Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, just getting started είπε

Σας έχει τύχει να μην φαίνονται οι αναλύσεις του dldsr επιλέξιμες in-game?

Συγκεκριμένα ξανά έπιασα τώρα quantum break (το είχα αφήσει με την παλιά κάρτα, γιατί σε 1080 ίσως είναι το πιο θολό παιχνίδι που έχω δει) και δεν μου βγάζει τις έξτρα αναλύσεις. Είτε είμαι full screen, είτε windowed και με επιλεγμένη dldsr ανάλυση για το desktop.

Αν θυμαμαι καλα πρεπει να πας στo Νvidia Control Panel ->Desktop size and position και να επιλεξεις GPU αντι για Display και να τικαρεις το Overide Scale games and programs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, just getting started είπε

Σας έχει τύχει να μην φαίνονται οι αναλύσεις του dldsr επιλέξιμες in-game?

Συγκεκριμένα ξανά έπιασα τώρα quantum break (το είχα αφήσει με την παλιά κάρτα, γιατί σε 1080 ίσως είναι το πιο θολό παιχνίδι που έχω δει) και δεν μου βγάζει τις έξτρα αναλύσεις. Είτε είμαι full screen, είτε windowed και με επιλεγμένη dldsr ανάλυση για το desktop.

Το quantum break έχει θέμα γενικά … δοκίμασε να κλείσεις την επιλογή upscale κάνε restart και δοκίμασε πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το dldsr ενώ σε όλα τα παιχνίδια που έχω δοκιμάσει μου βγάζει την ανάλυση και το graph του afterburner κάνει zoom out όταν αλλάζω απο 1080p 

Στο Detroit become human ενώ αλλάζει στο μενού ανάλυση το afterburner δεν κάνει zoom out δεν ξέρω σίγουρα αν την αλλάζει αν και δουλεύει παραπάνω η κάρτα οπότε μάλλον δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, BlurayMoviesGreece said:

Αν θυμαμαι καλα πρεπει να πας στo Νvidia Control Panel ->Desktop size and position και να επιλεξεις GPU αντι για Display και να τικαρεις το Overide Scale games and programs.

 

2 hours ago, Tambas91 said:

Το quantum break έχει θέμα γενικά … δοκίμασε να κλείσεις την επιλογή upscale κάνε restart και δοκίμασε πάλι 

Ευχαριστώ παιδιά, δοκίμασα και τα δύο άλλα το game δεν χαμπαριάζει.

Τελικά πήγα από το GeForce experience και έκανα optimize settings και έκανε από μόνο του force την ανάλυση.

Βέβαια παραμένει αρκετά θολό σαν παιχνίδι που δεν ήμουν σίγουρος αρχικά αν έγινε 😂

In-game τώρα εκεί επιλέγεις ανάλυση είναι απλά κενό 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Westbaum είπε

image.png.a25f28966089540454a0e4d9435e70e5.png

καθε review που βλεπω εχουν και διαφορετικα αποτελεσματα ,μια χαρα τα  review sites παλι :lol:

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ultra Preset, Native 1440p, TAA (το graph της gpu είναι λάθος. στο rtss είναι κανονικά στο 99% όλη την ώρα. και το cpu είναι λάθος. κανονικά είναι στο 30-40%. τα fps είναι σωστά)

Screenshot-6.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Ultra Preset, Native 1440p, TAA (το graph της gpu είναι λάθος. στο rtss είναι κανονικά στο 99% όλη την ώρα. και το cpu είναι λάθος. κανονικά είναι στο 30-40%. τα fps είναι σωστά)

Screenshot-6.png

τα νουμερα σου ειναι ιδια με το game gpu

 

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, just getting started είπε

Σας έχει τύχει να μην φαίνονται οι αναλύσεις του dldsr επιλέξιμες in-game?

Συγκεκριμένα ξανά έπιασα τώρα quantum break (το είχα αφήσει με την παλιά κάρτα, γιατί σε 1080 ίσως είναι το πιο θολό παιχνίδι που έχω δει) και δεν μου βγάζει τις έξτρα αναλύσεις. Είτε είμαι full screen, είτε windowed και με επιλεγμένη dldsr ανάλυση για το desktop.

Πρέπει να έχεις επιλογή για να σου εμφανίζει και τις 16:10 αναλύσεις για να τις δεις.

6 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν έχουν και άδικο. Αν και κάποια ελάχιστα stutter τα έχω. 14.7 gb με όλα δεξιά σε 4k και DLSS2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Avatar has a hidden "Unobtanium" preset that goes above Ultra that can be unlocked with a command line argument

Πανωλεθρία στο Μιλάνο ακόμα και με 4090 λένε..Αλλά δείχνει ακόμα πιο γαμάτο.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Avatar has a hidden "Unobtanium" preset that goes above Ultra that can be unlocked with a command line argument

Πανωλεθρία στο Μιλάνο ακόμα και με 4090 λένε..Αλλά δείχνει ακόμα πιο γαμάτο.

Είναι που είναι οπτικά πολύ δυνατό στο ultra ήδη....θα το δοκιμάσω το ΣΚ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει stutters παιδια βούτυρο πάει. Ρίξτε το objects στο 10 τα 2 volumetric low και το sun shadows Τα υπόλοιπα high περα από terrain ultra και το παιχνίδι είναι στο 99% ίδιο με κοντά 70% πάνω frames. Άλλο να είσαι 45 55 άλλο 90 μόνιμα. Είναι το νέο crysis από άποψη γραφικών η δουλειά της ubisoft εδώ αξίζει πολλά συγχαρητήρια. Snowdrop βέβαια η μηχανή που αγαπάμε όσο η dunia στο οπτικό αποτέλεσμα. 

37 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Avatar has a hidden "Unobtanium" preset that goes above Ultra that can be unlocked with a command line argument

Πανωλεθρία στο Μιλάνο ακόμα και με 4090 λένε..Αλλά δείχνει ακόμα πιο γαμάτο.

Πόσο πιο real life να δείξει? Νιώθεις ότι μπορείς να πιάσεις τον κόσμο του από άποψη καθαρότητας και λεπτομέρειας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...