Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Το γιατί το εξήγησα. Τα μπλιμπλικια δεν νομίζω καν να τα υποστηρίζουν τα παιχνίδια που παίζω οπότε άνετα ξηλώνω τους πυρήνες και στους πουλάω. Όσο για τον @akoinonitos έκανα πρόταση ανταλλαγής ήδη αλλά με απέρριψε λόγω ασχήμιας σε σχέση με το κουκλί την δικιά του. Και εγώ το ίδιο θα έκανα βέβαια στη θέση του.

Το 216 πολύ αέρα ναι, αλλά ακόμη δεν έχω βρει ιδανικές ρυθμίσεις για τα φανακια μου σύμφωνα με τα γούστα μου. Θα το πετύχω που θα πάει. Χτίσιμο στο κουτί άνετο, χώροι μια χαρά, μάλιστα η mini itx μου χάνεται μέσα. Η gpu πάντως σε σχέση με το προηγούμενο κουτί μου έχει -7 βαθμούς στο max temp. Που δεν το περίμενα. Νομίζω ότι δεν θα μετάνιωσω για την αγορά του. Ελπίζω να μην μετανιώσω και για την Asus dual. 😐

Ισχύει.

Όσο είναι καιρός επιστροφή λοιπόν και ανταλλαγή απαπαπα μπλιμπλίκια στα μπλιμπλίκια.

@akoinonitos δεν πειράζει αδερφέ μου, αυτό είναι το σύνηθες, στις συμβουλές στους άλλους όλοι είμαστε σωστοί. Στα δικά μας πάμε και βγάζουμε τα μάτια μας.:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως για το παλικάρι με την dual και το θόρυβο μπορεί να δοκιμάσει το εξής: σε oc bios τα φανακια πηγαίνουν στο 61% και σε silent στο 54 σύμφωνα με teckpowerup, οποτε με ένα fan curve ακριβώς ίδιο με το oc bios αλλά όλα τα σημεία του curve 4-5% κάτω θα φτάσει να έχει max 57% περίπου που λογικά είναι ανάμεσα στο silent και στο oc και όσων αφορά το θόρυβο και όσων αφορά τις θερμοκρασίες.

Σε αρκετά κουτιά πια υπάρχει και η επιλογή ανεμιστήρων κάτω από την καρτα γραφικών που λογικά βοηθάνε. Ίσως και κάτι τέτοιο θα μπορούσε να δοκιμάσει αν το υποστηρίζει το κουτί του.

Αν αρχίσει τα αεροπλανικά η δικιά μου εγώ πάντως θα δοκιμάσω και τέτοια λύση.

7 λεπτά πριν, Armoral είπε

Όσο είναι καιρός επιστροφή λοιπόν και ανταλλαγή απαπαπα μπλιμπλίκια στα μπλιμπλίκια.

@akoinonitos δεν πειράζει αδερφέ μου, αυτό είναι το σύνηθες, στις συμβουλές στους άλλους όλοι είμαστε σωστοί. Στα δικά μας πάμε και βγάζουμε τα μάτια μας.:D

Αυτός δεν την αλλάζει τώρα την δικιά του με τίποτα. Πήρε κόκκινο φωτόσπαθο μπήκε στην dark side. Τέλος τον χάσατε.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Πάντως για το παλικάρι με την dual και το θόρυβο μπορεί να δοκιμάσει το εξής: σε oc bios τα φανακια πηγαίνουν στο 61% και σε silent στο 54 σύμφωνα με teckpowerup, οποτε με ένα fan curve ακριβώς ίδιο με το oc bios αλλά όλα τα σημεία του curve 4-5% κάτω θα φτάσει να έχει max 57% περίπου που λογικά είναι ανάμεσα στο silent και στο oc και όσων αφορά το θόρυβο και όσων αφορά τις θερμοκρασίες.

Σε αρκετά κουτιά πια υπάρχει και η επιλογή ανεμιστήρων κάτω από την καρτα γραφικών που λογικά βοηθάνε. Ίσως και κάτι τέτοιο θα μπορούσε να δοκιμάσει αν το υποστηρίζει το κουτί του.

Αν αρχίσει τα αεροπλανικά η δικιά μου εγώ πάντως θα δοκιμάσω και τέτοια λύση.

Αυτός δεν την αλλάζει τώρα την δικιά του με τίποτα. Πήρε κόκκινο φωτόσπαθο μπήκε στην dark side. Τέλος τον χάσατε.

Θα γυρίσει, απλά πήρε το στραβό το δρόμο για λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Θα γυρίσει, απλά πήρε το στραβό το δρόμο για λίγο.

Ξεκινά το μπλα μπλα μήπως και κάνω τράμπα με την κούκλα του τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kjtzemis said:

Είχα προσπαθήσει να κάνω undervolt και εγώ την 3070τι μέσω YouTube από κάτι βιντεάκια κλπ αλλά δεν κατάφερα και πολλά, δεν την πάλεψα κιόλας να ασχοληθώ και παρά πολύ γτ μου είχαν γίνει τα νεύρα κρόσια.

δλδ τα ίδια χαλια έχει και η σειρά 4000 με το θέμα ήχου;;

Τι εννοείς φίλε μου;;

Εγω σε asus 4070 dual που λέγεται και καλή δεν τον αντέχω τον ήχο. Βέβαια έχει και switch σε silent bios, δεν το έχω δοκιμάσει αυτό φαντάζομαι θα είναι οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

Ξεκινά το μπλα μπλα μήπως και κάνω τράμπα με την κούκλα του τότε.

Άπαξ και τη βάλεις και παίξει δεν την αλλάζεις. Τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Strategos είπε

Εγω σε asus 4070 dual που λέγεται και καλή δεν τον αντέχω τον ήχο. Βέβαια έχει και switch σε silent bios, δεν το έχω δοκιμάσει αυτό φαντάζομαι θα είναι οκ. 

Όπως είπα και πριν μπορείς να δοκιμάσεις και αυτό με fan curve με max fan 56-57% που είναι ανάμεσα σε silent και oc bios. Δεν χάνεις κάτι. Ίσως σου κάνει διαφορά.

9 λεπτά πριν, Armoral είπε

Άπαξ και τη βάλεις και παίξει δεν την αλλάζεις. Τέλος.

Αν κάνει σαν f-16 σε απογείωση για πότε την αλλάζεις εύκολα. Το καλό με τον αμαζόνα.😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Όπως είπα και πριν μπορείς να δοκιμάσεις και αυτό με fan curve με max fan 56-57% που είναι ανάμεσα σε silent και oc bios. Δεν χάνεις κάτι. Ίσως σου κάνει διαφορά.

Αν κάνει σαν f-16 σε απογείωση για πότε την αλλάζεις εύκολα. Το καλό με τον αμαζόνα.😉

Ναι βρήκαμε τώρα κάνει σαν F-16.:D

Πάντως την έχουν αλλάξει αρκετά εμφανισιακά. Πολύ ωραίο design. Μπράβο δεν της το είχα.

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Ξεκινά το μπλα μπλα μήπως και κάνω τράμπα με την κούκλα του τότε.

ρε αδερφέ αφού ζορίζεσαι πολύ με nvidia κάνει μπαμ (παρόλο που τι βρήκες και φθηνότερα) γιατί δεν ακυρώνεις να πάρεις amd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Armoral είπε

Ναι βρήκαμε τώρα κάνει σαν F-16.:D

Πάντως την έχουν αλλάξει αρκετά εμφανισιακά. Πολύ ωραίο design. Μπράβο δεν της το είχα.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Κάτοχος της λέει για τον ήχο της ότι δεν τον αντέχει, όχι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

ρε αδερφέ αφού ζορίζεσαι πολύ με nvidia κάνει μπαμ (παρόλο που τι βρήκες και φθηνότερα) γιατί δεν ακυρώνεις να πάρεις amd?

Τι δεν καταλαβαίνεις από το ότι έβρισκα φθηνότερα θα έπαιρνα δεν ξέρω. Αν αγόραζα σήμερα και έβρισκα φθηνότερα 7800xt εκεί θα πήγαινα. Περιμένω 15 μέρες κάρτα, να μπω σε τέτοιες διαδικασίες και να περιμένω άλλες 10 δεν υπάρχει περίπτωση χωρίς λόγο. Δεν μπαίνω σε διαδικασία πάλι να εξηγώ. Μην ασχολείσαι ρε αδερφέ.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, dimoskoutr said:

Όπως είπα και πριν μπορείς να δοκιμάσεις και αυτό με fan curve με max fan 56-57% που είναι ανάμεσα σε silent και oc bios. Δεν χάνεις κάτι. Ίσως σου κάνει διαφορά.

Αν κάνει σαν f-16 σε απογείωση για πότε την αλλάζεις εύκολα. Το καλό με τον αμαζόνα.😉

Έχω βάλει ήδη όπως είπα πριν μαζί με το undervolt fan curve στο 45% έως 70 βαθμούς. Έτσι είναι οκ. Στο 60% κάνει σαν αεροπλάνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το tech power up 31db δίνει για την dual που είναι πολύ λίγο. άρα αν κάνει φασαρία φταίει το κουτί.

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...