Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1851

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

2 ώρες πριν, Tambas91 είπε

Το loading έφτιαξε ένας ένα mod που πιάνει τρελές ταχύτητες το σκάφος και μπορείς να πηγαίνεις από τον ένα στον άλλο 

Το κάνει και στις πόλεις αυτό;

2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

E, ναι...ενώ γενικά έχουμε πήξει στους PT τίτλους, δεν ξέρουμε πόσους έχουμε πχια.

Δύο έχει ήδη.

1 ώρα πριν, Tambas91 είπε

Καλώς η κακός και τα mods όταν μιλάμε για pc gaming μπαίνουν μέσα στην εξίσωση … δοκίμασα λίγο το fallout 4 και το τιγκαρα με mods… είναι λες και είναι άλλο παιχνίδι από εκείνο που είχα παίξει όταν είχε βγει … μπορείς να αλλάξεις όλο όλο το τοπίο καινούργια quests items πανοπλίες αλλά class … εμένα σαν καταναλωτή μου αρέσει που η Bethesda σε αφήνει να το κάνεις αυτό και δεν κλειδώνει τα παιχνίδια τις  

Το Fallout 4 είναι καλύτερο από το Starfield.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Aris-leme είπε

Απο τα χειρότερα λαουντς εβερ μην ξεχνάμε εύκολα επειδή τώρα έστρωσε.

Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να διαβάζουμε τέτοιες παρόλες, το είχες το game day one ΟΧΙ άρα ΔΕΝ έχεις άποψη απλώς γράφεις τα δικά σου

Με 2080Τi το ξεκίνησα και τα γραφικά από άλλο πλανήτη, εκτός και αν πήγε να δοκιμάσεις με 580 ή σε ps 5......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Aris-leme είπε

Το σαιμπερ 5 φορές καλύτερο όταν βγήκε??????

Απο τα χειρότερα λαουντς εβερ μην ξεχνάμε εύκολα επειδή τώρα έστρωσε.

Σαν κάποιος που έπαιξε και έκανε 100% στο Cyberpunk όταν βγήκε(με rtx 3000 κάρτα τότε) όπως και σχεδόν 100% στο Starfield πάλι όταν βγήκε, το Cyberpunk ακόμα και με τα τότε τεχνικά θέματα τον πρώτο καιρό, εννοείται και ήταν συνολικά καλύτερο παιχνιδι απο το Starfield, με μεγάλη διαφορά.

Το συγκεκριμένο άρθρο αναφέρεται στην έκδοση για το Ps4, ξέρεις αυτό που έχει hardware 2013 και που ούτε το τωρινό expansion θα βγει σε αυτό, αλλά στο PS5.

Επίσης σε PC μεριά πολλοί έκαναν refund,μάντεψε επειδή δεν τους σήκωνε το παιχνιδι το σύστημα τους.

Να σου θυμίσω πάντως ότι το Cyberpunk είχε αρχική τιμή τα 60ευρώ στο PC. Το Starfield τα 70....

image.png.8a948946f0d56c72f5b85c11ab68f808.png

image.png.c987b84b09b77d740857866f97c5f436.png

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Zulualert είπε

Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να διαβάζουμε τέτοιες παρόλες, το είχες το game day one ΟΧΙ άρα ΔΕΝ έχεις άποψη απλώς γράφεις τα δικά σου

Με 2080Τi το ξεκίνησα και τα γραφικά από άλλο πλανήτη, εκτός και αν πήγε να δοκιμάσεις με 580 ή σε ps 5......

Εχεις απόλυτο δίκιο. 0 μπαγκς τίποτα κανένα θέμα δεν είχε ήταν παιχνιδάρα με το καλύτερο λαουντς.

Κανε ένα κόπο και ψάξε τα χειρότερα λαουντς εβερ στην ιστορία του γκειμινγκ εκτός αν τα έγραψα και εγώ όλα αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάνω κάτω τα ίδια θέματα έχουν στο launch το CP77 και το starfield. graphical glitches και soft locks σε quests. Στο CP77 με την 2060 που είχα τότε κρατούσα 60αρι σε 1080p raster (με κάποιες πτώσεις σε δύσκολα σημεία). Στο Starfield με το ζόρι 30αρι κρατάει η 2060 και φυσικά έχει και πολύ χειρότερα γραφικά. Και στο CP77 στο Launch μόνο ένα loading έκανε, στην αρχή αρχή όταν φόρτωνε το save, όχι κάθε 2 λεπτά.

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Aris-leme said:

Εχεις απόλυτο δίκιο. 0 μπαγκς τίποτα κανένα θέμα δεν είχε ήταν παιχνιδάρα με το καλύτερο λαουντς.

Κανε ένα κόπο και ψάξε τα χειρότερα λαουντς εβερ στην ιστορία του γκειμινγκ εκτός αν τα έγραψα και εγώ όλα αυτά. 

Μια χαρά ήταν το CyberPunk στο launch. Βασικά να το πω σωστά, παιζόταν κανονικά από την αρχή μέχρι το τέλος με όλα τα sidequests. Τώρα κουλαμαρες του τύπου τα αυτοκίνητα να κουτουλαγαν σε τοίχο φυσικά και υπήρχαν, αλλά δεν υπήρχε κάτι game breaking. Σε επιδόσεις μια χαρά ήταν το game από την 1η μέρα, σαφως πολύ ελαφρύτερο του starfield και με απουσία stuttering. 

Τα ίδια bugs έχει και το starfield, απλά αυτό έχει και αισχρό τεχνικό τομέα με αηδιαστικες επιδόσεις. Οποιαδήποτε σύγκριση μεταξύ των 2 είναι απλά αστεία θεωρώ. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Aris-leme είπε

Να βάλουν καλό ΡΤ ωραία, για ένα 5%??? Πόσοι έχουν 4090-4080-4070ται αντε και 4070?? Είναι 5-10% όλων των καρτών(μαζί με πλει και ξμποξ)???? 

Είσαι εσύ ντεβελοπερ και θα κάτσεις να ασχοληθείς για ένα πολύ μικρό ποσοστό?? Δεν ξέρω πόσο χρόνο και χρήμα θέλει να μπει αλλά δε νομίζω με τα σημερινά δεδομένα να δούμε κάτι άλλο από αυτό που βλέπουμε. 

Εσύ θες να πεις ότι γίνεται λόγο σπονσορ οκ εγώ λέω είναι μεγιστοποιήσει κέρδους.

@Tambas91

καλά το φολαουτ 4είναι θρησκεία. 300 μοντς έχω και παίζω ακόμη, χθες έψαχνα πάλι νέα μοντάκια. Εδώ λένε θα βάλουν το νέο βέγκας κομπλέ μέσα στο γκειμ.

image.png.6cfe11ea909176623320ce0fe4469bd8.png

Επειδή δεν ασχολείται ο κόσμος με το raytracing και είναι το 3 με 5% της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Herald είπε

Μια χαρά ήταν το CyberPunk στο launch. Βασικά να το πω σωστά, παιζόταν κανονικά από την αρχή μέχρι το τέλος με όλα τα sidequests. Τώρα κουλαμαρες του τύπου τα αυτοκίνητα να κουτουλαγαν σε τοίχο φυσικά και υπήρχαν, αλλά δεν υπήρχε κάτι game breaking. Σε επιδόσεις μια χαρά ήταν το game από την 1η μέρα, σαφως πολύ ελαφρύτερο του starfield και με απουσία stuttering. 

Τα ίδια bugs έχει και το starfield, απλά αυτό έχει και αισχρό τεχνικό τομέα με αηδιαστικες επιδόσεις. Οποιαδήποτε σύγκριση μεταξύ των 2 είναι απλά αστεία θεωρώ. 

 

Έγραψα εγώ πουθενά κάτι για σταρφιλτ η το συγκρίνω με κάτι???

Εγώ ξαναλέω εκεί είναι ο γουγλις και ένα άρθρο που δεν έχει το σαιμπερ στα χειρότερα λαουντς εβερ δε θα βρεις εσείς λέτε κάτι άλλο δικαίωμα σας.

Τώρα το 2023 που είναι μια χαρά πείτε ότι θέλετε μια χαρά παιχνίδι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Aris-leme είπε

Να βάλουν καλό ΡΤ ωραία, για ένα 5%??? Πόσοι έχουν 4090-4080-4070ται αντε και 4070?? Είναι 5-10% όλων των καρτών(μαζί με πλει και ξμποξ)???? 

Είσαι εσύ ντεβελοπερ και θα κάτσεις να ασχοληθείς για ένα πολύ μικρό ποσοστό?? Δεν ξέρω πόσο χρόνο και χρήμα θέλει να μπει αλλά δε νομίζω με τα σημερινά δεδομένα να δούμε κάτι άλλο από αυτό που βλέπουμε. 

Εσύ θες να πεις ότι γίνεται λόγο σπονσορ οκ εγώ λέω είναι μεγιστοποιήσει κέρδους.

@Tambas91

καλά το φολαουτ 4είναι θρησκεία. 300 μοντς έχω και παίζω ακόμη, χθες έψαχνα πάλι νέα μοντάκια. Εδώ λένε θα βάλουν το νέο βέγκας κομπλέ μέσα στο γκειμ.

Το Path Tracing οπως και το Ray Tracing δεν ειναι υποχρεωτικα, οποιος δεν εχει τη καταλληλη καρτα δεν τα βαζει.
Αυτος ομως που την εχει γιατι να μη τα χαρει και εφοσον υπαρχει αυτη η δυνατοτητα θα πας να κανεις τη διαφορα και θα του τα προσφερεις.
Το game δεν βγαινει με σκοπο να το παιξεις για 1 χρονο,υποτιθεται οτι θα το παιξει και η επομενη γενια GPU αν οχι οι 2 επομενες δεν μπορει λοιπον να βασιζεται μονο στις δυνατοτητες που εχουν οι καρτες που ειναι κατωτερες απο τις 4000.
Aν τωρα παιζει σε 3-4 καρτες αργοτερα θα παιζει σε 8-9 αλλα θα εχει next gen graphics και οχι γραφικα 5ετιας.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Εχεις απόλυτο δίκιο. 0 μπαγκς τίποτα κανένα θέμα δεν είχε ήταν παιχνιδάρα με το καλύτερο λαουντς.

Κανε ένα κόπο και ψάξε τα χειρότερα λαουντς εβερ στην ιστορία του γκειμινγκ εκτός αν τα έγραψα και εγώ όλα αυτά. 

Κι' όμως! Νομίζεις ότι ήταν κακό το Cyberbug 2077 στο launch day.

Δεν αγγίζει το Batman Arkham Knight στο PC, που ήταν τόσο κακό, που το Steam το έκανε Delist μέσα σε 1-2 μέρες, και για αρκετούς μήνες μόνο όσοι το είχαμε κάνει preorder μπορούσαμε να παίξουμε.

Βασικά πράγματα, όπως Normal Mapping, πουθενά, SSAO ενεργό στο menu, χα..., άφαντο στην εικόνα, έπρεπε να βάλεις ReShade και να παίζεις με μια προβληματική εκδοχή. Κρασαρίσματα εάν έπαιζες με Mouse (διότι οι Devs θεωρούσαν casual την χρήση τετραγωνικής ρίζας του -1),  stutters, traversals, broken physics, 30fps lock, κτλ,!

Ευτυχώς παρόλο που ήταν delisted το διόρθωναν σε εβδομαδιαία βάση.

Επεξ/σία από aki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, Aris-leme said:

Έγραψα εγώ πουθενά κάτι για σταρφιλτ η το συγκρίνω με κάτι???

Εγώ ξαναλέω εκεί είναι ο γουγλις και ένα άρθρο που δεν έχει το σαιμπερ στα χειρότερα λαουντς εβερ δε θα βρεις εσείς λέτε κάτι άλλο δικαίωμα σας.

Τώρα το 2023 που είναι μια χαρά πείτε ότι θέλετε μια χαρά παιχνίδι είναι.

Στο πρώτο ποστ που απάντησες, έγραφε ο Armoral ότι είναι πολύ καλύτερο από το starfield, και του είπες ότι είναι από τα χειρότερα launch ever. 

Το χειρότερο launch ever του άρθρου σε τι αναφέρεται? Στα refunds που έγιναν στο ps4 γιατί δεν μπορούσε να τρέξει το παιχνίδι. 

Παντως για το άλλο δεν μου απάντησες. Starfield πόσοι μπορούν να παίξουν με τέρμα settings? Μόνο όσοι έχουν 4080 4090 κλπα. Για αυτό το 5% που έχουν τέτοιες κάρτες βγήκε το starfield? 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Herald είπε

Στο πρώτο ποστ που απάντησες, έγραφε ο Armoral ότι είναι πολύ καλύτερο από το starfield, και του είπες ότι είναι από τα χειρότερα launch ever. 

Το χειρότερο launch ever του άρθρου σε τι αναφέρεται? Στα refunds που έγιναν στο ps4 γιατί δεν μπορούσε να τρέξει το παιχνίδι. 

Παντως για το άλλο δεν μου απάντησες. Starfield πόσοι μπορούν να παίξουν με τέρμα settings? Μόνο όσοι έχουν 4080 4090 κλπα. Για αυτό το 5% που έχουν τέτοιες κάρτες βγήκε το starfield? 

image.png.439e388e9177bf4e7ddd125c3fffb6e8.png

Με 80GB texture pack μοντ τέρμα όλα. Εγω πάλι όμως δεν αναφέρομαι στο σταρφιλτ πουθενά απάντησα  απλά για το σαιμπερ. 

Το αν είναι κακό ένα γκειμ σε λαουντς δεν το αποφασίζω εγώ ούτε το 5%, αλλά η πλειοψηφία. Ότι εγώ μπορώ να παίξω δε σημαίνει ότι είναι οκ. 

Επεξ/σία από Aris-leme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Το Path Tracing οπως και το Ray Tracing δεν ειναι υποχρεωτικα, οποιος δεν εχει τη καταλληλη καρτα δεν τα βαζει.
Αυτος ομως που την εχει γιατι να μη τα χαρει και εφοσον υπαρχει αυτη η δυνατοτητα θα πας να κανεις τη διαφορα και θα του τα προσφερεις.
Το game δεν βγαινει με σκοπο να το παιξεις για 1 χρονο,υποτιθεται οτι θα το παιξει και η επομενη γενια GPU αν οχι οι 2 επομενες δεν μπορει λοιπον να βασιζεται μονο στις δυνατοτητες που εχουν οι καρτες που ειναι κατωτερες απο τις 4000.
Aν τωρα παιζει σε 3-4 καρτες αργοτερα θα παιζει σε 8-9 αλλα θα εχει next gen graphics και οχι γραφικα 5ετιας.

Εκτός αυτού να προσθέσω ότι είναι και πολύ καλή διαφήμιση για το ίδιο το παιχνίδι και για τις gpu που τα υποστηρίζουν. Οπότε ναι μπορεί να τους κοστίσει λίγο παραπάνω σε χρόνο και χρήμα, αλλά είναι μια επένδυση που θα αποδώσει. Πχ εγώ το cyberpunk δεν το παίζω γιατί δεν μου αρέσει σαν παιχνίδι. Ένας λόγος που το πήρα όμως ήταν και ο τεχνικός του τομέας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκε στο κουτί η κάρτα,  μπήκα windows. Idle temps 28 σε δωμάτιο με 22,8 not bad. Παρατήρηση: αν δεν κάνει coil το πρώτο πράγμα που θα κάνω είναι να παρω καλώδιο το καινούργιο αυτό με το περίεργο όνομα. Είναι σχετικά πλατιά η καρτα, είναι και ο αντάπτορας ε ρε έλεος στο lancool 216 ακουμπάει το καλώδιο του αντάπτορα στο πλαϊνό τζαμί του κουτιού. Ώρα είναι να σπάσει κανένα τζαμί!!! Τίποτα το καλωδιάκι που μου είπε το παλικάρι χθες προχθές της Corsair είναι must. Άντε να δούμε τώρα gaming…

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...