Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, Armoral είπε

Όποιος έχει setup με δύο οθόνες είχε κάποιο θέμα με την  ενεργοποίηση του HDR;

Με hdr δεν είχα θέμα, τι σου κάνει δηλαδή? 

Ενα θεματακι είχα που αναβοσβηνε η οθόνη καμιά 10ρια φορές κατά την εκκίνηση, αλλά το διόρθωσαν σε κάποιο driver, το είχαν στα fixes αφορούσε Set up 2 οθονών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ρωτήσω ρε καρντάσια μιας και έφτασε η εποχή του χρόνου που ξοδεύουμε. Έχει κανείς να προτείνει 27άρα οθόνη με usb hub αν γίνεται, για gaming. Είτε 1440p είτε 4k, με την 4070 για μερικα χρόνια. Δεν παιζω online competitive games. Η μια υπάρχουσα είναι 4k 60hz lg 27ul500w. Έχω διπλό μπράτσο οθόνης οποτε δεν με αφορά το αν έχει οποιαδήποτε έξτρα ρύθμιση στο δικό της μπράτσο η οθόνη. Θα με παραπέμψετε στο θέμα των οθονών υποθέτω και καλά θα κάνετε απλά είπα μήπως έχετε τίποτα γρήγορες επιλογές. Αν είναι δυνατόν πάνω από 300-400 δεν θα ήθελα να ξεφύγω πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Για να ρωτήσω ρε καρντάσια μιας και έφτασε η εποχή του χρόνου που ξοδεύουμε. Έχει κανείς να προτείνει 27άρα οθόνη με usb hub αν γίνεται, για gaming. Είτε 1440p είτε 4k, με την 4070 για μερικα χρόνια. Δεν παιζω online competitive games. Η μια υπάρχουσα είναι 4k 60hz lg 27ul500w. Έχω διπλό μπράτσο οθόνης οποτε δεν με αφορά το αν έχει οποιαδήποτε έξτρα ρύθμιση στο δικό της μπράτσο η οθόνη. Θα με παραπέμψετε στο θέμα των οθονών υποθέτω και καλά θα κάνετε απλά είπα μήπως έχετε τίποτα γρήγορες επιλογές. Αν είναι δυνατόν πάνω από 300-400 δεν θα ήθελα να ξεφύγω πολύ.

Εγω εχω ερωτευτει αυτην αλλα ο armoral με κοροιδευει και μου λεει οτι ειναι μονο  για nvidia καρτες οποτε παρτην εσυ:lol:

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εγω εχω ερωτευτει αυτην

 

Ultragear και τα μυαλα στο μουλτιμιξερ. Ειχα 24αρα, εχω 32αρα κι οταν με το καλο μας ερθουν και τα 90αρια μονιτορ, παλι σε ultragear θα παω (αν ζω μεχρι τοτε)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Εγω εχω ερωτευτει αυτην αλλα ο armoral με κοροιδευει και μου λεει οτι ειναι μονο  για nvidia καρτες οποτε παρτην εσυ:lol:

 

Πανάθεμά μα με δεν διαβάζεις και τι γράφω. Είπες να ρίξεις τον καημό σου. 🤪

Πάνω από 300-400 δεν θέλω να ξεφύγω. 🥳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Για να ρωτήσω ρε καρντάσια μιας και έφτασε η εποχή του χρόνου που ξοδεύουμε. Έχει κανείς να προτείνει 27άρα οθόνη με usb hub αν γίνεται, για gaming. Είτε 1440p είτε 4k, με την 4070 για μερικα χρόνια. Δεν παιζω online competitive games. Η μια υπάρχουσα είναι 4k 60hz lg 27ul500w. Έχω διπλό μπράτσο οθόνης οποτε δεν με αφορά το αν έχει οποιαδήποτε έξτρα ρύθμιση στο δικό της μπράτσο η οθόνη. Θα με παραπέμψετε στο θέμα των οθονών υποθέτω και καλά θα κάνετε απλά είπα μήπως έχετε τίποτα γρήγορες επιλογές. Αν είναι δυνατόν πάνω από 300-400 δεν θα ήθελα να ξεφύγω πολύ.

Kαλυτερα να περιμενεις και να παρεις με 500€ την 28" 4Κ 144Hz αλλιως τη 2Κ.
Εχει και κουμπι να αλλαζεις συσκευες(pc 1 pc 2 , PS5, κινητο)  χωρις να μπλεκεις με menu.

Screenshot_14.jpg

Screenshot_17.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Kαλυτερα να περιμενεις και να παρεις με 500€ την 28" 4Κ 144Hz αλλιως τη 2Κ.
Εχει και κουμπι να αλλαζεις συσκευες(pc 1 pc 2 , PS5, κινητο)  χωρις να μπλεκεις με menu.

Screenshot_14.jpg

Screenshot_17.jpg

Σε σχέση με την dell που έχει 260 περίπου τώρα από πλαίσιο πέρα από το hub έχει άλλα ιδιαίτερα πλεονεκτήματα η 2k;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Σε σχέση με την dell που έχει 260 περίπου τώρα από πλαίσιο πέρα από το hub έχει άλλα ιδιαίτερα πλεονεκτήματα η 2k;

Στα ιδια specs ειναι , τωρα την ειδα και αυτη στο Plaisio.
H διαφορα ειναι οτι δεν εχει το κουμπακι να αλλαζεις συσκευες στα γρηγορα χωρις menu.
Η Dell ομως εχει εφαρμογη για τα Windows που μπορεις να πειραζεις τα παντα απο εκει με ποντικι και σου δινει την επιλογη να κανεις shortcut.
Εγω πχ με Ctrl και ~ αλλαζω pc1 pc2 .
Tιμια για 260€.

Screenshot_21.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Πανάθεμά μα με δεν διαβάζεις και τι γράφω. Είπες να ρίξεις τον καημό σου. 🤪

Πάνω από 300-400 δεν θέλω να ξεφύγω. 🥳

Θες να την παρουμε μιση μιση? ενα μηνα εσυ ενα εγω :lol:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Θες να την παρουμε μιση μιση? ενα μηνα εσυ ενα εγω :lol:

 

Μέσα, έμπαινε Γιούτσο. Εγώ τους μόνους μήνες εσύ τους ζυγούς.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Μέσα έμπαινε Γιούτσο.

Βάλτε τη σε 24 ή 36 δόσεις παιδιά. 22 ευρώ το μήνα βγαίνει αν θέλετε το κορυφαίο monitor στις 27 ίντσες αυτή τη στιγμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Armoral είπε

Βάλτε τη σε 24 ή 36 δόσεις παιδιά. 22 ευρώ το μήνα βγαίνει αν θέλετε το κορυφαίο monitor στις 27 ίντσες αυτή τη στιγμή. 

800-900€ για 27" 1440p νομιζω οτι δεν αξιζει , μονο και μονο επειδη ειναι OLED.
Eιδικα για καποιον που εχει 4070/7800xt αντι για 4090.
Aς ηταν τουλαχιστον 32" 1440p ΟLED ή 28" 4Κ OLED ή να ειχε μια ειδικη εγγυηση που θα σου εξασφαλιζε για 5 χρονια οτι δεν θα παθεις το κλασικο προβλημα των OLED γιατι ειναι monitor και οχι TV να εχει συνεχομενη κινηση.
Kανα 1000€ δεν αγοραζαν τις LG 42" ΟLED;

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...