Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, Tambas91 said:

Πω πω τι δράμα τραβάς και εσυ ρε παιδάκι μου … να θες να πάρεις AMD και να μη σε αφήνουν … έλα φίλε μας έπεισες πάμε παρακάτω βάλε κάνα fsr performance να ξεστραβωθείς και άσε την παπατζα 

Ρε άμα βγάλει κάρτα που να ματσαρι σε rt εγώ μόνιμα με amd θα είμαι να ξέρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, αποστόλης said:

Καλημέρα αγάπες

 

Λέω να πάω από την 4070ti σε 4090. Το τροφοδοτικό μου είναι atx3 be quiet pure power 12m 750 watt. Τη σηκώνει? (Την κάρτα ντε) Σε 1440 θα είμαι. 

Εγω έχω 4090 με 750watt τροφοδοτικό.  

Δεν μου έχει κλείσει ποτέ η να κάνει κάτι περίεργο.  

Συνολικά το σύστημα το έχω δει μέχρι 600watt να φτάνει στους πιο απαιτητικούς τίτλους.  

Ωστόσο έχω και λιγότερο ενεργοβόρο cpu(7800x3d) επομένως μπορεί να φτάνει λίγο παραπάνω εσένα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Armoral είπε

Σήμερα συμπαραστεκόμαστε στο δράμα του @akoinonitos.

Αστον σήμερα εχουνε κηδεία σπίτι έχουν βάλει το pc πάνω στο τραπέζι ξαπλωμένο και το κλαίνε 😂

@Herald θα πάρεις AMD όπως παίρνει ο Φαραώ ή όπως θα ξαναπάρω εγώ σε λίγο καιρό ρε ξέρω 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chrisde είπε

Όσοι έχετε θέμα με το κλείσιμο της οθόνης, δοκιμάσατε να απενεργοποιήσετε το mpo;

Δεν το σβήνουμε . Είναι feature πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, @ngelos said:

Ξέρει κανείς αν αξίζει η Gigabyte Windforce OC έκδοση της 4070 Ti (επειδή την βρίσκω σχετικά οικονομικά). 

Αυτήν έχω και μόλις ξεπεράσει τους 75 επιβεβαιώνει το όνομά της (τουρμπίνα αέρος).

Βέβαια είχα ρίξει μια κατσαρόλα με μακαρονάδα επάνω της και έσπασα το bios switch που γυρνάει σε silent οπότε δεν ξέρω πώς ακούγεται στο αθόρυβο.

(χωρίς πλάκα τώρα μια χαρά είναι, σε gaming δεν θα την ακούσεις ποτέ - εγώ βαράω 100% cuda cores όλη την ώρα και λιώνει η κάρτα). Σε gaming δε νομίζω να έχω δει πάνω από 70 και οι ανεμιστήρες ζήτημα να πάνε στο 30%. Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, όμορφα rgb εάν την βάλεις κάθετα με riser, όλες οι giga έχουν εξαιρετικά vrm στις ada, είναι αρκετά μακριά κάρτα οπότε προσοχή στο case σου (σε 4000d airflow χωράει στο χιλιοστό με την υδρόψυξη εμπρός)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Herald 

Έπαθα ακριβώς το ίδιο και εγώ εχθές το βραδύ ! μαύρισαν τα μόνιτορ και ήθελε πατημένο το κουμπί για restart .

Το πισι ήταν μετα από φορματ  με περασμένο τον τελευταίο driver της NVidia .είχα το θέμα και στο παρελθόν κάποιες φορές και είχα καταλήξει ότι κάτι με τους driver έπαιζε γτ με μερικά version δεν το έκανε ποτέ με κάποια άλλα τι και αν τα πέρναγα με DDU 200 φορές  υπήρχε πιθανότητα να το κάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Αυτήν έχω και μόλις ξεπεράσει τους 75 επιβεβαιώνει το όνομά της (τουρμπίνα αέρος).

Βέβαια είχα ρίξει μια κατσαρόλα με μακαρονάδα επάνω της και έσπασα το bios switch που γυρνάει σε silent οπότε δεν ξέρω πώς ακούγεται στο αθόρυβο.

(χωρίς πλάκα τώρα μια χαρά είναι, σε gaming δεν θα την ακούσεις ποτέ - εγώ βαράω 100% cuda cores όλη την ώρα και λιώνει η κάρτα). Σε gaming δε νομίζω να έχω δει πάνω από 70 και οι ανεμιστήρες ζήτημα να πάνε στο 30%. Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, όμορφα rgb εάν την βάλεις κάθετα με riser, όλες οι giga έχουν εξαιρετικά vrm στις ada, είναι αρκετά μακριά κάρτα οπότε προσοχή στο case σου (σε 4000d airflow χωράει στο χιλιοστό με την υδρόψυξη εμπρός)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Στο Skroutz γράφει πως είναι μόνο 26 εκατοστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...