Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλει δουλειά το FSR3, καλή προσπάθεια για πρώτη έκδοση αλλά αν έχεις δει DLSS3 καταλαβαίνεις ότι το FSR3 δεν είναι έτοιμο ακόμη. Μακάρι να βελτιωθεί γιατί το FSR2 δεν είχε τη βελτίωση που περίμενα.

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, icenex είπε

Αληθεια τι παιζει με τις τιμες αυτον τον καιρο πεσανε καθολου? Μην πεσετε να με φατε αν εχουν αναφερθει σε προηγουμενες σελιδες συγνωμη αλλα ειχα να μπω στο θεμα πανω απο 1 μηνα..Τυχαια διαβασα καποιες απο αυτες που ειχατε κανει το θεμα cyberpunk vs starfield...

Spoiler

Γιατί δεν ανοίγεις το skroutz/bestprice να δεις ο ίδιος συμφορουμίτη?:)

Επίσης 1000 συγνώμη που χαλάσαμε το εδώ θέμα, γράφοντας 5 κουβέντες παραπάνω περι Cyberpunk/Starfield.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλώδιο τροφοδοσίας το 12πινο που πήρα για την 4070 ήρθε. Το έβαλα όλα εντάξει. Σαφώς καλύτερο από τα δυο μαμά του τροφοδοτικού μου που είναι και σκληρά και δυσκολα στο να λυγίσουν. Μια χαρά έφυγε και ο μαμά αντάπτορας και δεν ακουμπάει πια στο πλαϊνό τζάμι τίποτα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://gamegpu.com/rpg/role-playing/lords-of-the-fallen-test-gpu-cpu
Ούτε 60fps  στο LOF😑.Πέρσι τέτοιο μήνα σκάσαμε 2100+euro και σε ένα χρόνο γίνεται 1440p στα σύγχρονα games.Mόνο artificial frames από δω και στο εξής ειδικά σε UE5.🥳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Γιατί δεν ανοίγεις το skroutz/bestprice να δεις ο ίδιος συμφορουμίτη?:)

Επίσης 1000 συγνώμη που χαλάσαμε το εδώ θέμα, γράφοντας 5 κουβέντες παραπάνω περι Cyberpunk/Starfield.

Τωρα θυμηθηκα γιατι σταματησα να γραφω εδω μεσα..Δεν ειναι να πεις μια κουβεντα αμεσως να την παρει καποιος αρνητικα και να σου την πει.

Πρωτα απο ολα θα σου απαντησω γιατι δεν μπαινω στο σκρουτζ να το δω αφου το εχεις απορια..Γιατι πολυ απλα εχω πανω απο χρονο να παρακολουθησω τις τιμες ουτε που θυμαμαι ποσο επαιζαν οι καρτες οταν πρωτοβγηκαν.Απο εκει και επειτα ρωταω γενικα αν επεσαν οι τιμες ωστε να παρω μια γενικη απαντηση τυπου επεσαν 50-100€.Επειδη ξερω τι θα πεις μετα...Χαιρω πολυ μπορω να παω στο σκρουτζ και να κατσω να ψαξω ανα μοντελο και ανα brand το ιστορικο τιμης αλλα το θεωρω χασιμο χρονου τι στιγμη που για να το κανω ολο αυτο θα χασω μιση ωρα ενω καποιος απο το θεμα που το παρακολουθει σε καθημερινη βαση μπορει να μου απαντησει σε μισο λεπτο...

Τελος περι cyberpunk/starfield ακριβως επειδη ειχα κανα μηνα να ανοιξω το θεμα πατησα τυχαια καποιες σελιδες και διαβαζα για αυτο και επειδη το να ξεσκαρταρεις τοσες σελιδες ειναι και αυτο χρονοβορο αποφασισα να κανω ερωτηση για τις τιμες και επειδη πολλοι εδω μεσα νευριαζετε οταν καποιος ρωταει για τις τιμες ενω μπορει να εχει αναφερθει 10 σελιδες πιο πισω, ειπα να δικαιολογηθω λεγοντας οτι εκανα τον κοπο να κοιταξω λιγο το θεμα αλλα επεσα στις σελιδες που μιλατε για αυτα τα 2 παιχνιδια.Τωρα που ειδες να λεω οτι χαλατε το θεμα επειδη μιλατε για αυτο δεν το ξερω.

Τεσπα καλη καρδια ξερω τι θα κανω απο εδω και μπρος.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Westbaum είπε

https://gamegpu.com/rpg/role-playing/lords-of-the-fallen-test-gpu-cpu
Ούτε 60fps  στο LOF😑.Πέρσι τέτοιο μήνα σκάσαμε 2100+euro και σε ένα χρόνο γίνεται 1440p στα σύγχρονα games.Mόνο artificial frames από δω και στο εξής ειδικά σε UE5.🥳

Να μην τα αγοράζουμε να δεις τι καλά θα στρώσουν κωλο να τα φτιάξουν νορμαλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, icenex είπε

Τωρα θυμηθηκα γιατι σταματησα να γραφω εδω μεσα..Δεν ειναι να πεις μια κουβεντα αμεσως να την παρει καποιος αρνητικα και να σου την πει.

Πρωτα απο ολα θα σου απαντησω γιατι δεν μπαινω στο σκρουτζ να το δω αφου το εχεις απορια..Γιατι πολυ απλα εχω πανω απο χρονο να παρακολουθησω τις τιμες ουτε που θυμαμαι ποσο επαιζαν οι καρτες οταν πρωτοβγηκαν.Απο εκει και επειτα ρωταω γενικα αν επεσαν οι τιμες ωστε να παρω μια γενικη απαντηση τυπου επεσαν 50-100€.Επειδη ξερω τι θα πεις μετα...Χαιρω πολυ μπορω να παω στο σκρουτζ και να κατσω να ψαξω ανα μοντελο και ανα brand το ιστορικο τιμης αλλα το θεωρω χασιμο χρονου τι στιγμη που για να το κανω ολο αυτο θα χασω μιση ωρα ενω καποιος απο το θεμα που το παρακολουθει σε καθημερινη βαση μπορει να μου απαντησει σε μισο λεπτο...

Τελος περι cyberpunk/starfield ακριβως επειδη ειχα κανα μηνα να ανοιξω το θεμα πατησα τυχαια καποιες σελιδες και διαβαζα για αυτο και επειδη το να ξεσκαρταρεις τοσες σελιδες ειναι και αυτο χρονοβορο αποφασισα να κανω ερωτηση για τις τιμες και επειδη πολλοι εδω μεσα νευριαζετε οταν καποιος ρωταει για τις τιμες ενω μπορει να εχει αναφερθει 10 σελιδες πιο πισω, ειπα να δικαιολογηθω λεγοντας οτι εκανα τον κοπο να κοιταξω λιγο το θεμα αλλα επεσα στις σελιδες που μιλατε για αυτα τα 2 παιχνιδια.Τωρα που ειδες να λεω οτι χαλατε το θεμα επειδη μιλατε για αυτο δεν το ξερω.

Τεσπα καλη καρδια ξερω τι θα κανω απο εδω και μπρος.

καλά για να τα λέμε και όλα πιο γρήγορα θα κανεις άμα κοιτάξεις στο skroutz 5-6 κάρτες που σου αρέσουν την τιμή και το ιστορικό παρα να περιμένεις εδώ να σου απαντήσουν, μιλάμε για 5 λεπτά υπόθεση max...

το θέμα όμως είναι ότι αυτό εδώ και σε αλλα νήματα γίνετε γιατί κάποιοι αρέσκονται στο να θέλουν να κάνουν αντίλογο για να τον κάνουν, να προσπαθούν να περάσουν την άποψη τους σα γενική, να μην αφήνουν τίποτα να πέσει κάτω και γενικά σα 5χρονά που τους πήρες το γλειφιτζούρι...τα ίδια άτομα σε κάθε νήμα όταν δε πας με τα νερά τους κλάμα στα σχόλια και να γεμίζουν οι σελίδες... 

κατά τα αλλα σε θέμα με κάρτες είμαστε φυσικό είναι να γράφονται και πράγματα γύρω γύρω από αυτές όπως πχ παιχνίδια,bicoins όταν ήταν στη μόδα κτλπ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Westbaum είπε

https://gamegpu.com/rpg/role-playing/lords-of-the-fallen-test-gpu-cpu
Ούτε 60fps  στο LOF😑.Πέρσι τέτοιο μήνα σκάσαμε 2100+euro και σε ένα χρόνο γίνεται 1440p στα σύγχρονα games.Mόνο artificial frames από δω και στο εξής ειδικά σε UE5.🥳

Πουλα τη και παρε μια 7800xt που ειναι για Raster :P
Δυστυχως σχεδον ολα οσα βγηκαν το 2023 ειναι για κλαματα απο θεμα optimization.
Ακομα και με 4090 αναγκαζεσαι να βαλεις DLSS,FG διαφορετικα θα πρεπει να περιμενεις τη 5090 για να τα παιξεις.
Οχι γιατι αξιζουν 5090 αλλα γιατι θα κανει bypass ολα τα παρατραγουδα λογο brute force(οτι κανει και η 4090 τωρα σε καποια).

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

καλά για να τα λέμε και όλα πιο γρήγορα θα κανεις άμα κοιτάξεις στο skroutz 5-6 κάρτες που σου αρέσουν την τιμή και το ιστορικό παρα να περιμένεις εδώ να σου απαντήσουν, μιλάμε για 5 λεπτά υπόθεση max...

το θέμα όμως είναι ότι αυτό εδώ και σε αλλα νήματα γίνετε γιατί κάποιοι αρέσκονται στο να θέλουν να κάνουν αντίλογο για να τον κάνουν, να προσπαθούν να περάσουν την άποψη τους σα γενική, να μην αφήνουν τίποτα να πέσει κάτω και γενικά σα 5χρονά που τους πήρες το γλειφιτζούρι...τα ίδια άτομα σε κάθε νήμα όταν δε πας με τα νερά τους κλάμα στα σχόλια και να γεμίζουν οι σελίδες... 

κατά τα αλλα σε θέμα με κάρτες είμαστε φυσικό είναι να γράφονται και πράγματα γύρω γύρω από αυτές όπως πχ παιχνίδια,bicoins όταν ήταν στη μόδα κτλπ

Μην ανησυχεις εμαθα το μαθημα μου, πλεον αυτο θα κανω. Ξαναλεω δεν αναφερα τα 2 παιχνιδια σαν παραπονο οτι βγαινει offtopic το θεμα αλλα πιο πολυ για να με δικαιολογησω οτι εκανα εναν στοιχειωδη κοπο να ενημερωθω απο το θεμα αλλα επεσα στις σελιδες που μιλαγατε για αυτα.Δεν υπηρχε περιπτωση να ψαξω 200 σελιδες για να δω που αναφερονται ποστ για τιμες.

Δεν υπαρχει λογος να το αναλυσω περισσοτερο, νομιζω ημουν αναλυτικος μεχρι αηδιας.Οποτε και δεν θα κατσω να το συζητησω περαιτερω.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, icenex είπε

Αληθεια τι παιζει με τις τιμες αυτον τον καιρο πεσανε καθολου? Μην πεσετε να με φατε αν εχουν αναφερθει σε προηγουμενες σελιδες συγνωμη αλλα ειχα να μπω στο θεμα πανω απο 1 μηνα..Τυχαια διαβασα καποιες απο αυτες που ειχατε κανει το θεμα cyberpunk vs starfield...

Οι τιμες ειναι πανω κατω στα ιδια(4070ti 4080 4090), η δικια μου 4080 εχει ακριβυνει :P
Aυτες που επεσαν ειναι κατι 3060 στα 280€ απο 350€ και κατι 6600 στα 208€ απο τα 300€.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, icenex είπε

Μην ανησυχεις εμαθα το μαθημα μου, πλεον αυτο θα κανω. Ξαναλεω δεν αναφερα τα 2 παιχνιδια σαν παραπονο οτι βγαινει offtopic το θεμα αλλα πιο πολυ για να με δικαιολογησω οτι εκανα εναν στοιχειωδη κοπο να ενημερωθω απο το θεμα αλλα επεσα στις σελιδες που μιλαγατε για αυτα.Δεν υπηρχε περιπτωση να ψαξω 200 σελιδες για να δω που αναφερονται ποστ για τιμες.

Δεν υπαρχει λογος να το αναλυσω περισσοτερο, νομιζω ημουν αναλυτικος μεχρι αηδιας.Οποτε και δεν θα κατσω να το συζητησω περαιτερω.

Spoiler

εγώ δε το έμαθα με την πρώτη έπρεπε να γίνει και δεύτερη φορα το ίδιο πράγμα να το μάθω :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, Westbaum said:

https://gamegpu.com/rpg/role-playing/lords-of-the-fallen-test-gpu-cpu
Ούτε 60fps  στο LOF😑.Πέρσι τέτοιο μήνα σκάσαμε 2100+euro και σε ένα χρόνο γίνεται 1440p στα σύγχρονα games.Mόνο artificial frames από δω και στο εξής ειδικά σε UE5.🥳

Oύτε το 56 average είναι ενδεικτικό που δείχνει. 45-50 με overclocked 4090!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, icenex είπε

 

Πρωτα απο ολα θα σου απαντησω γιατι δεν μπαινω στο σκρουτζ να το δω αφου το εχεις απορια..

Γιατι πολυ απλα εχω πανω απο χρονο να παρακολουθησω τις τιμες ουτε που θυμαμαι ποσο επαιζαν οι καρτες οταν πρωτοβγηκαν.

Spoiler

Πάνω από χρόνο για κάρτες που ακόμα δεν έχουν κλείσει ούτε χρόνο κυκλοφορίας στην αγορά?

Περιεργα μας τα λές συμφορουμίτη, σύμφωνα με δικά σου προηγούμενα γραπτά πάντα 

Και δεν νομίζω ότι σου παιρνει πάνω από 1 λεπτό να ανοίξεις το skroutz, να πατήσεις αύξουσα τιμή 4070 να δεις πόσο ξεκινάνε οι φθηνότερες.

Η φυσικά υπάρχει και η άλλη επιλογή της προσθήκης στα αγαπημένα, που σε ειδοποιεί το skroutz για μείωση τιμής.

Τόσο απλά τα πράγματα, ούτε ειρωνείες χρειάζονται(που δεν γράφονται πρώτη φορά στο εδώ θεμα), ούτε τίποτα.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Tambas91 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

εγώ δε το έμαθα με την πρώτη έπρεπε να γίνει και δεύτερη φορα το ίδιο πράγμα να το μάθω :P 

 

Εσυ εισαι δηλαδη σαν τον Μπακογιαννη ενα πραγμα..που το παθημα δεν του εγινε μαθημα..Να σατυρισουμε και λιγο την επικαιροτητα..

16 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πάνω από χρόνο για κάρτες που ακόμα δεν έχουν κλείσει ούτε χρόνο κυκλοφορίας στην αγορά?

Περιεργα μας τα λές συμφορουμίτη, σύμφωνα με δικά σου προηγούμενα γραπτά πάντα 

Και δεν νομίζω ότι σου παιρνει πάνω από 1 λεπτό να ανοίξεις το skroutz, να πατήσεις αύξουσα τιμή 4070 να δεις πόσο ξεκινάνε οι φθηνότερες.

Η φυσικά υπάρχει και η άλλη επιλογή της προσθήκης στα αγαπημένα, που σε ειδοποιεί το skroutz για μείωση τιμής.

Τόσο απλά τα πράγματα, ούτε ειρωνείες χρειάζονται(που δεν γράφονται πρώτη φορά στο εδώ θεμα), ούτε τίποτα.

Και τι αποδεικνυεις βαζοντας ενα ποστ μου απο τον απριλιο οτι επειδη δεν ηταν ενας χρονος τελικα που δεν παρακολουθω τα των τιμων και τελικα ειναι μισος χρονος εχεις το δικαιωμα να με ειρωνευεσαι και να γινεσαι εριστικος? γιατι εσυ το εκανες οχι εγω...Συγνωμη που δεν καθομαι να θυμαμαι ποτε ηταν η τελευταια φορα που ασχοληθηκα με τις καρτες γραφικων.Εμενα μου φανηκε λες και περασε ενας χρονος, μπορουσες απλα να γραψεις ενα σχολιο οπως ο bluray αντι να αρπαχτεις.

 

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...