Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Όσο βλέπω εκείνο το 12 δίπλα στα gb μου ανάβουν λαμπάκια. Το κουτί που μου έφτιαξε ο άλλος πρασινοφρουρός πιο ωραίο σαφώς.🥳

Kαλοριζικη!!!
Εφοσον παιζεις BG3 τι να τη κανεις τη παραπανω Vram και σε χαλανε τα 12gb;
Aκομα και σε 4Κ χρησιμοποιει μονο τα 7gb και αυτο σε 4090, στη 4070 θα ειναι ακομα πιο κατω λογικα. 

Screenshot_16.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μιας και ξέρετε, και έμεινα και ξύπνιος, ξάπλα αλλά ξύπνιος τελικά…με τι πάει καλύτερα το bg3 με Vulcan ή dx;;; Έχω και μια 4k οθόνη οπότε θα το βάλω εκεί αν την παλεύει η 4070. Αλλιώς στην 1440p…

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Tambas91 said:

έλα αδερφέ σε έφτιαξα βγάλε αυτό το κουτί και βάλε μέσα τη κάρτα μη σε πιάσει αμοκ και τη δώσεις :P Screenshot2023-10-06165511.png.376b26a751e8bd4fbbc5abfb71d31e8f.png

με γεια το εργαλείο

Ρε βλέπω καλά ή θολώσαν τα μάτια μου απτό DLSS? 4070 πήρε? ΟΝΤΩΣ? LOL - έχω πεθάνει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Ρε βλέπω καλά ή θολώσαν τα μάτια μου απτό DLSS? 4070 πήρε? ΟΝΤΩΣ? LOL - έχω πεθάνει :P 

Είχε κάνει την παραγγελία πριν αρχίσει το rant και πριν του πει ο @akoinonitos ότι πήρε 7800xt.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Ρε βλέπω καλά ή θολώσαν τα μάτια μου απτό DLSS? 4070 πήρε? ΟΝΤΩΣ? LOL - έχω πεθάνει :P 

michael jordan basketball GIF
εδώ βλέπουμε έναν από τους καλύτερους παίκτες στην τριπλά…. και από πάνω στη φωτό είναι ο Allen iverson 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Armoral said:

Είχε κάνει την παραγγελία πριν αρχίσει το rant και πριν του πει ο @akoinonitos ότι πήρε 7800xt.

Kρίμα, γιατί όταν ξεμείνει η 4070 από vram η 7800xt θα πάει ευθεία με τα +4 gb :P Θα κουμπώσεις και τους legacy drivers, άρχοντας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Kρίμα, γιατί όταν ξεμείνει η 4070 από vram η 7800xt θα πάει ευθεία με τα +4 gb :P Θα κουμπώσεις και τους legacy drivers, άρχοντας. 

Εδώ του έφτιαξε νέο κουτί o @Tambas91 για να μη στεναχωριέται και του τα έσβησε όλα. Το Asus το έκανε Hellhound και τα gb 16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άψογο κουτί ο άρχοντας έχω να το λέω.Respect. Θα με βοηθήσει στη μετάβαση. Προς το παρόν την έχω να κάθεται στο κουτί. Δεν αποφασίζω. Ούτε τα αυτοκόλλητα έβγαλα για να το ανοίξω.🥳

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Εσύ πρέπει να μου κανεις μάθημα. Αν και αυτό το θυμάμαι τι είναι. Και γιατί όχι σε 4k native που είναι η μια οθόνη μου; Καλύτερα.

Ε εννοείται αν έχεις 4Κ monitor, τότε native.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Ε εννοείται αν έχεις 4Κ monitor, τότε native.

Μήπως ξέρεις εσύ αν είναι καλύτερα με Vulcan ή dx το bg3 με την κάρτα μας; Μήπως το έχεις; Τι στο καλό εσείς της nvidia isometric RPGs δεν παίζετε; Μόνο ότι έχει rt;;; Απάντηση κανείς εδώ…😂😉

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, dimoskoutr said:

Μήπως ξέρεις εσύ αν είναι καλύτερα με Vulcan ή dx το bg3 με την κάρτα μας; Μήπως το έχεις; Τι στο καλό εσείς της nvidia isometric RPGs δεν παίζετε; Μόνο ότι έχει rt;;; Απάντηση κανείς εδώ…😂😉

Aν κάνεις συχνά load save DX, αν όχι vulcan. Μετά από πολλαπλά saves / loads παθαίνει κοκομπλόκο το vulcan και κάνει 18 ώρες να φορτώσει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Μήπως ξέρεις εσύ αν είναι καλύτερα με Vulcan ή dx το bg3 με την κάρτα μας; Μήπως το έχεις; Τι στο καλό εσείς της nvidia isometric RPGs δεν παίζετε; Μόνο ότι έχει rt;;; Απάντηση κανείς εδώ…😂😉

Βγάλε την κάρτα προσεκτικά αν έχεις σκοπό να την τεστάρεις και αν αποφασίσεις να την επιστρέψεις για οποιοδήποτε λόγο τη στέλνεις πίσω σαν καινούργια. Το Amazon τη δέχεται πίσω απευθείας και χωρίς πολλά πολλά αφού ελέγξουν φυσικά ότι είναι μέσα.

Αν πχ κάνει θόρυβο ένας λόγος παραπάνω, έχω στείλει δύο κάρτες μαζί, την αρχική και της αντικατάστασης στο τμήμα τους στην Ισπανία, σε άριστη κατάσταση εννοείται, ανοιγμένες όμως και φυσικά δεν υπήρχε κανένα θέμα γρατζουνιών ή κακής χρήσης.

Αυτός είναι ο λόγος που αγοράζεις και από εκεί. Επιστροφή χωρίς λόγο. Επειδή έτσι θέλω.

Και που ξέρεις, μπορεί τελικά να μείνεις τόσο ευχαριστημένος όσο φαντάζομαι ότι θα μείνεις, εκτός αν είσαι άτυχος και πετύχεις κακό κομμάτι και ίσως τελικά την κρατήσεις όχι με το ζόρι, αλλά επειδή τελικά σου αρέσει και σου δίνει αυτά που θέλεις.

Μην επηρεάζεσαι από νούμερα και εικασίες, δες τα στην πράξη μόνος σου.

Και ναι εμείς μόνο CP2077 και ότι έχει RT παίζουμε. Το πέτυχες.:D

 

Επεξ/σία από Armoral
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Ε ναι, εκεί πάει το μυαλό μου, όταν 9/10 amd sponsored δεν δουλεύουν σε οτιδήποτε gpu που δεν είναι amd

Αδερφέ τη λύση στο πρόβλημα σου στην έχω δώσει πολλές φορές… τσιμπάς ένα 3D και μια 7900xtx και παίζεις τα αγαπημένα σου παιχνίδια χωρίς να φοβάσαι τίποτα γκέγκε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Tambas91 said:

Αδερφέ τη λύση στο πρόβλημα σου στην έχω δώσει πολλές φορές… τσιμπάς ένα 3D και μια 7900xtx και παίζεις τα αγαπημένα σου παιχνίδια χωρίς να φοβάσαι τίποτα γκέγκε ;

Την ΔΕΗ μόνο, idle power draw αυτά τα 2 θα βαράει over 9000 :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Μήπως ξέρεις εσύ αν είναι καλύτερα με Vulcan ή dx το bg3 με την κάρτα μας; Μήπως το έχεις; Τι στο καλό εσείς της nvidia isometric RPGs δεν παίζετε; Μόνο ότι έχει rt;;; Απάντηση κανείς εδώ…😂😉

Τώρα παίζω Quarry που δεν έχει RT.

Μπα δεν ξέρω για το BG3, είναι ανάλογα το game. Γενικά με Vulkan έχω καλύτερα αποτελέσματα πάντως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...