Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1851

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

5 hours ago, kkatzos said:

Γιατί;

Το ETH mining πέθανε και οι GPUs από το 2015 έχουν σταματήσει να κάνουν mining BTC.

Για να το κάνω κατανοητό. Το Bitcoin halving θεωρητικά οδηγεί σε άνοδο τιμής όλων των cryptos με πιο δημοφιλές το ETH mining όταν αυτό υπήρχε. Τώρα που δεν υπάρχει δεν αξίζει τίποτα όσο και να ανέβουν κάποια minable cryptos. Με το που πάει κάποιο να γίνει profitable πέφτουν πάνω του μιλιούνια μινάρες και γίνεται unprofitable.


μα και στο προηγουμενο halving κανενας δεν φαρμαρε bitcoin αλλα μια ντουζινα απο αλλα νομισματα, μηπως εχεις υπογραψει κανενα συμβολαιο που να λεει οτι δε θα ξεφυτρωσει καποιο νεο coin που θα υποστηριζει gpu mining?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, Aris-leme said:

NVIDIA bundles Alan Wake 2 with GeForce RTX 40 series

https://videocardz.com/newz/nvidia-bundles-alan-wake-2-with-geforce-rtx-40-series

Αναδρομικά ισχύουν; Να καταφύγουμε στον Άρειο Πάγο εάν δεν μας το δώσουν - εκτός και εάν είναι μπούρδα.

52 minutes ago, kkatzos said:

Σου έφαγαν 1,5GB VRAM φίλε 😁

 

Μπα, αυτά είναι ψευτοδιλλήματα. Και να την είχα, θα είχε εξαφανιστεί σε χρόνο dt. Μόνη λύση πλέον είναι render farm. Νομίζω εντόπισα 2x3090 στην στοίβα της αποθήκης (τρώνε κυριολεκτικό stress test από μερικά κιλά καρτών επάνω τους) θα έχω μαστορέματα πάλι. 

xmmmm.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον τίτλο  a Plague Tale Requiem το RT shadows λειτουργεί σε καμιά nvidia ή είναι broken ? 

Δεν μιλαώ για avg FPS αλλά για το stutter στον pan της κάμερας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Phantom Liberty 2.01 1440p Ultra preset χωρίς upscaler τερματισμένα OC'ed τα πάντα με τον τίμιο γέροντα 9900Κ και Timespy. Πολύ κρίμα που δεν μπορώ να χώσω άλλο bios στην Inno3D, η κάρτα βγήκε πένα μαμά...

 

1.jpg

2.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σήμερα μετά από λίγες δοκιμές με την MSI Gaming X 4070 Ti. 

Coil Whine καθόλου ή τόσο λίγο που πρέπει να βάλεις το κεφάλι μέσα στο κουτί για να ακούσεις. 

Σε κουτί (στο πάτωμα) παλιό αλλά καλό (Corsair 650D) και ευρύχωρο χωρίς τις θήκες των Drives/σκληρών, με ανεμιστήρες 200 μπροστά να βάζει και 200 στην οροφή να βγάζει + 120 πίσω να βγάζει σε idle έχει 31 - 34 βαθμούς. 

Σε βαριά παιχνίδια με φίλτρα κτλ ίδωμεν. 

Στα αρνητικά εκτός του Bracket που πραγματικά είναι άθλιο σε βαθμό να μου έρχεται να το ξηλώσω έχω να προσθέσω και τα RGB της κάρτας. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν καθόλου, απλά αν κάποιος σκοπεύει να πάει σε αντίστοιχο μοντέλο της MSI, να γνωρίζει ότι αν η κάρτα μπει οριζόντια όπως στα περισσότερα κουτιά τότε θα βλέπει μόνο τα πλάγια RGB που είναι Κλάιν. Τα κάτω εκτός του ότι είναι 3 φλούδες όλα και όλα αν μπει το Bracket σχεδόν δεν φαίνονται. Πολύ καλύτερη σε αυτόν τον τομέα η παλιά μου 1660 Ti MSI Gaming X. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakinen είπε

Coil Whine καθόλου ή τόσο λίγο που πρέπει να βάλεις το κεφάλι μέσα στο κουτί για να ακούσεις. 

Το βασικότερο να ξέρεις. 🥳😁👍👌

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Το βασικότερο να ξέρεις. 🥳😁👍👌

Καλά σίγουρα. Για να είμαι ειλικρινής λίγο να έχει δεν έχω θέμα. Παιχνίδια παίζω πάντα με ακουστικά. Η προηγούμενη που είχα σαν την δικιά σου έκανε τόσο θόρυβο που με φόβιζε ότι θα βγάλει κάποιο πρόβλημα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, liakinen είπε

Καλά σίγουρα. Για να είμαι ειλικρινής λίγο να έχει δεν έχω θέμα. Παιχνίδια παίζω πάντα με ακουστικά. Η προηγούμενη που είχα σαν την δικιά σου έκανε τόσο θόρυβο που με φόβιζε ότι θα βγάλει κάποιο πρόβλημα. 

 

Μα ρε σύ αν έχει λίγο ούτως ή άλλως καλύπτεται και από τα φανακια του κουτιού ή του επεξεργαστή ή της κάρτας της ίδιας. Δεν είναι πρόβλημα. Πολύ να μην έχει. Άρα είσαι σούπερ μπράβο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, liakinen είπε

Καλά σίγουρα. Για να είμαι ειλικρινής λίγο να έχει δεν έχω θέμα. Παιχνίδια παίζω πάντα με ακουστικά. Η προηγούμενη που είχα σαν την δικιά σου έκανε τόσο θόρυβο που με φόβιζε ότι θα βγάλει κάποιο πρόβλημα. 

 

Έχει ή δεν έχει όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...