Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Ε καλά τότε όλα λευκά ήταν και μετά γίνονταν σαν να τα έχει κατουρήσει γάτα ,το πλαστικό τους ειδικά μπροστά.

Οξυζενε+γλυκερινη+ξανθανη+Vanish Oxi Action
Περασμα με πινελο και μετα στον ηλιο για μερικες ωρες και γινονται καινουρια.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

To καλο ειναι οτι δεν θελει κανενας αλλος λευκη εκτος απο εμενα.
Εχω παραγγειλει μια 7800xt και τη περιμενω απο βδομαδα μηπως αρχισει παλι τις ανταλλαγες.

Τι να την κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Armoral είπε

Τι να την κάνεις;

Spoiler

Κοιτα αν δεν τη βαρεθει και δεν προκυψει ανταλλαγη κατι θα τη κανω, μπορει να σηκωσω το monitor 10 ποντους πιο πανω.

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Κοιτα αν δεν τη βαρεθει και δεν προκυψει ανταλλαγη κατι θα τη κανω, μπορει να σηκωσω το monitor 10 ποντους πιο πανω.

 

Γιατι δεν βαζεις μια 4070 μπορεις να ανοιγεις το fg να την κανεις και pivot :P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Γιατι δεν βαζεις μια 4070 μπορεις να ανοιγεις το fg να την κανεις και pivot :P:P

Oι 4070 με FG εχουν VRR support ειναι για μεσα στο συστημα, οι αλλες ειναι για stand.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlurayMoviesGreece είπε

Oι 4070 με FG εχουν VRR support ειναι για μεσα στο συστημα, οι αλλες ειναι για stand.
 

περιμενα καμια καλυτερη απαντηση ,με απογοητευσες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

Ε καλά τότε όλα λευκά ήταν και μετά γίνονταν σαν να τα έχει κατουρήσει γάτα ,το πλαστικό τους ειδικά μπροστά.

Συν οτι μερικα ηταν σαν dexion απο μεσα εκοβαν σαν ξυραφι καποια slots και καποια ξεκαρφωτα μερη του σκελετου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

Συν οτι μερικα ηταν σαν dexion απο μεσα εκοβαν σαν ξυραφι καποια slots και καποια ξεκαρφωτα μερη του σκελετου.. 

Με ρωταγαν αν εχω γατα χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, Westbaum said:

 

Το καλό που τους θέλω είναι να έχουν πλήκτρο 'Ε to skip cutscene'.

Δλδ ήμαρτον με τα cinematic cutscenes, εάν ήθελα να δω ταινία θα έβαζα το Goodfellas ξέρω 'γω.  

Και το λέω αυτό επειδή στο control θυμάμαι ήταν unskippable τα cinematics, γι'αυτό παράτησα το παιχνίδι. Βγάζω φλύκταινες που λέει ο Κούλης όταν υπάρχουν διαλλείματα παιχνιδιού μεταξύ 5λέπτων κακογραμμένης φλυαρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Το καλό που τους θέλω είναι να έχουν πλήκτρο 'Ε to skip cutscene'.

Δλδ ήμαρτον με τα cinematic cutscenes, εάν ήθελα να δω ταινία θα έβαζα το Goodfellas ξέρω 'γω.  

Και το λέω αυτό επειδή στο control θυμάμαι ήταν unskippable τα cinematics, γι'αυτό παράτησα το παιχνίδι. Βγάζω φλύκταινες που λέει ο Κούλης όταν υπάρχουν διαλλείματα παιχνιδιού μεταξύ 5λέπτων κακογραμμένης φλυαρίας.

Ε ναι αλλα για πιο λογο να παιξεις ενα τετοιο παιχνιδι αν δεν δεις τα cutscenes? Χανεις την ιστορια αν δεν βλεπεις καθολου cutscenes. Εγω δεν μπορω θα δω τα παντα θα διαβασω ολα τα logs ετσι μονο θα μπεις στον κοσμο του καθε παιχνιδιου. Μερικα παιχνιδια εχουν μεγαλα cutscenes σιγουρα αλλα αν δεν τα βλεπεις τοτε δεν χρειαζεται να πιασεις πρωτα πρωτα το παιχνιδι το ιδιο. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ε ναι αλλα για πιο λογο να παιξεις ενα τετοιο παιχνιδι αν δεν δεις τα cutscenes? Χανεις την ιστορια αν δεν βλεπεις καθολου cutscenes. Εγω δεν μπορω θα δω τα παντα θα διαβασω ολα τα logs ετσι μονο θα μπεις στον κοσμο του καθε παιχνιδιου. Μερικα παιχνιδια εχουν μεγαλα cutscenes σιγουρα αλλα αν δεν τα βλεπεις τοτε δεν χρειαζεται να πιασεις πρωτα πρωτα το παιχνιδι το ιδιο. 

Εσύ είσαι για bg3 με τα εκατοντάδες βιβλία που βρίσκεις διάσπαρτα εδώ και εκεί. Αν διάβαζα τα πάντα ακόμη στο δεύτερο-τρίτο quest θα ήμουν. 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Arkin said:

Ε ναι αλλα για πιο λογο να παιξεις ενα τετοιο παιχνιδι αν δεν δεις τα cutscenes? Χανεις την ιστορια αν δεν βλεπεις καθολου cutscenes. Εγω δεν μπορω θα δω τα παντα θα διαβασω ολα τα logs ετσι μονο θα μπεις στον κοσμο του καθε παιχνιδιου. Μερικα παιχνιδια εχουν μεγαλα cutscenes σιγουρα αλλα αν δεν τα βλεπεις τοτε δεν χρειαζεται να πιασεις πρωτα πρωτα το παιχνιδι το ιδιο. 

Γενικά έχω θέμα να βλέπω cutscenes. Τα τρισδιάστατα μοντέλα με τα απλανή βλέμματα και τα μάτια που κοιτάνε στη ψυχή σου, οι άγαρμπες κινήσεις από το rigging, μαμά μου, εγώ σκιάζομαι πάντως.

Θυμάμαι το κατάλαβα αυτό κάπου στο '98-'99, ίσως νωρίτερα... Είχα κατεβάσει τον πρώτο emulator για Ν64 (πώς στο καλό τον έλεγαν...) και το Mario64. Σε Win98 κάποιο πρόβλημα είχε η matrox mystique που είχα - δεν υποστήριζε natively opengl σε win98 νομίζω, δεν υπήρχε καν .dll για win98. Οπότε έφτιαξα ένα partition με ΝΤ4.0 (που είχαν software opengl οπότε έπαιζε wrapper από opengl -> d3d ώστε να έχω στοιχειώδες hardware acceleration)... Με PentiumMMX στα 233 έβγαζα γύρω στα 12fps, άρχοντας.

Ξέχασα γιατί τα γράφω όλα αυτά...

Α, ναι. Στο Mario64 δεν μπορούσες να κάνεις skip τα cutscenes. Και έπρεπε να το βλέπω όλα σε 12fps.

Από τότε είμαι θανάσιμος εχθρός τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Γενικά έχω θέμα να βλέπω cutscenes. Τα τρισδιάστατα μοντέλα με τα απλανή βλέμματα και τα μάτια που κοιτάνε στη ψυχή σου, οι άγαρμπες κινήσεις από το rigging, μαμά μου, εγώ σκιάζομαι πάντως.

Θυμάμαι το κατάλαβα αυτό κάπου στο '98-'99, ίσως νωρίτερα... Είχα κατεβάσει τον πρώτο emulator για Ν64 (πώς στο καλό τον έλεγαν...) και το Mario64. Σε Win98 κάποιο πρόβλημα είχε η matrox mystique που είχα - δεν υποστήριζε natively opengl σε win98 νομίζω, δεν υπήρχε καν .dll για win98. Οπότε έφτιαξα ένα partition με ΝΤ4.0 (που είχαν software opengl οπότε έπαιζε wrapper από opengl -> d3d ώστε να έχω στοιχειώδες hardware acceleration)... Με PentiumMMX στα 233 έβγαζα γύρω στα 12fps, άρχοντας.

Ξέχασα γιατί τα γράφω όλα αυτά...

Α, ναι. Στο Mario64 δεν μπορούσες να κάνεις skip τα cutscenes. Και έπρεπε να το βλέπω όλα σε 12fps.

Από τότε είμαι θανάσιμος εχθρός τους.

Τι είπες τώρα?

Matrox τρομερές στην εποχή τους και τις συνδιάζες με voodoo 3dfx για να έχεις την αίγλη των παιχνιδιών που υποστήριζαν τοτε τα συγκεκριμένα fx.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, this.is.elia είπε

Γενικά έχω θέμα να βλέπω cutscenes. Τα τρισδιάστατα μοντέλα με τα απλανή βλέμματα και τα μάτια που κοιτάνε στη ψυχή σου, οι άγαρμπες κινήσεις από το rigging, μαμά μου, εγώ σκιάζομαι πάντως.

Θυμάμαι το κατάλαβα αυτό κάπου στο '98-'99, ίσως νωρίτερα... Είχα κατεβάσει τον πρώτο emulator για Ν64 (πώς στο καλό τον έλεγαν...) και το Mario64. Σε Win98 κάποιο πρόβλημα είχε η matrox mystique που είχα - δεν υποστήριζε natively opengl σε win98 νομίζω, δεν υπήρχε καν .dll για win98. Οπότε έφτιαξα ένα partition με ΝΤ4.0 (που είχαν software opengl οπότε έπαιζε wrapper από opengl -> d3d ώστε να έχω στοιχειώδες hardware acceleration)... Με PentiumMMX στα 233 έβγαζα γύρω στα 12fps, άρχοντας.

Ξέχασα γιατί τα γράφω όλα αυτά...

Α, ναι. Στο Mario64 δεν μπορούσες να κάνεις skip τα cutscenes. Και έπρεπε να το βλέπω όλα σε 12fps.

Από τότε είμαι θανάσιμος εχθρός τους.

Να φανταστω δεν επαιξες Phantasmagoria, The Beast Within, Ripper κτλ.
Αυτα οντως ηταν σαν ταινια.
Εγω παρακαλαω στα games της Blizzard να εχουν περισσοτερα Cinematics γιατι ειναι πραγματικα επικα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...