Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, dimoskoutr είπε

Τις βρήκα εγώ ρε σύ. Το κουτί χωράει σύμφωνα με την εταιρεία 42mm πάχος. Η δικιά σου έχει 43. Θα χωρέσει. Τόσο είχε και η δικιά μου. Μ

42 ειναι.

Θα φυγει ο μαμα 200αρης αλλα λεω για τον μαυρο της noctua ποτε δεν συμπαθησα αυτο το χρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

42 ειναι.

Θα φυγει ο μαμα 200αρης αλλα λεω για τον μαυρο της noctua ποτε δεν συμπαθησα αυτο το χρωμα.

Αφού θα κλείσεις το μπροστά καπάκι ρε δεν θα φαίνεται τίποτα! Νομίζω ο μαύρος είναι πιο ακριβός. Πάντως ο 200αρης της noctua παίζει να είναι ο πιο ποιοτικός ανεμιστήρας που έχω δει και έχω πιάσει. Θηρίο και βαρύ. Αθόρυβο όσο δεν πάει. Κρίμα που λίγα κουτιά παίρνουν πια 200άριδες. Θα τον κρατήσω μπας και κάποια στιγμή τον βάλω σε κάποιο μελλοντικό κουτί.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ωραιο με αυτο το κουτι ειναι οτι λυνει απο παντου απο πανω απο κατω απο το πλαι μπροστα.

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

Αφού θα κλείσεις το μπροστά καπάκι ρε δεν θα φαίνεται τίποτα! Νομίζω ο μαύρος είναι πιο ακριβός.

5 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Το ωραιο με αυτο το κουτι ειναι οτι λυνει απο παντου απο πανω απο κατω απο το πλαι μπροστα.

5 ευρω.

Το κακό όμως είναι ότι δεν παίρνει πιο παχιές κάρτες. Γιατί τώρα πια οι κάρτες που είναι κοντές για να χωράνε σε μήκος είναι αρκετά παχιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

Το κακό όμως είναι ότι δεν παίρνει πιο παχιές κάρτες. Γιατί τώρα πια οι κάρτες που είναι κοντές για να χωράνε σε μήκος είναι αρκετά παχιές.

Ναι για αυτο εβγαλε το V21 που παιρνει και micro atx εκτος απο mini itx αλλα ειναι αρκετα μεγαλο απο το V1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xartemporas είπε

Γίνανε και οι κάρτες αυτοκίνητα. Αυτή είναι γεμάτη νίκελ ρε σεις. Το backplate ωραίο όμως.

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Ναι για αυτο εβγαλε το V21 που παιρνει και micro atx εκτος απο mini itx αλλα ειναι αρκετα μεγαλο απο το V1

Έτσι όπως έγιναν οι κάρτες εγώ θα κοίταζα εδώ για μικρό κουτί αρκεί να μην έχεις Corsair psu μόνο γιατί δεν…

https://www.skroutz.gr/s/40757590/Asus-Prime-AP201-TG-Gaming-Micro-Tower-Kouti-Ypologisti-me-Plaino-Parathyro-Black.html?event_price=69.82

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

DLSS  θα έχει ή να πάω στον γιατρό να μου ανεβάσει τους βαθμούς στα γυαλιά;

θα έχει και dlss / xess ....το γράφει στο γράφημα του psycho

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

θα έχει και dlss / xess ....το γράφει στο γράφημα του psycho

α καλά τώρα το είδα. άρα πρέπει να πάω να ανεβάσω τα γυαλιά τελικά χαχα, αλλά όχι λόγω έλλειψης DLSS :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, dem είπε

Αν για παράδειγμα πιάνει η 4080 πιάνει 50-60 fps με FG , χωρίς πάει 25-30 FPS. Υποτίθεται το lag του FG δεν είναι αντιληπτό όταν φτάνεις χωρίς αυτό στα 60. Ακόμα και αν στο CP, είναι καλή υλοποίηση, δεν είναι γενικά η λύση το FG να πηγαίνεις από 10 στα 20 ή από τα 20 στα 40 ή από τα 30 στα 60. 

Μπορεί να βγει κανένα DLSS4 στις επόμενες 5000 series ειδικά φτιαγμένο για PT. Αλλά μπορεί να είναι κλειδωμένο πάλι γιατί οι 5000 series θα έχουν το ειδικό hw. 

Δεν ειναι παντα διπλασιο το FG οπως και δεν ειναι παντα κανονας τα 60 βαση.
Εξαρταται απο το ειδος του παιχνιδιου,απο το ποσο γρηγορα κινεισαι, απο το αν παιζεις με χειριστηριο και τελος απο τον εκαστοτε gamer.
Kαποιοι δεν μπορουν να παιξουν ουτε στα 60 και θελουν 90-100 και καποιοι αλλοι παιζουν στα 30 μια χαρα.

Ολα αυτα ομως ειναι μια αλλη συζητηση , εσυ ειπες οτι η 4090 σε 1440p PT βγαζει 49FPS ενω βγαζει 100+.
Εκει το DLSS 3.5 με RR θα σε παει πολυ πανω απο τα 60 και το FG θα δουλεψει μια χαρα ακομα και στο πιο παραξενο.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Το προηγούμενο μου κουτί!!! Από μέγεθος δες αν χωράει όχι μόνο σε μήκος αλλά κυρίως σε πάχος. Εγώ γι αυτό άλλαξα στο lancool 216 με την 4070. Από θερμοκρασίες αφού την πάλεψε η 570 που είχα ποσο περισσότερο να ζοριστεί η 4060ti; Το πολύ πολύ να έχεις λίγο αυξημένο θόρυβο, ή να βάλεις τον μπροστινό 20άρη ανεμιστήρα να γυρίζει πιο γρήγορα. Εγώ τον είχα αλλάξει μάλιστα με τον 20αρη της noctua και ησύχασα από θόρυβο.

IMG_1593.jpeg

Ποπό κανονικός ανεμιστήρας είναι αυτός 🤣🤣 ωραίοι οι noctua, ακόμα και στο 100% δε πρήζουν @

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Mr Aris είπε

Ποπό κανονικός ανεμιστήρας είναι αυτός 🤣🤣 ωραίοι οι noctua, ακόμα και στο 100% δε πρήζουν @

Κάτω από 60-65% δεν ακούγεται κιχ από τον συγκεκριμένο. Πάνω από εκεί δεν ακούγεται το fan πάλι, ακούγεται ο αέρας που κινεί. Οποίος έχει χώρο να βάλει σε κουτί 200άρι τον προτείνω με κλειστά μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...