Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10αράκι.😊
To παιχνίδι θα είναι benchmark σε visuals/story/atmosphere,όπως ήλπιζα,μπράβο στη Remedy Entertainment!Aυτοί είναι οι τίτλοι που δικαιολογούν τα 2χίλιαρα που σκάμε στο hardware και μας κάνουν να χαιρόμαστε που είμαστε pc enthusiasts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Είδαμε και το Remnant 2 που γονάτιζε όλες τις κάρτες τι καλύτερα γραφικά που δεν είχε, όπως και πόσα άλλα φετινά παιχνίδια.

Mα εκει ειναι το θεμα, να ζηταει Specs αλλα να το αξιζει, οχι να ζηταει και να ειναι μετριο εως καλο.

 

48 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το μονο που επιβεβαιώνει το Alan Wake 2, είναι ότι το Upscaling είναι όντως το μέλλον, με την κακή όμως έννοια.

 

Aυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο, αν το DLSS ειναι ιδιο ή καλυτερο απο Raster και εχει καλυτερo ΑΑ και 100FPS Raster να εχω παλι θα βαλω DLSS 3.5
Το προβλημα ειναι να αναγκαζεσαι να βαλεις Upscale και το upscale να μη βλεπεται με τιποτα(ονοματα δεν λεμε).

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Οχι με τους τελευταιους ειναι

 

Screenshot_2.png

Για τους τύπους και μόνο, δεν είναι αυτοί οι AW2 οδηγοί από ΑΜΔ. Έχει βγάλει ξεχωριστό (που δεν ξέρω αν κάνει την παραμικρή διαφορά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Για τους τύπους και μόνο, δεν είναι αυτοί οι AW2 οδηγοί από ΑΜΔ. Έχει βγάλει ξεχωριστό (που δεν ξέρω αν κάνει την παραμικρή διαφορά).

Spoiler

ποτε ετρεξε  το tpu παιχνιδι με σωστο driver για να τρεξει τωρα :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, just_a_dude said:

όχι στο 60fps mode. Σε 30αρι θα έχουν τίποτα ψοφιο-σκιές και αντανακλάσεις στο 1/4 της ανάλυσης και όχι σε όλες τις επιφάνειες. Βγήκε video από DF. θα το δω μετά.

Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια. Δεν έχει πρόβλημα μεγάλη μερίδα κονσολαδων. Άλλοι πλέον δεν μπορούν χωρίς 60αρι στην απέναντι όχθη κονσολών. Ποικίλες αντιδράσεις. 

Ανέβηκε από τον SkillUp review ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια. Δεν έχει πρόβλημα μεγάλη μερίδα κονσολαδων. Άλλοι πλέον δεν μπορούν χωρίς 60αρι στην απέναντι όχθη κονσολών. Ποικίλες αντιδράσεις. 

Το 30αρι καλό είναι, μικρές διαφορές έχει απ' το PC αν δεν το ψειρίσεις, μόνο τα shadows είναι χαλιά, έχουν πολύ flickering. 30fps σε τόσο slow paced game, άντε πες τρώγεται. Σε σωστό PC πάντως είναι έπος οπτικά. Ελπίζω και το gameplay να είναι αντίστοιχο.

Τρώγομαι να το πάρω, αλλά θα περιμένω κάνα patch πρώτα. Προς το παρόν Dead Space που βγήκε σήμερα στο game pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

AMD Sponsored wannabe? 😛

4090 και 7900xt/xtx sponsored αστα αστα. Παει και 4080 θα ξεμενει απο vram σε λιγο και στα 1440p οπως παει. Αν δεν δωσουν 32gb στην 5090 24gb στην 5080 και 20gb vram στην 5070ti του χρονου εχουν να φανε κραξιμο παλι. Ειδικα οταν το FG ζηταει extra vram δικη τους τεχνολογια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην είναι έτσι όλα τα games βρε παιδιά. Pushαρε σε ένα o πέτσινος και ανέβηκαν οι απαιτήσεις. Σε 2-3 χρόνια θα ξαναβγεί τέτοιο τώρα. Τα άλλα καινούργια του 2023 δεν θέλουν τόσο vram, ούτε καν αυτά που είναι σε UE5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Σιγά μην είναι έτσι όλα τα games βρε παιδιά. Pushαρε σε ένα o πέτσινος και ανέβηκαν οι απαιτήσεις. Σε 2-3 χρόνια θα ξαναβγεί τέτοιο τώρα. Τα άλλα καινούργια του 2023 δεν θέλουν τόσο vram, ούτε καν αυτά που είναι σε UE5

Eκτος απο αυτο , εχουμε δει και σε αλλα games οτι το Vram Usage στα ιδια settings διαφερει απο καρτα σε καρτα αναλογα με το ποσα εχει.
Πχ στη 4090 να κανει χρηση 16/24 , στη 4080 να κανει χρηση 13/16 και στη 4070Ti 11/12.
Δεν ειναι κανονας οτι επειδη η 4090 κανει χρηση 17 ολες θα θελουν 17.
Το ιδιο γινεται και με τη Ram ,αν εμενα ο Chrome μου τρωει 8gb γιατι εχω 64gb δεν σημανει οτι ο Chrome δεν παιζει σε κατω απο 8gb.
Kαποιος με 16gb πιθανοτατα να κανει χρηση 5-6gb ram.

Screenshot_13.jpg

Screenshot_14.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στη 4060 ti 8gb και 16gb σε 1440p στη 16αρα μπορεί να το χαρεί κάποιος κινηματογραφικα στα 23 περίπου fps 🤣 στην 8αρα μάλλον δεν ξεκινάει καθόλου 3fps νομίζω έλεγε στο πινακάκι 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Eκτος απο αυτο , εχουμε δει και σε αλλα games οτι το Vram Usage στα ιδια settings διαφερει απο καρτα σε καρτα αναλογα με το ποσα εχει.
Πχ στη 4090 να κανει χρηση 16/24 , στη 4080 να κανει χρηση 13/16 και στη 4070Ti 11/12.
Δεν ειναι κανονας οτι επειδη η 4090 κανει χρηση 17 ολες θα θελουν 17.
Το ιδιο γινεται και με τη Ram ,αν εμενα ο Chrome μου τρωει 8gb γιατι εχω 64gb δεν σημανει οτι ο Chrome δεν παιζει σε κατω απο 8gb.
Kαποιος με 16gb πιθανοτατα να κανει χρηση 5-6gb ram.

Screenshot_13.jpg

Screenshot_14.jpg

Καταλαβαίνεις ότι δεν μπορεί να δείξει πάνω από 12 γιγα χρήση σε 12αρα κάρτα, ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Καταλαβαίνεις ότι δεν μπορεί να δείξει πάνω από 12 γιγα χρήση σε 12αρα κάρτα, ε?

Στο CP2077 βλεπεις να ζηταει 12 η πανω απο 12;
Eχουν ολες την ιδια χρηση;
Στο Portal η 24αρα 7900xtx γιατι εχει 14.9 και δεν εχει 17 οπως η 4090;
H 6900xt γιατι εχει 14.5 και οχι 15,5 οπως η 4080 ή 16 cap εφοσον η 4090 ζηταει 17;

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...