω μείνει έως κ 7 μήνες χωρίς κάρτα ή pc, οπότε καλά θα σαι bro. 

link? 

https://videocardz.com/newz/nvidia-reportedly-stops-mass-production-of-rtx-4070ti-4080-gpus-now-focusing-on-super-variants

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Exω Ι5 13400 και 32 Gb Ram DDR 4 3600 MHz. Να πάρω 4060 ti η να παω σε 4060 η να κοιτάξω για καμιά μεταχειρισμένη 3060 ti ; Παίζω σε 1080p.

Επεξ/σία από aplos73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aplos73 είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Exω Ι5 13400 και 32 Gb Ram DDR 4 3600 MHz. Να πάρω 4060 ti η να παω σε 4060 η να κοιτάξω για καμιά μεταχειρισμένη 3060 ti ; Παίζω σε 1080p.

Να περιμενεις 15 μερες μηπως δουμε πτωση σε ολες.
Απο αυτες τις 3 καλυτερα να παρεις 4060Ti.
H 3060Τi κυκλοφορει με "παλιες" τιμες(420€) και ειναι πιο ακριβη απο τη 4060Ti(380€) χωρις λογο.
Aν περιμενεις λιγο ισως τη βρεις στα 350€.
https://www.bestprice.gr/item/2158674962/gigabyte-geforce-rtx-4060-ti-8gb-gddr6-eagle-oc-karta-grafikwn.html?qo=4060ti&from=cat

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά λες φίλε blueraymivies . Θα περιμένω. Αν μπορέσω και πάρω κάποια 4060 ti με 350 € θα είναι πολύ καλά. Και απόλυτα μέσα στο budjet μου. Όσο για απόδοση με τον επεξεργαστή και τις μνήμες που έχω θα είναι οκ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, aplos73 είπε

Καλά λες φίλε blueraymivies . Θα περιμένω. Αν μπορέσω και πάρω κάποια 4060 ti με 350 € θα είναι πολύ καλά. Και απόλυτα μέσα στο budjet μου. Όσο για απόδοση με τον επεξεργαστή και τις μνήμες που έχω θα είναι οκ; 

Μια χαρα θα εισαι, ειναι ενα τιμιο VFM build αυτα τα 3 (13400, ddr4 3600 , 4060Ti).

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως τις λεγαμες τις τιμες. 900-1000 ευρω η 4070ti super δηλαδη οπως φαινεται η 4080super καλα θα ειναι στα 999 αλλα μενει να το δουμε. Η 4070super ο νεος βασιλιας στα 600 ευρω θα τραβηξει προς τα κατω τις τιμες και απο amd μερια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Havik είπε

Θα περίμενα την 4070 να πάει 500$ αντί για 550$ και επίσης απογοήτευση με την 4070S που παραμένει με 12gb.

Η 4070 δεν έχει καπου 550. 550 έχει σε μαγαζι που θα στη φέρει (αν στη φέρει) σε 25 εργάσιμες! Οι τιμές που παίζουν γνωστές υλοποιήσεις είναι πανω από 650

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...