Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Ξέρεις από coil whine; Δεν θες να ακούσεις ASUS 4070 να γκρινιάζει. Πίστεψε με δεν θες. Ακόμα την ακούω στον ύπνο μου. 😂

Δυστυχώς έχω, έχω την xfx rx 590 και κάνει σα φορτηγό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

4070Ti

791€; ε κλαιν... τόσο παίζει ήδη λίγο πολύ... ακριβή και πάλι (+ δώρο coil from the republic of coil whiners). 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, ntouzieras είπε

Δυστυχώς έχω, έχω την xfx rx 590 και κάνει σα φορτηγό..

Εγώ γύρισα πίσω στο Amazon την ASU’s dual που αγόρασα και πήρα μια gigabyte gaming και ησύχασε το κεφάλι μου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Εγώ γύρισα πίσω στο Amazon την ASU’s dual που αγόρασα και πήρα μια gigabyte gaming και ησύχασε το κεφάλι μου. 

Τις φοβηθηκε το ματι μου τις asus κυριολεκτικα. Οκ μπορει να εχουν τα καλυτερα phases τα καλυτερα mofsets αλλα τι να το κανεις. Στις μητρικες απο την αλλη ειμαι full asus δεν βλεπω καμια αλλη εταιρια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Arkin said:

Τις φοβηθηκε το ματι μου τις asus κυριολεκτικα. Οκ μπορει να εχουν τα καλυτερα phases τα καλυτερα mofsets αλλα τι να το κανεις. Στις μητρικες απο την αλλη ειμαι full asus δεν βλεπω καμια αλλη εταιρια. 

 και τιμιοτατες ψήκτρες εχουν (TuF) αλλά The Coil Chronicles

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε και ψύξη έχουν καλή και φανακια έχουν καλά. Η asus dual 4070 έχει σαφώς καλύτερα φανακια από την gigabyte μου που η asus είναι msrp κάρτα και η gaming oc υψηλότερου επιπέδου θεωρητικά. Αλλά coil…hell εδώ έχουν στο λογισμικό τους οι asus πάνελ για τη μείωση του whine!!! Έλεος ε αφού το ξέρουν ότι έχουν coil ας κάνουν κάτι στην κατασκευή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα πάμε από αναμονή για black Friday, σε αναμονή για CES :D

ελπίζω να σπρώξει κάτω την τιμή της απλής 4070 (που ίσως κατά συνέπεια να σπρώξει και τις 7800/7700)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 06/11/2023 at 21:04, Arkin said:

Καλυτερα απο msi afterburner που μπορεις να κλειδωσεις voltage μαζι με συχνοτητα. Εφοσον εχεις 4070ti οπως εγω δοκιμασε 0.910voltage με 2550 συχνοτητα την κλειδωνεις με ctrl+l στο curve του afterburner. Τσιμπας +500 μνημες και 65% power limit και εισαι ετοιμος. Μιση καταναλωση 15-20 βαθμους κατω θερμοκρασια και αρκετα DB λιγοτερο και θα χασεις 2-3-4% max σε stock που παιζουν στα 2700-2750 οι περισσοτερες καποιες ακομα χαμηλοτερα. 

https://www.guru3d.com/download/msi-afterburner-beta-download/


σε συνεχεια του φιλου Arkin για οσους εχουν RTX 4080 ενας ευκολος αντιστοιχος UV οδηγος παρακατω, για να βρειτε ευκολοτερα τα μενου αλλαξτε το skin σε αυτο που εχει ο τυπος και στο τελος το επαναφερετε σαυτο που εχετε, εμενα κρασαρε στο AW2 στα 1000+ Memory Clock το κατεβασα στα +900 και ειναι κομπλε, παιζοντας AW2 απο 320W stock κατεβηκα με UV στα 227W με μηδαμινη διαφορα σε fps, ενω με Powerlimit στα 150W εβγαζε 37 fps, ολα Ultra σε windowed αναλυση 3200x1800, Diablo4 στην ιδια αναλυση με UV 175W - 120fps με PL 150W - 97fps
βεβαια σε μερικα παιχνιδια παιζω με Powerlimit γιατι τα frames ετσι κι αλλιως δεν πεφτουν κατω απο 120

 

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...