Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Μα ουτε raster δεν θα κοιτανε σε λιγο σε 900p αναλυση native. Εδω 10gb vram ζηταει στα 900p αναλυση με max settings. Και σε lowest θελει 8gb στα 1440P. Εχουν ξεφυγει η απαιτησεις σε vram τελειως. 

 

To Native ή DLSS το εγραψα γενικα για τα games οχι ειδικα για το AW2.
Υπαρχουν αρκετα games που παιζουν Native σε 8αρες.
Στο AW2 το DLSS ειναι μονοδρομος ακομα και στη 4090...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Fulgore είπε

οταν σε 1080p high βλέπεις την 4070(χωρις dlss)να βγάζει μέχρι και τόσο σε άδεια(χωρις εχθρούς,καπνούς κλπ) πίστα , ε λογικό να υπάρχουν αυτά τα αποτελέσματα, και στους υπόλοιπους τομείς, όπως Vram, Path Tracing κλπ.

Στην ουσία είναι άλλο ένα παιχνίδι που κυκλοφόρησε καθαρά με νοοτροπια Upscaling.

Τελος το γεγονός ότι θέλεις τέτοιες κάρτες για να τρέξεις , σημαίνει ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν θα κάνει υψηλές πωλήσεις, αφού δεν θα τρέχει στα συστήματα των περισσοτέρων.

Το καλό της υπόθεσης ειναι ότι φαίνεται αρκετά καλό σαν παιχνίδι, πέραν του τομέα απόδοσης.

 

Θα ακουστει καπως αυτο που θα πω και δεν το λεω σαν απαντηση σε εσενα απλα μου εδωσες το πατημα με το ποστ σου.
Αν ειχα 4070 βλεποντας το AW2 , θα προτιμουσα να ηταν η αρχη για να δουμε επιτελους καλυτερα γραφικα απο εδω και περα και ας μη μου επαιζε ουτε σε medium, παρα να εβλεπα αλλα 10x Crapfield για τα επομενα χρονια και να ειμαι κατοχος 4080/4090.
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

everythingjustworks_jensen_eptanisios.png.ce30b18082fab7148a621807199528f1.png

... έτσι στα πρόχειρα μπαμ μπαμ κάτι να ευθυμήσουμε ρε αδερφέ, όσο περιμένω το λεωφορείο.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Θα ακουστει καπως αυτο που θα πω και δεν το λεω σαν απαντηση σε εσενα απλα μου εδωσες το πατημα με το ποστ σου.
Αν ειχα 4070 βλεποντας το AW2 , θα προτιμουσα να ηταν η αρχη για να δουμε επιτελους καλυτερα γραφικα απο εδω και περα και ας μη μου επαιζε ουτε σε medium, παρα να εβλεπα αλλα 10x Crapfield για τα επομενα χρονια και να ειμαι κατοχος 4080.
 

Είδαμε και το Remnant 2 που γονάτιζε όλες τις κάρτες τι καλύτερα γραφικά που δεν είχε, όπως και πόσα άλλα φετινά παιχνίδια.

Το μονο που επιβεβαιώνει το Alan Wake 2, είναι ότι το Upscaling είναι όντως το μέλλον, με την κακή όμως έννοια.

32 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

itjustworks_jensen_vram_eptanisios.png

Αστοχο το παραπάνω meme, μιας και σε 1440P είτε με RT, ή ακόμα χειρότερα με Path, γονατιζουν όλες οι κάρτες, ακόμα και αυτές με παραπάνω Vram βλέπε 3090/3090ti,χωρις dlss.Κάτω απο 60fps σε 1440p μέχρι και η 3090ti.

Spoiler

 

performance-pt-2560-1440.png

 

performance-rt-2560-1440.png

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Fulgore said:

Μιας και μου έδωσες πάτημα με το πόστ σου θα σου πώ, ότι αυτά είναι χαζομάρες που γράφονται κάθε φορά που βγαινει ένα παιχνιδι με καλό οπτικό τομέα και γονατίζει χωρίς λόγο όλα τα συστήματα, κάτι που επιβεβαιώνεις και εσύ με τα παραπάνω γραπτά.

Είδαμε και το Remnant 2 που γονάτιζε όλες τις κάρτες τι καλύτερα γραφικά που δεν είχε, όπως και πόσα άλλα φετινά παιχνίδια.

Αστοχο το παραπάνω meme, μιας και σε 1440P είτε με RT, ή ακόμα χειρότερα με Path, γονατιζουν όλες οι κάρτες, ακόμα και αυτές με παραπάνω Vram βλέπε 3090/3090ti,χωρις dlss.

Κάτω απο 60fps σε 1440p μέχρι και η 3090ti.

performance-pt-2560-1440.png

performance-rt-2560-1440.png

Στα βουνά για τσάι οι καρτουλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Πανωλεθρια στο Μιλανο που λεει και ο @Psycho_Warhead στην κυριολεξία! Καλα στις κονσολες πως θα παιζει στα 60 ρε παιδια, με τι settings ?

540p FSR perf και χωρις RT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Στα βουνά για τσάι οι καρτουλες

Και η 4090 χωρις dlss, ίσα που περνάει τα 60fps σε 1440p με RT.

Αυτά για το περιβόητο Future proof που διαβάζουμε εδώ και καιρό.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, just_a_dude said:

540p FSR perf και χωρις RT

Νομίζω θα έχει ένα... ίχνος RT. Βέβαια από ποια ανάλυση το upscaling...(θα) τρομάζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Νομίζω θα έχει ένα... ίχνος RT. Βέβαια από ποια ανάλυση το upscaling...(θα) τρομάζει.

 

όχι στο 60fps mode. Σε 30αρι θα έχουν τίποτα ψοφιο-σκιές και αντανακλάσεις στο 1/4 της ανάλυσης και όχι σε όλες τις επιφάνειες. Βγήκε video από DF. θα το δω μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το παιχνίδι σε Raster έχει τόσο καλά γραφικά που στις περισσότερες περιπτώσεις όταν παίζεις και δεν κάθεσαι ακίνητος να ψάχνεις τις διαφορές δεν θα καταλάβεις αν είσαι σε Raster η σε RT/PT.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Πανωλεθρια στο Μιλανο που λεει και ο @Psycho_Warhead στην κυριολεξία! Καλα στις κονσολες πως θα παιζει στα 60 ρε παιδια, με τι settings ?

Έτσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...