Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Odyss3us είπε

επιτελους ηρθε και η σουπερ αεροψυξη! 😄

y4RZ0dI.jpg

Ποπό ψάρωσα 🤣🤣🤣 μετά θυμήθηκα ότι κάποιος έχει στήσει έξω το πισι, μάλλον εσύ είσαι αυτός 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

3 ώρες πριν, tolisrx8 είπε

αυτος ειναι και ο λογος που ειμαι διστακτικος να παω σε 32" 4κ monitor...

Ελπιζω σε 4κ το dlss quality να ειναι σχεδον σαν "native" ,γιατι εγω προσωπικα σε 1440p βλεπω διαφορες και ,το dlss δεν φτανει την ποιοτητα του native.

Ουσιαστικα θα πεσω στις μισες επιδοσεις,αλλα με την χρηση του dlss θα ειμαι στα ιδια...

Δεν θα καταλαβεις καμια διαφορα απο 4K Νative σε 4Κ DLSS Q σε 32" Μοnitor.
Oσα εχω δοκιμασει, πρεπει να πας στα Graphics Settings για να καταλαβεις ποιο απο τα 2 εχεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Δεν θα καταλαβεις καμια διαφορα απο 4K Νative σε 4Κ DLSS Q σε 32" Μοnitor.
Oσα εχω δοκιμασει, πρεπει να πας στα Graphics Settings για να καταλαβεις ποιο απο τα 2 εχεις.

και στη 48άρα που είμαι εγώ δε καταλαβαίνεις τίποτα... σε μερικά παιχνίδια που έχουν και καλύτερη υλοποίηση ούτε balanced δε παίρνεις χαμπάρι 

βεβαια το μαγικό που έχει κάνει ο πέτσινο είναι το DSR, κοπανάς ανάλυση 5760x3240 και παίζεις με dlss balanced ή performanced ανάλογα το game μιλάμε για άλλη εμπειρία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tambas91 είπε

και στη 48άρα που είμαι εγώ δε καταλαβαίνεις τίποτα... σε μερικά παιχνίδια που έχουν και καλύτερη υλοποίηση ούτε balanced δε παίρνεις χαμπάρι 

βεβαια το μαγικό που έχει κάνει ο πέτσινο είναι το DSR, κοπανάς ανάλυση 5760x3240 και παίζεις με dlss balanced ή performanced ανάλογα το game μιλάμε για άλλη εμπειρία

Το τονισα για 32" γιατι ο φιλος εγραψε οτι δισταζει να παει σε 32" γιατι δεν ξερει πως θα φαινεται.
Μια φορα με καποιο patch to Diablo 4 πηγε και μου αλλαξε τα settings και επαιζα για καμια 15αρια μερες απο 4Κ Native σε 4Κ DLSS Balanced και δεν ειχα παρει χαμπαρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα να φευγουν οι παλιες να παρουν τη θεση τους οι νεες στις ιδιες τιμες

Board partners expect to clear remaining inventory of RTX 4080/4070Ti before RTX 40 SUPER launch

https://videocardz.com/newz/board-partners-expect-to-clear-remaining-inventory-of-rtx-4080-4070ti-before-rtx-40-super-launch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Tambas91 είπε

και στη 48άρα που είμαι εγώ δε καταλαβαίνεις τίποτα... σε μερικά παιχνίδια που έχουν και καλύτερη υλοποίηση ούτε balanced δε παίρνεις χαμπάρι 

βεβαια το μαγικό που έχει κάνει ο πέτσινο είναι το DSR, κοπανάς ανάλυση 5760x3240 και παίζεις με dlss balanced ή performanced ανάλογα το game μιλάμε για άλλη εμπειρία

και εγω στο 27αρι 1440P βαζω σε καποια games dsr 2160p και η εικονα παρολο που χανει  ελαχιστα την "γυαλάδα" γινεται λεπτομερέστατη...(ειδικα το alan wake που σε 1440p φαινεται λιγο θολο,με dsr και dlss quality γινεται κρυσταλλο)

παντως γενικα σε παιχνιδια που εχουν καλο implementation σε ΤΑΑ ή DLLA,η διαφορα σε 1440p ειναι υπαρκτη σε σχεση με dlss quality(ελαχιστες ειναι οι εξαιρέσειςπ.χ alan wake.spiderman κ.τ.λ)

τελικα θα παω κατα τις γιορτες σε 32 4k,γιατι για τα δικα μου δεδομενα ειναι η καλυτερη λυση(δυστυχως εαν εξαιρεσεις το Odyssey Neo G8 mini led που ειναι curved ,τα περισσοτερα ειναι ips ,οποτε παλι θα παω σε Ips monitor)

Επεξ/σία από tolisrx8
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 1658 η Trinity σε skroutzoμαγαζο, είναι ιστορικό χαμηλό για 4090. 

Δεν ξέρω εάν είναι κράχτης, πάντως το μαγαζί έχει καλές κριτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, this.is.elia said:

Στα 1658 η Trinity σε skroutzoμαγαζο, είναι ιστορικό χαμηλό για 4090. 

Δεν ξέρω εάν είναι κράχτης, πάντως το μαγαζί έχει καλές κριτικές.

Δεν ισχυει απο οτι βλεπω πλεον η τιμη, 2.141,53€ ειναι τωρα η ελαχιστη.

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

22 hours ago, BlurayMoviesGreece said:

UE5 Switch...   bah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταργηση των 4070ti/4080 λογικα για να μπουν στις ιδιες τιμες οι αντιστοιχες super. Η 4070 θα κρατηθει θα την παραγουν κανονικα οποτε η θα πεσει στα 499 ωστε να παρει τη θεση της η super η θα ανεβει 100msrp η 4070super το πιο λογικο και θα μεινει σταθερη η 4070. 20% πανω επιδοσεις αν εχει η 4070super θα ειναι στα ιδια με 4070ti οποτε θα ειναι σαν να ριχνει 100 δολλαρια την 4070ti. Οπως φαινεται δεν θα ανεβουν οι τιμες οποτε να αναμενουμε 4070super απο 650 μεχρι 800 4070ti super απο 900 μεχρι 1000 και 4080super απο 1100 μεχρι 1300 Ελλαδα.

NVIDIA GeForce RTX 4070 will not be ‘replaced’ with the SUPER version, both models expected to coexist

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4070-will-not-be-replaced-with-the-super-version-both-models-expected-to-coexist

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...