Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχεις ενεργοποιήσει το 4Κ/120 mode ? Χωρίς αυτό είναι χάλια το text, με αυτό είναι κομπλέ .

Το είχα δει στα settings, αλλά επειδή έβαζε αυτόματα 4Κ / 120 + gsync, νόμιζα ότι δεν χρειάζεται το bypass. Το έβαλα μόλις και τα κείμενα είναι μια χαρά! Thanks!! :D 

(πες το κ μια ώρα νωρίτερα βρε αδερφέ, μου έχουν βγει τα μάτια 2 βδομάδες τώρα... :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

5 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Το είχα δει στα settings, αλλά επειδή έβαζε αυτόματα 4Κ / 120 + gsync, νόμιζα ότι δεν χρειάζεται το bypass. Το έβαλα μόλις και τα κείμενα είναι μια χαρά! Thanks!! :D 

(πες το κ μια ώρα νωρίτερα βρε αδερφέ, μου έχουν βγει τα μάτια 2 βδομάδες τώρα... :P)

Και γω στην αρχή απογοητεύτηκα με αυτό αλλά επειδή έχω και την LG CX 65 είναι κομπλέ το text και λέω δεν μπορεί κάποια ρύθμιση θα έχει..Και ψάχνοντας το βρήκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Πάνω από 300-400 δεν θέλω να ξεφύγω. 🥳

όπα Δήμο οριακά μπήκες στην κατηγορια του gamer με τη 4070 με monitor 300 ευρώ θα πρέπει να σε περάσουμε επανεξέταση μου φαίνεται :P 

περίμενε πάντως να δεις και κάνα black friday μπορεί να παίξει τίποτα καλο άλλωστε δεν αργεί

Επεξ/σία από Tambas91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2023 στις 6:48 ΜΜ, BlurayMoviesGreece είπε

Οταν κυκλοφορησουν οι Super θα πεσουν οι 4070 ,4080.
Oι απλες θα πεσουν και οι super θα παρουν τις τιμες τους πανω κατω.
H 4090 ανεβηκε για αλλους λογους.

Δες παλι τι Logo εχει , μπορει να σου θυμισει ενα μελος μας με μεγαλη συνεισφορα στις 4090.
https://videocardz.com/newz/galax-mistakenly-announces-geforce-rtx-4090-ti-graphics-card

Οι 4090 θεωρείς θα πάνε μέχρι Δεκέμβριο στα 1600-1800 η είμαι δύσκολα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

όπα Δήμο οριακά μπήκες στην κατηγορια του gamer με τη 4070 με monitor 300 ευρώ θα πρέπει να σε περάσουμε επανεξέταση μου φαίνεται :P 

περίμενε πάντως να δεις και κάνα black friday μπορεί να παίξει τίποτα καλο άλλωστε δεν αργεί

400-450 γίνεται κάτι πιστεύεις; Όχι τίποτα άλλο τόσο κόπο έκανα να μπω στους gamers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

400-450 γίνεται κάτι πιστεύεις; Όχι τίποτα άλλο τόσο κόπο έκανα να μπω στους gamers.

επειδή πήρες 4070 αντί για 7800xt θα έρθω σαν υπεράσπιση αλλα να ξέρεις ο δικαστής δε δείχνει επιείκεια 

δες τον ακοινώνητο πλήρωσε βάρη το τίμημα για να πάει με το λιζάκι:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

επειδή πήρες 4070 αντί για 7800xt θα έρθω σαν υπεράσπιση αλλα να ξέρεις ο δικαστής δε δείχνει επιείκεια 

δες τον ακοινώνητο πλήρωσε βάρη το τίμημα για να πάει με το λιζάκι:P

Καλά ας έβρισκα τον έρωτα (7800xt hellhound) στα λεφτά που το πήρε ο ακοινώνητος και θα σου έλεγα τι 4070 θα έπαιρνα. Να βρούμε και κανένα σοβαρό μόνιτορ τώρα καλά θα είναι. Όχι τίποτε άλλο μα μην χρειαστεί να έρθεις υπεράσπιση.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

επειδή πήρες 4070 αντί για 7800xt θα έρθω σαν υπεράσπιση αλλα να ξέρεις ο δικαστής δε δείχνει επιείκεια 

δες τον ακοινώνητο πλήρωσε βάρη το τίμημα για να πάει με το λιζάκι:P

Του το αφιερώνει το Λιζακι.

Spoiler

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Καλά ας έβρισκα τον έρωτα (7800xt hellhound) στα λεφτά που το πήρε ο ακοινώνητος και θα σου έλεγα τι 4070 θα έπαιρνα. Να βρούμε και κανένα σοβαρό μόνιτορ τώρα καλά θα είναι. Όχι τίποτε άλλο μα μην χρειαστεί να έρθεις υπεράσπιση.

κανόνισε γιατί ότι λες θα χρησιμοποιηθεί εναντίων σου στο δικαστήριο...

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Του το αφιερώνει το Λιζακι.

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

γεια σου ρε psycho με τα ωραία σου! είμαι σπίτι άρρωστος και με ξεσάλωσες να ούμε όχι τίποτε άλλο στο ψυγείο έχω μονο χυμό πανάθεμα σε θα με κανεις να πάω να πάρω κάνα κρασί και ξυρό καρπό βραδιάτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Armoral είπε

Φθηνότερα έπαιζαν. Από Public μου βγήκε στα 600 ευρώ περίπου αν θυμάμαι καλά. 20% επιστροφή στα 999 και δωροεπιταγή 180 ευρώ. 

Άλλο οθόνη, άλλο τηλεόραση που χρησιμοποείται σαν οθόνη. Θηρίο στο γραφείο η μία, κανονικό μέγεθος η άλλη.

Σε φίλο που το τσέκαρε άνοιγε το hdr κανονικά. Τι να πω.

Και σε μένα ανοίγει 

Απλά δε ξέρω αν έχει σημασία, η μία οθόνη είναι oled με το γνωστό 4κ 120hz 12bit RGB 

Η δεύτερη 4κ πάτος 🤣🤣, μπορεί και να μην έχει καμία σημασία βέβαια δε γνωρίζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

400-450 γίνεται κάτι πιστεύεις; Όχι τίποτα άλλο τόσο κόπο έκανα να μπω στους gamers.

Ελα αφου το πηγες 450 καντο 500€ και παρε την 28" 4Κ να ξεμπερδευεις με οθονη.
Θα παιξεις το BG3 να το χαρεις, κανενα Diablo 4, youtube,netflix ,ταινιες bluray και που ξερεις η επομενη gpu μπορει να παιζει πιο ανετα 4Κ.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Ελα αφου το πηγες 450 καντο 500€ και παρε την 28" 4Κ να ξεμπερδευεις με οθονη.
Θα παιξεις το BG3 να το χαρεις, κανενα Diablo 4, youtube,netflix ,ταινιες bluray και που ξερεις η επομενη gpu μπορει να παιζει πιο ανετα 4Κ.

Έχω ήδη μια 27” 4k για όλα αυτά βρε. Απλά 60 hz. Γι αυτό δεν με ενοχλεί είτε 4k, είτε 1440p. Γρηγορότερη να είναι από 60hz. Η επόμενη gpu με τον ρυθμό που άλλαζα μέχρι τώρα σίγουρα θα παίζει πιο άνετα 4k.😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Έχω ήδη μια 27” 4k για όλα αυτά βρε. Απλά 60 hz. Γι αυτό δεν με ενοχλεί είτε 4k, είτε 1440p. Γρηγορότερη να είναι από 60hz. Η επόμενη gpu με τον ρυθμό που άλλαζα μέχρι τώρα σίγουρα θα παίζει πιο άνετα 4k.😂

E θα εχεις και μια 144Hz Gsync  :P

14 ώρες πριν, gpapad20 είπε

Οι 4090 θεωρείς θα πάνε μέχρι Δεκέμβριο στα 1600-1800 η είμαι δύσκολα ;

Ιανουαριο θα ανακοινωθουν οι Ti, Super θελει και 2 μηνες να κυκλοφορησουν.
Αναλογα με το ποσο θα εχει η 4080 Super θα εξαρτηθει η τιμη της 4090.
1600 δεν νομιζω αλλα πιστευω οτι θα εχουν 1700-1800€ οταν τωρα βρισκεις με 1900€ Gaming OC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακίτσα έχει το Robocop, δεν είναι άσχημο. Δεν είναι ΑΑΑ ποιότητα σε γραφικά αλλά είναι old-school gameplay και προσεγμένο σε διαλόγους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Psycho_Warhead said:

Πλακίτσα έχει το Robocop, δεν είναι άσχημο. Δεν είναι ΑΑΑ ποιότητα σε γραφικά αλλά είναι old-school gameplay και προσεγμένο σε διαλόγους.

Το texure streaming πάντως ακόμα και με unreal engine 5... εκεί... σταθερή αξία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...