Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Ναι έτσι όπως τα λέτε εκεί θα πάω. Με πιθανή επιστροφή λόγο coil τι κάνει το eshop δεν ξέρω.

Βάζω στοίχημα δεν θα έχει θέμα η gaming oc πέρα από το εάν έχει ελάχιστο σε σημείο να έχεις σούπερ ακοή που έλεγα πριν 

Εκτός και εάν έχει θέμα coil το psu σου με τις πιο καινούριες κάρτες και εκεί θα έχεις θέμα με ότι και να βάλεις.Ειτε αμδ είτε πράσινη 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Aπο το 2012 μονο Corsair αγοραζω και στα 7 δεν ειχα θεμα, ειναι λιγο λαχειο η φαση :P
Corsair+Asus GPU με πηγε καλα, αλλοι ειχαν θεματα δεν νομιζω οτι υπαρχει λαθος και σωστο , καλο και κακο , ειναι να μη σου κατσει.
Aυτο στο Reddit που δεν ειχε coil και μετα το απεκτησε με τον νεο build ηταν σε Seasonic 1000w.

Coil whine είχα στις Gaming OC Vega με Seasonic και σε μια 3080ti μόλις άλλαξα τα καλώδια σε λευκά Corsair παλι με Seasonic. Όταν έβαλα πάλι τα καλώδια του Seasonic ήμουν οκ.

3 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Βάζω στοίχημα δεν θα έχει θέμα η gaming oc πέρα από το εάν έχει ελάχιστο σε σημείο να έχεις σούπερ ακοή που έλεγα πριν 

Εκτός και εάν έχει θέμα coil το psu σου με τις πιο καινούριες κάρτες και εκεί θα έχεις θέμα με ότι και να βάλεις.Ειτε αμδ είτε πράσινη 

Ναι αν έχει πάλι coil whine μάλλον psu η καλώδια θα φταίνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Armoral είπε

Δεν έχουν οι GB coil whine. Και να έχεις αν δε σε καλύψει το eshop σε καλύπτει η Gigabyte. 4 χρονάκια εγγύηση  είναι αυτά.

Συν τοις άλλοις υλοποίηση με 3 ανεμιστήρες πολύ καλύτερα από τις πιο απλές με τους δύο. Στα χρήματα αυτά παίζει μόνο foxstore όχι άμεσα διαθέσιμη.

Ναι είναι οκ. Πλήρωσες;

Ναι κανονικά, όπως είπα το μόνο mail που έλαβα είναι από την viva wallet για το ποσό που πλήρωσα, αλλά μου έκανε εντύπωση γτ δεν θα έπρεπε να έχω λάβει mail για επιβεβαίωση παραγγελίας και να μου δείχνει τι ακριβώς παράγγειλα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tωρα ειμαι με Corsair Rm850x , καλωδιο Corsair ασπρο braided 12vhpwr και Gigabyte Aero 4080 ΟC με 0 coil whine.
Η αληθεια ειναι οτι δεν δοκιμασα τα μαμα καλωδια και τον adaptor γιατι το 12vhpwr ηρθε πριν τη Gpu.

1 λεπτό πριν, kjtzemis είπε

Ναι κανονικά, όπως είπα το μόνο mail που έλαβα είναι από την viva wallet για το ποσό που πλήρωσα, αλλά μου έκανε εντύπωση γτ δεν θα έπρεπε να έχω λάβει mail για επιβεβαίωση παραγγελίας και να μου δείχνει τι ακριβώς παράγγειλα;;

1)Ριξε μια ματια στα ανεπιθυμητα.
2)Καποια καταστηματα τσεκαρουν manual τη παραγγελια και στελνουν επιβεβαιωση μετα και οχι αυτοματοποιημενα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Ναι κανονικά, όπως είπα το μόνο mail που έλαβα είναι από την viva wallet για το ποσό που πλήρωσα, αλλά μου έκανε εντύπωση γτ δεν θα έπρεπε να έχω λάβει mail για επιβεβαίωση παραγγελίας και να μου δείχνει τι ακριβώς παράγγειλα;;

Ε θα σου στείλουν είναι εντάξει κατάστημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Armoral είπε

Δεν έχουν οι GB coil whine. Και να έχεις αν δε σε καλύψει το eshop σε καλύπτει η Gigabyte. 4 χρονάκια εγγύηση  είναι αυτά.

Συν τοις άλλοις υλοποίηση με 3 ανεμιστήρες πολύ καλύτερα από τις πιο απλές με τους δύο. Στα χρήματα αυτά παίζει μόνο foxstore όχι άμεσα διαθέσιμη.

Καλύπτει η giga coil whine; Νόμιζα ότι οι εταιρίες δεν καλύπτουν στην εγγύηση τέτοια. Λέγε λέγε ξύνομαι. 🥳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimoskoutr είπε

Καλύπτει η giga coil whine; Νόμιζα ότι οι εταιρίες δεν καλύπτουν στην εγγύηση τέτοια. Λέγε λέγε ξύνομαι. 🥳

Εγώ όταν τους είχα στείλει video με τις κάρτες να ακούγονται καθαρά το 2017 σου λέω τώρα μου είχαν πει ότι πρέπει να αντικατασταθούν αλλά δεν το πίεσα μαζί τους γιατί το amazon δε θέλει πολλά πολλά για επιστροφές.

Μόνο να δηλώσεις την κάρτα στο site τους για να έχεις και on site εγγύηση. Έτσι νομίζω παίρνεις τα 4 χρόνια συνολικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Armoral είπε

Coil whine είχα στις Gaming OC Vega με Seasonic και σε μια 3080ti μόλις άλλαξα τα καλώδια σε λευκά Corsair παλι με Seasonic. Όταν έβαλα πάλι τα καλώδια του Seasonic ήμουν οκ.

Ναι αν έχει πάλι coil whine μάλλον psu η καλώδια θα φταίνε.

Αν και στην giga έχει coil whine θα ψαχτώ με τροφοδοτικό μετά. Ούτως ή άλλως από το καλοκαίρι του 17 το έχω. Βέβαια θα ήθελα λίγο παραπάνω να το κρατήσω.

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Εγώ όταν τους είχα στείλει video με τις κάρτες να ακούγονται καθαρά το 2017 σου λέω τώρα μου είχαν πει ότι πρέπει να αντικατασταθούν αλλά δεν το πίεσα μαζί τους γιατί το amazon δε θέλει πολλά πολλά για επιστροφές.

Μόνο να δηλώσεις την κάρτα στο site τους για να έχεις και on site εγγύηση. Έτσι νομίζω παίρνεις τα 4 χρόνια συνολικά.

Ναι αν παρω την giga που μάλλον έτσι θα γίνει θα την δηλώσω σίγουρα στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

Αν και στην giga έχει coil whine θα ψαχτώ με τροφοδοτικό μετά. Ούτως ή άλλως από το καλοκαίρι του 17 το έχω. Βέβαια θα ήθελα λίγο παραπάνω να το κρατήσω.

Καλά αν δώσεις το παλιό όσο και να το δώσεις με πολύ μικρή διαφορά θα πάρεις καινούργιο. Και είναι μία επένδυση για το PC σου ούτως ή άλλως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Armoral είπε

Καλά αν δώσεις το παλιό όσο και να το δώσεις με πολύ μικρή διαφορά θα πάρεις καινούργιο. Και είναι μία επένδυση για το PC σου ούτως ή άλλως.

Ρε συ εδώ που είμαι εκτός Αθήνας Θεσσαλονίκης δεν είναι εύκολο να πουλήσω έσω μέσα πράγματα. Συνήθως ο κόσμος θέλει χέρι με χέρι συναλλαγές και λογικό. Ε είμαι επαρχία δεν είναι εύκολο να πουλήσω. Βέβαια έχει ακόμη εγγύηση αυτό το θηρίο, νομίζω 10 χρόνια ηταν η αρχική αν δεν κάνω λαθος. Δεν με ενοχλεί ούτως ή άλλως αυτό. Αν είναι να παρω καινούργιο θα πάρω και τέλος.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Αν και στην giga έχει coil whine θα ψαχτώ με τροφοδοτικό μετά. Ούτως ή άλλως από το καλοκαίρι του 17 το έχω. Βέβαια θα ήθελα λίγο παραπάνω να το κρατήσω.

Ναι αν παρω την giga που μάλλον έτσι θα γίνει θα την δηλώσω σίγουρα στο site.

Έχει και τα περισσότερα reviews στο Skroutz από τις Gigabyte με 5 στα 5 σε 8 αξιολογήσεις.

Εντάξει και η Asus Dual 3 στα 3 είχε αλλά χωρίς σχόλια οπότε τα παιδιά μπορεί και να μην κατάλαβαν τίποτα ή να ήταν απλά θέμα τύχης.

3 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Ρε συ εδώ που είμαι εκτός Αθήνας Θεσσαλονίκης δεν είναι εύκολο να πουλήσω έσω μέσα πράγματα. Συνήθως ο κόσμος θέλει χέρι με χέρι συναλλαγές και λογικό. Ε είμαι επαρχία δεν είναι εύκολο να πουλήσω. Βέβαια έχει ακόμη εγγύηση αυτό το θηρίο, νομίζω 10 χρόνια ηταν η αρχική αν ΔΕΜ κάνω λαθος. Δεν με ενοχλεί ούτως ή άλλως αυτό. Αν είναι να παρω καινούργιο θα πάρω και τέλος.

Αγγελία εδώ σε καλή τιμή και το πούλησες μετά από κατάθεση εύκολα. Αν ζητήσεις τρελά ποσά δε θα το δώσεις.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimoskoutr είπε

Αν και στην giga έχει coil whine

Έχω ιδιαίτερη ευαισθησία στο coil whine και 2 Gigabyte (3080 Aorus Xtreme και 4070Ti Aorus Master) που πέρασαν από τα χέρια μου τα τελευταία χρόνια δεν είχαν coil whine. Ή τέλος πάντων για να το ακούσεις έπρεπε να πλησιάσεις το αυτί στο κουτί.

H 4070Ti βέβαια είχε το άλλο απαράδεκτο με τους ανεμιστήρες αλλά αυτό είναι άλλο θέμα, μάλλον specific στις 4070Ti Aorus.

Coil whine δε νομίζω να έχεις με τη Giga, αλλά η αγορά GPU έχει σεβαστό κόστος και, προσωπικά, μόνο από Amazon αγοράζω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο με τις επιστροφές, που πολλές φορές έχει χρειαστεί να κάνω.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dimoskoutr said:

Giga ε; Έτσι όπως τα λέτε και για τον ένα χρόνο έξτρα εγγύηση σαν να βλέπω να πηγαίνω εκεί. Την έχει eshop, και κάποια μαγαζιά στο Σκρουτζ ετοιμοπαράδοτη αλλά έγινα κότα μετά το προχθεσινό. Θα μπλέξω άσχημα μετά αν υπάρξει coil ζόρικο.

εχω την 4070τι gigabyte gaming oc. Μια χαρα υλοποιηση, καθολου coil whine. Βουρ!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Ναι αν παρω την giga που μάλλον έτσι θα γίνει θα την δηλώσω σίγουρα στο site.

H 4070 Gaming OC να ξερεις οτι δεν ειναι με τo παλιο 8pin, θελει 12vhpwr.
Θα βαλεις τον adaptor ή ακομα καλυτερα να παρεις ενα Corsair καλωδιο.
Τα RmX το υποστηριζουν κανονικα ειναι gen5.
https://www.skroutz.gr/c/757/kalodia-trofodosias/m/698/Corsair.html?keyphrase=12VHPWR&o=Corsair+12VHPWR
Για το site σου ζητανε σκαναρισμενη αποδειξη και serial number.

Screenshot_16.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

H 4070 Gaming OC να ξερεις οτι δεν ειναι με τo παλιο 8pin, θελει 12vhpwr.
Θα βαλεις τον adaptor ή ακομα καλυτερα να παρεις ενα Corsair καλωδιο.
Τα RmX το υποστηριζουν κανονικα.
Για το site σου ζητανε σκαναρισμενη αποδειξη και serial number.

Screenshot_16.jpg

Δεν έχει μετατροπέα στη συσκευασία από το 12vhpwr σε 2 8 pin;

Άστο το είδα, έχει.

image.png.1ce7a4e8c5fb9f5c37bd384e13108398.png

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...