Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Γενικά ζούμε σε εποχή προχειρότητας και μετριότητας. Μουσική, ταινίες, σειρές, όλα μίζερα και μέτρια. Ή απλά επειδή πλέον βγαίνουν τόσα πολλά είναι λογικό να έχουμε και πολλές μετριότητες.

Όσο βλέπουν ότι καταναλώνουμε τα μέτρια τοσο θα συνεχίσουν να βγάζουν μέτρια. Σκέψου μόνο τι backlogs έχουμε οι περισσότεροι και πάλι αγοράζουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Πάψτε μωρέ γκρίνιες... απλα γερνάμε 👴

Αυτό ισχύει. Το βλέπω ειδικά όταν βγαίνω έξω για φαγητό/ποτό, κτλ. Όταν ήμουν μικρός δεν με ένοιαζε, ότι να 'ναι, ενώ τώρα έχω γίνει πιο γεροπαράξενος, και είμαι μόλις 32 στα 33, χαχαχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Psycho_Warhead said:

ήδη ανακοίνωσαν τρίτο ενώ δεν έφτιαξαν τα χάλια του τωρινού

Ανακοίνωσαν και διάθεση σε PS4/XOne σύντομα. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλήθεια γιατί είναι "θέμα" το να μην υπάρχει επιλογή on off του hdr στο μενού ενός Game? Τι διαφορετικό έχει από το να ενεργοποιηθεί από τα windows και να τρέξεις το game? 

Ok δεν υπάρχει ρύθμιση της φωτεινότητας και? Σε ένα παιχνίδι μόνο έχει χρειαστεί να ρυθμίσω που ήταν τέρμα broken, το οποίο είχε υποστήριξη hdr παρεμπιπτόντως 🤣

Τουλάχιστον εγώ όπου το ανοίγω πάντα πολύ πιο eye candy εικόνα δίνει, και ας μην υπάρχει κανονικά υποστήριξη από το game

 

Επεξ/σία από Mr Aris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Αυτό ισχύει. Το βλέπω ειδικά όταν βγαίνω έξω για φαγητό/ποτό, κτλ. Όταν ήμουν μικρός δεν με ένοιαζε, ότι να 'ναι, ενώ τώρα έχω γίνει πιο γεροπαράξενος, και είμαι μόλις 32 στα 33, χαχαχ

Spoiler

Ναι ρε εδώ και μήνες λιγουρευομαι ενα λάπτοπ με 4060 απλά να έχω κάτι για να παίξω και να μην χαλάσω και πολλά λεφτά (ιδικά αν βρω κάποιον να μου κόψει τιμολόγιο) και όλω καταλήγω να κοιτάζω με 4080 και νευριάζω και κλείνω το κινητό 😫

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, Mr Aris said:

Αλήθεια γιατί είναι "θέμα" το να μην υπάρχει επιλογή on off του hdr στο μενού ενός Game? Τι διαφορετικό έχει από το να ενεργοποιηθεί από τα windows και να τρέξεις το game? 

Ok δεν υπάρχει ρύθμιση της φωτεινότητας και? Σε ένα παιχνίδι μόνο έχει χρειαστεί να ρυθμίσω που ήταν τέρμα broken, το οποίο είχε υποστήριξη hdr παρεμπιπτόντως 🤣

Τουλάχιστον εγώ όπου το ανοίγω πάντα πολύ πιο eye candy εικόνα δίνει, και ας μην υπάρχει κανονικά υποστήριξη από το game

 

Το θέμα δεν είναι αν υπάρχει on/off επιλογή, το θέμα είναι αν υπάρχει υποστήριξη στο παιχνίδι. Για παράδειγμα το Witcher 3 NG δεν έχει επιλογή αλλά το υποστηρίζει. Το HDR για να παίξει σωστά χρειάζεται υποστήριξη απο το παιχνίδι. Τόσο στα επι μέρους επίπεδα φωτεινότητας κάθε σκηνής (midtones, highlights κλπ) όσο και στο color space (τουλάχιστον DCI-P3).

To Auto HDR δε μπορεί να υποκαταστήσει το αποτέλεσμα ενός σωστού HDR implementation απο τον καλλιτέχνη που ξέρει πως θέλει να δείχνει η κάθε σκηνή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just_a_dude είπε

Αυτό ισχύει. Το βλέπω ειδικά όταν βγαίνω έξω για φαγητό/ποτό, κτλ. Όταν ήμουν μικρός δεν με ένοιαζε, ότι να 'ναι, ενώ τώρα έχω γίνει πιο γεροπαράξενος, και είμαι μόλις 32 στα 33, χαχαχ

Περίμενε να φτάσεις στα 43…εδώ που είμαι υγεία να έχεις έρχεσαι. 😂

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, valantis123 said:
  Hide contents

Ναι ρε εδώ και μήνες λιγουρευομαι ενα λάπτοπ με 4060 απλά να έχω κάτι για να παίξω και να μην χαλάσω και πολλά λεφτά (ιδικά αν βρω κάποιον να μου κόψει τιμολόγιο) και όλω καταλήγω να κοιτάζω με 4080 και νευριάζω και κλείνω το κινητό 😫

 

Spoiler

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Solowing είπε

Το θέμα δεν είναι αν υπάρχει on/off επιλογή, το θέμα είναι αν υπάρχει υποστήριξη στο παιχνίδι. Για παράδειγμα το Witcher 3 NG δεν έχει επιλογή αλλά το υποστηρίζει. Το HDR για να παίξει σωστά χρειάζεται υποστήριξη απο το παιχνίδι. Τόσο στα επι μέρους επίπεδα φωτεινότητας κάθε σκηνής (midtones, highlights κλπ) όσο και στο color space (τουλάχιστον DCI-P3).

To Auto HDR δε μπορεί να υποκαταστήσει το αποτέλεσμα ενός σωστού HDR implementation απο τον καλλιτέχνη που ξέρει πως θέλει να δείχνει η κάθε σκηνή.

Αν λέγαμε για ταινίες θα συμφωνούσα, τώρα στα παιχνίδια... Τεσπα, ένα blind test και σε αυτή τη περίπτωση πιστεύω, θα έκλεινε πολλά σπίτια 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:


Spider-Man 2 Will Have Ray Tracing Across All Visual Modes

https://kotaku.com/spider-man-2-ray-tracing-framerate-modes-playstation-5-1850844400

Δυστυχως θα αργησει πολυ για PC. 2 χρόνια minimum (οπως το horizon forbidden west που βγαινει του χρονου)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Inno3D 4070ti iChill X3 λοιπόν...

Σε UV, stock boost 2775MHz, κατεβαίνει 0.975mv. CP τερματισμένο στα πάντα, δίνει 150W 49c (με DLSS Q, FG, RR), 200W 55c άνευ upscaling. Fans έως 60% σχεδόν αθόρυβα.

Σε OC, πάει +250/2000, core 3030ΜΗz σε games. Temps max 68-69c με 80-85% στα fans. Timespy έδωσε έως +280 σε core στα 3060-3075MHz. 21829 total score, 25393 gpu score, 12160 cpu με τον τίμιο γέροντα 9900Κ. Με μαμά bios 310W και κλειδωμένο PL στο 100% τα παραπάνω αλλά και πάλι τίμιο νομίζω. Ελλείψει dual bios, οποιαδήποτε ταρζανιά για φλασάρισμα HOF bios ξεχνιέται δυστυχώς.

Στα 835€ και με 12 άτοκες δόσεις έκατσε μια χαρά θεωρώ, δεν το μετάνιωσα καθόλου.

Επεξ/σία από iazriel
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, iazriel είπε

Inno3D 4070ti iChill X3 λοιπόν...

Stock boost 2775MHz, κατεβαίνει 0.975mv. CP τερματισμένο στα πάντα 150W 49c (με DLSS Q, FG, RR), 200W 55c άνευ upscaling. Fans έως 60% σχεδόν αθόρυβα.

OC +250/2000, core 3030 σε games. Temps max 68-69c με 80-85% στα fans. Timespy έδωσε έως +280 στα 3060-3075MHz. 21829 total score, 25393 gpu score, 12160 cpu με τον τίμιο γέροντα 9900Κ. Με μαμά bios 310W και κλειδωμένο PL στο 100% τα παραπάνω αλλά και πάλι τίμιο νομίζω. Ελλείψει dual bios, οποιαδήποτε ταρζανιά για φλασάρισμα HOF bios ξεχνιέται δυστυχώς.

Στα 835€ και με 12 άτοκες δόσεις έκατσε μια χαρά θεωρώ, δεν το μετάνιωσα καθόλου.

Έχω μια 980ti της inno3d από τις πιο ήσυχες κάρτες ever, πρόσφατα την είχα βάλει χύμα σε μητρική εκτός κουτιού για να τσεκάρω κάτι, νόμιζα ότι δε δούλευαν οι ανεμιστήρες της,dead silent σε ανησυχητικό βαθμό , καλορίζικη 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...