Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1847

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

2 ώρες πριν, Herald είπε

Είναι παραπληροφόρηση ότι η μεγάλη πλειοψηφία των amd Sponsored τα πάει χάλια σε οτιδήποτε δεν είναι amd? Ρε συ με δουλεύεις? Σε άλλο κόσμο είσαι? 

Ναι, παραπληροφόρηση είναι.

Δεν πάνε όσο καλά θε έπρεπε με βάση τη δυναμικότητα του πυρήνα της κάρτας? Ναι, το βλέπουμε και αυτό.

Το "τα πάνε χάλια", "δεν λειτουργούν", "σέρνονται" κλπ, είναι υπερβολές και παραπληροφορηση του κερατά.

Έκανα συγκεκριμένες ερωτήσεις/παρατηρήσεις πριν, αλείφτηκες ολόκληρος με baby oil για να ξεγλιστράς σα ζαργάνα, τα προσπέρασες σα να μην υπήρξαν ποτέ και τώρα πάλι πας πέρα-δώθε.

Εγώ πάω να ξετινάξω τη RAM, να δω αν/τι σηκώνει.

HF!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Πέτρος said:

Ναι, παραπληροφόρηση είναι.

Δεν πάνε όσο καλά θε έπρεπε με βάση τη δυναμικότητα του πυρήνα της κάρτας? Ναι, το βλέπουμε και αυτό.

Το "τα πάνε χάλια", "δεν λειτουργούν", "σέρνονται" κλπ, είναι υπερβολές και παραπληροφορηση του κερατά.

Έκανα συγκεκριμένες ερωτήσεις/παρατηρήσεις πριν, αλείφτηκες ολόκληρος με baby oil για να ξεγλιστράς σα ζαργάνα, τα προσπέρασες σα να μην υπήρξαν ποτέ και τώρα πάλι πας πέρα-δώθε.

Εγώ πάω να ξετινάξω τη RAM, να δω αν/τι σηκώνει.

HF!

Δεν είδα κάποια ερώτηση. Εγώ απλά googlaro amd sponsored και τα περισσότερα παιχνίδια που βλέπω στην λίστα είτε υπολειτουργούν, είτε δεν λειτουργούν καθόλου, είτε ξεμένουν από vram, είτε δεν έχουν features ανταγωνιστών, είτε ΟΛα τα παραπάνω μαζί, σε οτιδήποτε δεν είναι amd. Δεν ξέρω πως γκένεν να διαφωνείς :P 

 

https://www.amd.com/en/gaming/featured-games.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν είδα κάποια ερώτηση. Εγώ απλά googlaro amd sponsored και τα περισσότερα παιχνίδια που βλέπω στην λίστα είτε υπολειτουργούν, είτε δεν λειτουργούν καθόλου, είτε ξεμένουν από vram, είτε δεν έχουν features ανταγωνιστών, είτε ΟΛα τα παραπάνω μαζί, σε οτιδήποτε δεν είναι amd. Δεν ξέρω πως γκένεν να διαφωνείς :P 

 

https://www.amd.com/en/gaming/featured-games.html

 

Σταμάτα πανάθεμά σε έχεις ανοίξει μέτωπα παντού και δίνεις πόνο … όλο λοιδορείς την amd σε όλα τα νήματα … 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Tambas91 said:

Σταμάτα πανάθεμά σε έχεις ανοίξει μέτωπα παντού και δίνεις πόνο … όλο λοιδορείς την amd σε όλα τα νήματα … 😛

Δεν είπα ότι φταίει η AMD. Οι devs φταίνε. Παθαίνουν αμπαλίαση όταν τους σπονσοράρι η amd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ITX builds που περιοριζονται σε 1 Nvme ειναι κουφετο

https://videocardz.com/newz/asus-geforce-rtx-4060-ti-with-built-in-ssd-slot-to-launch-soon?fbclid=IwAR2G1Nnev4VOmgm2Sw0qGlhJWfidod7FB0d9TAtjD5QNRFwKI8_xwL2sLkI

Screenshot_17.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Armoral είπε

Βγάλε την κάρτα προσεκτικά αν έχεις σκοπό να την τεστάρεις και αν αποφασίσεις να την επιστρέψεις για οποιοδήποτε λόγο τη στέλνεις πίσω σαν καινούργια. Το Amazon τη δέχεται πίσω απευθείας και χωρίς πολλά πολλά αφού ελέγξουν φυσικά ότι είναι μέσα.

Αν πχ κάνει θόρυβο ένας λόγος παραπάνω, έχω στείλει δύο κάρτες μαζί, την αρχική και της αντικατάστασης στο τμήμα τους στην Ισπανία, σε άριστη κατάσταση εννοείται, ανοιγμένες όμως και φυσικά δεν υπήρχε κανένα θέμα γρατζουνιών ή κακής χρήσης.

Αυτός είναι ο λόγος που αγοράζεις και από εκεί. Επιστροφή χωρίς λόγο. Επειδή έτσι θέλω.

Και που ξέρεις, μπορεί τελικά να μείνεις τόσο ευχαριστημένος όσο φαντάζομαι ότι θα μείνεις, εκτός αν είσαι άτυχος και πετύχεις κακό κομμάτι και ίσως τελικά την κρατήσεις όχι με το ζόρι, αλλά επειδή τελικά σου αρέσει και σου δίνει αυτά που θέλεις.

Μην επηρεάζεσαι από νούμερα και εικασίες, δες τα στην πράξη μόνος σου.

Και ναι εμείς μόνο CP2077 και ότι έχει RT παίζουμε. Το πέτυχες.:D

 

Ναι εννοείται. Είναι σημαντική η επιστροφή σε 30 μέρες no questions asked. Φυσικά με προσοχή η χρήση της στο μπες βγες όπως κάνω πάντα σε όλα μου τα ηλεκτρονικά.

45 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Τώρα παίζω Quarry που δεν έχει RT.

Μπα δεν ξέρω για το BG3, είναι ανάλογα το game. Γενικά με Vulkan έχω καλύτερα αποτελέσματα πάντως.

Γιατί Quarry θες να πάθεις συγκοπή;😂

14 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Σε λίγο όλα θα τα καρφώνεις πάνω στην gpu. Ο ακοινώνητος έχει pwm για φανακια. Αυτή m.2…τη μητρική για ντεκόρ θα την έχουμε.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimoskoutr είπε

Μήπως ξέρεις εσύ αν είναι καλύτερα με Vulcan ή dx το bg3 με την κάρτα μας; Μήπως το έχεις; Τι στο καλό εσείς της nvidia isometric RPGs δεν παίζετε; Μόνο ότι έχει rt;;; Απάντηση κανείς εδώ…😂😉

Μεγειές!

DX, σε Vulcan ήταν λίγο χειρότερα (μικρή διαφορά). Και εννοείται πύραυλος η 4070 για το συγκεκριμένο, έφυγες 4Κ Ultra.

Επεξ/σία από Zaknafein
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...