Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, @ngelos said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Στο Skroutz γράφει πως είναι μόνο 26 εκατοστά.

Ουπς, ναι, αγνόησε το σχόλιο για το μήκος, έχω και την 'κανονική' gaming oc που είναι 30φεύγα και μπερδεύτηκα. H windforce είναι όντως λίγο κοντύτερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1844

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα παλιά την Gaming OC και χωρούσε στο τσάκ στο κουτί μου. Τώρα ψάχνω μικρότερη. 
Από επιδόσεις (μιας και έχεις και τις δύο) έχουν διαφορά ή windforce και η Gaming OC ;

Επεξ/σία από @ngelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά η WINDFORCE με τρία fans στα 26 εκατοστά για να χωρέσουν, μάλλον έχει αρκετά μικρότερα φανάκια. Άρα ίσως κάνει περισσότερο θόρυβο από την gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, @ngelos said:

Είχα παλιά την Gaming OC και χωρούσε στο τσάκ στο κουτί μου. Τώρα ψάχνω μικρότερη. 
Από επιδόσεις (μιας και έχεις και τις δύο) έχουν διαφορά ή windforce και η Gaming OC ;

Μπα, ακριβώς ίδιες είναι. 20MHz διαφορά στο boost clock έχουν, έτσι και αλλιώς αμελητέες οι διαφορές όποιο μοντέλο και να πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@just_a_dude Εδώ τα παλικάρια της inno, δες τι σκαρφίστηκαν για την λευκή έκδοση της δικιάς σου:

https://www.tweaktown.com/news/93380/inno3ds-geforce-rtx-4070-in-white-with-stealth-cable-management-is-brilliant/index.html

Not bad at all.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παραγγέλνω κάρτες από το πρωί. Βλέπω γύρω στις 9 τη Manli 4070 στα 550, τη χτυπάω. Μετά απο μερικές ώρες βλέπω την Inno3D X2 στα 558, τη χτυπάω και αυτή. Μετά βλέπω και μια 7800 xt στα 508 ευρά. Αυτή δεν την χτύπησα, κρατήθηκα. Ελπίζω να καταφέρω να ακυρώσω τη Manli, και το βασικότερο, ελπίζω να μη βρω τίποτα άλλο μέχρι το βράδυ να χτυπήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Psycho_Warhead said:

Getting ready για Alan Wake 2?

Εννοείται! Πρόσφατα ξανα τελείωσα και το 1 για να το έχω πιο φρέσκο. Αλλα με τη 4070 αμφιβάλλω αν θα μπορέσω να παίξω 4Κ με RT και DLSS quality το Alan Wake 2. Αυτή θα είναι δουλειά για το PC στο γραφείο μου και την 4080, αν την παλέψει και αυτή. Αν έχουν κάνει καλή δουλειά με το HDR μπορεί να μεταφέρω το main PC στο σαλόνι και την OLED για χατήρι της Remedy.

Επεξ/σία από Solowing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Solowing είπε

Εννοείται! Πρόσφατα ξανα τελείωσα και το 1 για να το έχω πιο φρέσκο. Αλλα με τη 4070 αμφιβάλλω αν θα μπορέσω να παίξω 4Κ με RT και DLSS quality το Alan Wake 2. Αυτή θα είναι δουλειά για το PC στο γραφείο μου και την 4080, αν την παλέψει και αυτή. Αν έχουν κάνει καλή δουλειά με το HDR μπορεί να μεταφέρω το main PC στο σαλόνι και την OLED για χατήρι της Remedy.

Ψήνομαι τρελά για Alan Wake 2 αλλά δε βλέπω κανένα βίντεο να είναι σε HDR. Το Control έπρεπε να το κάνουν Mod για να μπει HDR.

Πάντως είμαι σε δίλλημα να πάρω 4080 ή να περιμένω να ανέβουν ακόμα παραπάνω οι τιμές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, aki said:

Ψήνομαι τρελά για Alan Wake 2 αλλά δε βλέπω κανένα βίντεο να είναι σε HDR. Το Control έπρεπε να το κάνουν Mod για να μπει HDR.

Πάντως είμαι σε δίλλημα να πάρω 4080 ή να περιμένω να ανέβουν ακόμα παραπάνω οι τιμές;

Εδώ σε έχω:
https://community.pcgamingwiki.com/files/file/2581-control-hdrultrawidedlssrt-patch/

HDR και άλλα καλούδια απο developer της Remedy για το Control.

Επίσης αν έπαιρνα τώρα κάρτα θα έπαιρνα την 4090. Τα δείγματα φέτος απο τα καινούργια releases είναι πως όσοι νομίζαμε πως θα την βγάζει άνετα για καιρό η 4080 είχαμε κοιμηθεί ξεσκέπαστοι.

Επεξ/σία από Solowing
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Solowing είπε

Εδώ σε έχω:
https://community.pcgamingwiki.com/files/file/2581-control-hdrultrawidedlssrt-patch/

HDR και άλλα καλούδια απο developer της Remedy για το Control.

Σε αυτό αναφέρθηκα, πρέπε να βάλεις mod για HDR στο Control.
Υπέροχο το mod, ξανάπιασα το παιχνίδι από την αρχή και είναι απόλαυση.
Από που πήρες 4070 στα 560 αν επιτρέπεται;

Επεξ/σία από aki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aki να κοιτάς το skroutz όσο πιο συχνά μπορείς, τις προάλλες 2-3 μαγαζιά είχαν βγάλει τις gainward & palit στα 1150/1180€ (κάπου εκεί), χαμηλότερα και από τις Manli.

Ήμουν έτοιμος να πυροβολήσω, μέχρι να γυρίσω σπίτι από την δουλειά τις είχαν πάρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, aki said:

Σε αυτό αναφέρθηκα, πρέπε να βάλεις mod για HDR στο Control.
Υπέροχο το mod, ξανάπιασα το παιχνίδι από την αρχή και είναι απόλαυση.
Από που πήρες 4070 στα 560 αν επιτρέπεται;

Απο το JMCtech. Θα αργήσει πολύ σίγουρα, αλλά αφού προορίζεται για το HTPC μου δε με νοιάζει τόσο. Επίσης έχω έντονες αμφιβολίες για το αν θα δούμε χαμηλότερες τιμές φέτος, τουλάχιστον στις 4070.

Επεξ/σία από Solowing
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Solowing είπε

Απο το JMCtech. Θα αργήσει πολύ σίγουρα, αλλά αφού προορίζεται για το HTPC μου δε με νοιάζει τόσο. Επίσης έχω έντονες αμφιβολίες για το αν θα δούμε χαμηλότερες τιμές φέτος, τουλάχιστον στις 4070.

Και αν έρθει ;)

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...