Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, kostiger είπε

 

10 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Εχω καλα και κακα νεα.
Ας ξεκινησω απο τα κακα πρωτα.
1)Το combat ηταν πολυ στατικο σαν να εισαι ακινητος και να πατας skills
2)Eβαλαν να πληρωνεις και να παιζει ο χαρακτηρας σου 8 ωρες offline και να xpαρει/farmαρει κανονικα
3)Eχει πολλα Pay to Win items

Tα καλα νεα ειναι οτι αυτα τα 3 τα ακυρωσαν τελειως μετα απο πολυ κραξιμο και το εφτιαξαν οσον αφορα το Combat να ειναι πολυ καλυτερο.
Θελει ομως πολυ δουλεια ακομα.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Μπα, μετριούνται στα δάκτυλα του ενός χεριού, όπως ήδη γνωρίζουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Πέτρος είπε

[instigator mode]

Εεεεεεεε....μια ερώτηση....μόνο μία....

Όταν λέμε ότι υπάρχουν 500 παιγνίδια (+εφαρμογές) με RT(X) το λέμε για έναν συγκεκριμένο λόγο αλλά όταν συγκρίνουμε RT επιδόσεις χρησιμοποιούμε 3-4 μόνο (μην πω 2) για τον ίδιο συγκεκριμένο λόγο?

[/instigator mode]

Oταν δοκιμαζεις εναν επεξεργαστη σε Multicore Performance το κανεις στο Cinebench R23 που ειναι το πιο βαρυ σεναριο δεν το κανεις σε αναπαραγωγη youtube videos, ακομα και αν δεν τρεχεις Cinebench καθε μερα.
Ετσι και το RT θα το δοκιμασεις στα πιο βαρια σεναρια και οχι σε αυτα που εχουν μια σκια σε μια κολονα και μια αντανακλαση σε μια λακουβα και τιποτα αλλο.
Τα 500 παιχνιδια και εφαρμογες ειναι περισσοτερο για να θυμησουν οτι πλεον το DLAA, DLSS, DLSS 3 θα το βρεις σε ολο και περισσοτερα games και οτι ειναι δικαιολογια το "δεν το εχουν ολα" γιατι δεν σε ενδιαφερουν και δεν θα τα παιξεις ολα, αρκει να τα εχουν η πλειοψηφια και οτι καινουριο βγαινει.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, akoinonitos said:

το rdr2 που δειχνει στο video εχει rt? :P

δεν έχουν 500 παιχνίδια RT, στο video η nvidia δείχνει 500 τίτλους όπου χρησιμοποιείται κάποια τεχνολογία της (rt/dlss/dlaa/rr και τα άλλα 800 σχετικά ακρωνύμια) 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

ρε το βιντεο σχολιασα ,ποιος το εχςι φτιαξει ,εχει βαλει το rdr2 και λεει για rtx?

Δεν είπε μόνο για RTX και δεν είναι μόνο πέντε. Άντε να σου κάνω το χατήρι, είπαμε δε σε στεναχωρώ πλέον, μέχρι 5 είναι.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Δεν είπε μόνο για RTX και δεν είναι μόνο πέντε. Άντε να σου κάνω το χατήρι, είπαμε δε σε στεναχωρώ πλέον, μέχρι 5 είναι.:D

κοιτα εκει 

το εξηγησε το παιδι απο πανω μια χαρα ,αμεσως να εκνευριστεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Strategos said:

η 5080 super θα παιζει GTA 6; 🤣 (δεν έχω κάνει misstype μέχρι το 2026 μπορεί και η 5080 super αν βγει να ειναι history)

Είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν σχετικά ελαφρύ για να πουλήσει όσο περισσότερο γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχουμε δει το έργο, χειρότερα γραφηκά από trailer, κονσόλες κλειδωμένες στα 30 fps (60 μόνο στις pro εκδόσεις) και στο όταν έρθει θα έχουμε ενα performance τύπου alan wake και θα λέμε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Strategos είπε

το έχουμε δει το έργο, χειρότερα γραφηκά από trailer, κονσόλες κλειδωμένες στα 30 fps (60 μόνο στις pro εκδόσεις) και στο όταν έρθει θα έχουμε ενα performance τύπου alan wake και θα λέμε ευχαριστώ.

αυτό είναι το trailer που είχαν βγάλει στο gta V βάλε και σύγκρινε με τα γραφικά του gameplay το ίδιο και το red dead

Spoiler

 

για τη rockstar μιλάμε ούτε καν τρελες απαιτήσεις πιστεύω θα έχει ίσως λίγο κακό optimize στην αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει να μην φαίνονται οι αναλύσεις του dldsr επιλέξιμες in-game?

Συγκεκριμένα ξανά έπιασα τώρα quantum break (το είχα αφήσει με την παλιά κάρτα, γιατί σε 1080 ίσως είναι το πιο θολό παιχνίδι που έχω δει) και δεν μου βγάζει τις έξτρα αναλύσεις. Είτε είμαι full screen, είτε windowed και με επιλεγμένη dldsr ανάλυση για το desktop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...