Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Herald είπε

E PT δεν έχουμε δει όμως σε μη nvidia sponsored τίτλο, και καταλαβαίνουμε και το γιατί. 

 

Γιατί 9%

E, ναι...ενώ γενικά έχουμε πήξει στους PT τίτλους, δεν ξέρουμε πόσους έχουμε πχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Το loading έφτιαξε ένας ένα mod που πιάνει τρελές ταχύτητες το σκάφος και μπορείς να πηγαίνεις από τον ένα στον άλλο 

Ακριβώς! Δεν έφτιαξε τίποτα η Bugthesda. Απλά ένας τυπάς απ' το υπόγειο του έφτιαξε ένα απλό mod που ανεβάζει την ταχύτητα του διαστημοπλοίου 30 φορές της ταχύτητας του φωτός (τρίζουν τα κόκαλα του Einstein) που απλά σε πάει πάνω απ' τον πλανήτη ο οποίος όμως είναι και πάλι απλά ένα 2D αντικείμενο, δεν μπορείς να έχεις κάποια αλληλεπίδραση. Πάλι fast travel θέλει για να πατήσεις στον πλανήτη και πάλι φορτώνει ένα μικρό tile. Και ο αντίλογος είναι ότι "ποιος περπατάει 10 λεπτά στην ευθεία ώστε να βρει invisible wall;" λες και τα 10 λεπτά είναι πολλά.

Χθες έπαιζα Hogwarts και ξεκίνησα από το Hogsmede ποδαράτος για να πάω σε ένα quest σε κάτι σπηλιές πιο νότια απ' το Κάστρο το οποίο από μόνο του είναι κάνα 15λεπτο περπάτημα. Βάλε και τίποτα μικρά quests που συνάντησα στο δρόμο, camps με εχθρούς, puzzles, κτλ, είχα μια συνεχόμενη εμπειρία από το ένα σημείο στο άλλο που μου πήρε πάνω από μισή ώρα. Στο Starfield στο πρώτο δεκάλεπτο (ίσως και νωρίτερα γιατί σε κάποια σημεία ο τοίχος είναι στο 1 χιλιόμετρο) θα έπεφτα στον τοίχο.

Ε αυτό δεν διορθώνεται με mods, γιατί είναι έτσι δομημένο το game. Γι' αυτό από εμένα είναι hard pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, noFEARgr said:

Για το ray tracing γιατι πρεπει να τρεχουν καλα οι amd καρτες . Για το dlss γιατι η bethesda ειναι αχρηστοι . 

Ποτε δεν παιζει ρολο το sponshorship με την ποιοτητα του παιχνιδιου. Τοσο η nvidia οσο και η amd εχει τυχει να κανουν σε καλα αλλα και σε μαπα παιχνιδια

Στο τελος θα πειτε οτι στελνουν γραφεις η amd/nvidia ρε σεις 🙄

Ε αυτό λέω, ότι επειδή υπάρχει το sponsorship πρέπει να τρεχουν καλα σε amd για να κρυφτεί η διαφορά. 

18 minutes ago, Πέτρος said:

E, ναι...ενώ γενικά έχουμε πήξει στους PT τίτλους, δεν ξέρουμε πόσους έχουμε πχια.

Δεν ανέφερα μόνο το PT. Και σοβαρό rt δεν θα δεις σε amd sponsored. Αν δεν φταίει το sponsorship τι φταίει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν ανέφερα μόνο το PT. Και σοβαρό rt δεν θα δεις σε amd sponsored. Αν δεν φταίει το sponsorship τι φταίει? 

Σε συγκεκριμένο μήνυμα απάντησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Ακριβώς! Δεν έφτιαξε τίποτα η Bugthesda. Απλά ένας τυπάς απ' το υπόγειο του έφτιαξε ένα απλό mod που ανεβάζει την ταχύτητα του διαστημοπλοίου 30 φορές της ταχύτητας του φωτός (τρίζουν τα κόκαλα του Einstein) που απλά σε πάει πάνω απ' τον πλανήτη ο οποίος όμως είναι και πάλι απλά ένα 2D αντικείμενο, δεν μπορείς να έχεις κάποια αλληλεπίδραση. Πάλι fast travel θέλει για να πατήσεις στον πλανήτη και πάλι φορτώνει ένα μικρό tile. Και ο αντίλογος είναι ότι "ποιος περπατάει 10 λεπτά στην ευθεία ώστε να βρει invisible wall;" λες και τα 10 λεπτά είναι πολλά.

Χθες έπαιζα Hogwarts και ξεκίνησα από το Hogsmede ποδαράτος για να πάω σε ένα quest σε κάτι σπηλιές πιο νότια απ' το Κάστρο το οποίο από μόνο του είναι κάνα 15λεπτο περπάτημα. Βάλε και τίποτα μικρά quests που συνάντησα στο δρόμο, camps με εχθρούς, puzzles, κτλ, είχα μια συνεχόμενη εμπειρία από το ένα σημείο στο άλλο που μου πήρε πάνω από μισή ώρα. Στο Starfield στο πρώτο δεκάλεπτο (ίσως και νωρίτερα γιατί σε κάποια σημεία ο τοίχος είναι στο 1 χιλιόμετρο) θα έπεφτα στον τοίχο.

Ε αυτό δεν διορθώνεται με mods, γιατί είναι έτσι δομημένο το game. Γι' αυτό από εμένα είναι hard pass.

Καλώς η κακός και τα mods όταν μιλάμε για pc gaming μπαίνουν μέσα στην εξίσωση … δοκίμασα λίγο το fallout 4 και το τιγκαρα με mods… είναι λες και είναι άλλο παιχνίδι από εκείνο που είχα παίξει όταν είχε βγει … μπορείς να αλλάξεις όλο όλο το τοπίο καινούργια quests items πανοπλίες αλλά class … εμένα σαν καταναλωτή μου αρέσει που η Bethesda σε αφήνει να το κάνεις αυτό και δεν κλειδώνει τα παιχνίδια τις  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν ανέφερα μόνο το PT. Και σοβαρό rt δεν θα δεις σε amd sponsored. Αν δεν φταίει το sponsorship τι φταίει? 

Να βάλουν καλό ΡΤ ωραία, για ένα 5%??? Πόσοι έχουν 4090-4080-4070ται αντε και 4070?? Είναι 5-10% όλων των καρτών(μαζί με πλει και ξμποξ)???? 

Είσαι εσύ ντεβελοπερ και θα κάτσεις να ασχοληθείς για ένα πολύ μικρό ποσοστό?? Δεν ξέρω πόσο χρόνο και χρήμα θέλει να μπει αλλά δε νομίζω με τα σημερινά δεδομένα να δούμε κάτι άλλο από αυτό που βλέπουμε. 

Εσύ θες να πεις ότι γίνεται λόγο σπονσορ οκ εγώ λέω είναι μεγιστοποιήσει κέρδους.

@Tambas91

καλά το φολαουτ 4είναι θρησκεία. 300 μοντς έχω και παίζω ακόμη, χθες έψαχνα πάλι νέα μοντάκια. Εδώ λένε θα βάλουν το νέο βέγκας κομπλέ μέσα στο γκειμ.

Επεξ/σία από Aris-leme
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε το θηριάκι η gaming oc. Αρκετά μεγαλύτερη από την asus dual σαν πρώτη εντύπωση. Φαγητό και μετά στο κουτί να δούμε αν τσιρίζει. 🥳

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Έφτασε το θηριάκι η gaming oc. Αρκετά μεγαλύτερη από την asus dual σαν πρώτη εντύπωση. Φαγητό και μετά στο κουτί να δούμε αν τσιρίζει. 🥳

καλορίζικη....αν έχει και αυτή coil (που δεν παίζει) τότε μην ξανα - παίξεις τζόκερ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρω και πως να κάνω μικρότερη την φωτογραφία σε μέγεθος στο iPhone θα την ανεβάσω κιόλας. Την άλλη με την Asus γιατί μου την έβγαλε μικρότερη από 2mb δεν ξέρω. 🤔

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

καλορίζικη....αν έχει και αυτή coil (που δεν παίζει) τότε μην ξανα - παίξεις τζόκερ

Έλα ρε μην λες τέτοια πάω να φάω μην μου κοπεί η όρεξη. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, Aris-leme said:

Να βάλουν καλό ΡΤ ωραία, για ένα 5%??? Πόσοι έχουν 4090-4080-4070ται αντε και 4070?? Είναι 5-10% όλων των καρτών(μαζί με πλει και ξμποξ)???? 

Είσαι εσύ ντεβελοπερ και θα κάτσεις να ασχοληθείς για ένα πολύ μικρό ποσοστό?? Δεν ξέρω πόσο χρόνο και χρήμα θέλει να μπει αλλά δε νομίζω με τα σημερινά δεδομένα να δούμε κάτι άλλο από αυτό που βλέπουμε. 

Εσύ θες να πεις ότι γίνεται λόγο σπονσορ οκ εγώ λέω είναι μεγιστοποιήσει κέρδους.

@Tambas91

καλά το φολαουτ 4είναι θρησκεία. 300 μοντς έχω και παίζω ακόμη, χθες έψαχνα πάλι νέα μοντάκια. Εδώ λένε θα βάλουν το νέο βέγκας κομπλέ μέσα στο γκειμ.

Μα τα μη amd sponsored γιατί ασχολούνται? Το Chernobylite είχε budget 200k ξέρω εγώ και έβαλε ωραίο RT.

Τι σημασια έχει πόσοι έχουν 4070 και 4090? Δηλαδή το starfield σε ULTRA πόσοι μπορούν να το παίξουν? Πάλι μόνο όσοι έχουν 4070 kai 4090. Οποτε μόνο με το rt τους πιάνει ο πόνος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάπου το χάνετε λίγο. Τα mods είναι για το κάτι extra, όχι για να διορθώνουν στοιχειώδη πράγματα στο game, που στην περίπτωση του Quicktravelfield δεν διορθώνονται ούτε με mods αλλά λέμε τώρα. Τα λεφτά τα δίνεις στην εταιρεία που έφτιαξε το game, αυτή πρέπει να το έχει σε μια σωστή κατάσταση τουλάχιστον ως προς τα βασικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Herald είπε

Τι σημασια έχει πόσοι έχουν 4070 και 4090? Δηλαδή το starfield σε ULTRA πόσοι μπορούν να το παίξουν? Πάλι μόνο όσοι έχουν 4070 kai 4090. Οποτε μόνο με το rt τους πιάνει ο πόνος? 

Σίγουρα όσοι έχουν amd το παίζουν καλύτερα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...