Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Aλλό αυτό με το sleep, αυτό υπήρχε από παλιά, δεν νομίζω να είνια το ίδιο πρόβλημα. Εμένα το κάνει σε idle στο desktop, όχι από sleep. Αυτό με το sleep το πάθαινα παλιά στην 3090

Μα τώρα ξεκίνησε ρε, κυριολεκτικά πριν 4 μέρες με τον νέο driver μάλλον, η απλά συγκυρία

Σίγουρα είναι ο οδηγός γιατί δεν μου έχει ξανά κάνει κιχ η κάρτα στο παρελθόν.

12 λεπτά πριν, αποστόλης είπε

13700κ με power limits, κάτι rgb fans, και noctua d15s

Βάλε ένα 1000ρι να είσαι οκ μιας και πας σε 4090, κρίμα είναι να πάθεις καμία ζημιά.

Spikes δεν κάνουν όπως οι 3090/ti αλλά όπως και να έχει το 1000ρι είναι απόλυτα safe

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, Herald said:

Aλλό αυτό με το sleep, αυτό υπήρχε από παλιά, δεν νομίζω να είνια το ίδιο πρόβλημα. Εμένα το κάνει σε idle στο desktop, όχι από sleep. Αυτό με το sleep το πάθαινα παλιά στην 3090 και μάλλον είναι θέμα οθόνης, το πάθαινα μόνο στην TV. 

Μα τώρα ξεκίνησε ρε, κυριολεκτικά πριν 4 μέρες με τον νέο driver μάλλον, η απλά συγκυρία

Yep, χρησιμοποιώ TV για PC monitor (μια QΝ90b γιατί μασούσα να βάλω OLED). Στο idle δεν μου το έχει κάνει ακόμα, αλλά με τα power savings που κάνουν πλέον οι κάρτες δε θα μου έκανε εντύπωση να το παράκαναν στον τελευταίο driver.

Επεξ/σία από Solowing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Herald είπε

Μα τώρα ξεκίνησε ρε, κυριολεκτικά πριν 4 μέρες με τον νέο driver μάλλον, η απλά συγκυρία

Έτσι, είναι τόσο αριστοτεχνικά στημένο το σκηνικό από τη Λίζα που δεν πάει καν ο νους σας, πιστεύετε ότι "κάτι φταίει στους οδηγούς της πράσινης".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να μην τρως μαύρη οθόνη την ώρα που παίζεις..Εκεί ήταν που το μάμησε και ψόφησε η AMD με τις RDNA 1. Η πράσινη τελευταία δεν μας τα λέει καλά με τους οδηγούς, σα να έχει πέσει η ποιότητα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το θέμα είναι να μην τρως μαύρη οθόνη την ώρα που παίζεις..Εκεί ήταν που το μάμησε και ψόφησε η AMD με τις RDNA 1

Καλά, δεν είναι προς συζήτηση αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Έτσι, είναι τόσο αριστοτεχνικά στημένο το σκηνικό από τη Λίζα που δεν πάει καν ο νους σας, πιστεύετε ότι "κάτι φταίει στους οδηγούς της πράσινης".

Είναι AMD sponsored οι οθόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καλό να υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά στο market share γιατί επαναπαύεται ο πρώτος και το ψιλογράφει στα @@ του το θέμα.

Known issues που μένουν για μήνες, νέα θέματα που προκύπτουν με DPC latency κλπ και αργούν να φτιαχτούν και performance improvements που έχουμε να δούμε πολλούς μήνες.

Βγαίνει ας πούμε ''Game-ready driver'' και δεν δίνει ούτε +5% στο παιχνίδι για το οποίο είναι φτιαγμένος υποτίθεται, καθαρά marketing το όλο το θέμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Δεν είναι καλό να υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά στο market share γιατί επαναπαύεται ο πρώτος και το ψιλογράφει στα @@ του το θέμα.

Known issues που μένουν για μήνες, νέα θέματα που προκύπτουν με DPC latency κλπ και αργούν να φτιαχτούν και performance improvements που έχουμε να δούμε πολλούς μήνες.

Βγαίνει ας πούμε ''Game-ready driver'' και δεν δίνει ούτε +5% στο παιχνίδι για το οποίο είναι φτιαγμένος υποτίθεται, καθαρά marketing το όλο το θέμα.

Γιαυτό εγώ amd θέλω να αγοράσω αλλά ρε φίλε, δεν είναι rt επιδόσεις αυτές 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Γιαυτό εγώ amd θέλω να αγοράσω αλλά ρε φίλε, δεν είναι rt επιδόσεις αυτές 😁

Σημασία έχει να μη μένεις από μνήμη σε 4 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Armoral said:

Σημασία έχει να μη μένεις από μνήμη σε 4 χρόνια.

Μα γιαυτό λέω η amd όσους έχουν nvidia γραμμένους τους έχει, δεν βγάζει κάρτες για αυτό. Από το 2017 με την 1080ti δεν είχα ποτέ την επιλογή να πάω σε amd. Εκείνη την περίοδο το High end μοντέλο της ήταν η rx580, μετά από 1 χρόνο έβγαλε τους Βέγγους που ήταν πίσω από 1080ti, μετά έβγαλε την 5700xt που ήταν στα ίδια με 1080ti, μέχρι εκεί δεν είχα upgrade path. Μετά ήρθαν τα Games με σοβαρό rt και βρήκαμε τοίχο. 

1 minute ago, akoinonitos said:
  Hide contents

amd.png.cdc89aa99e01927bd91f6b39554b4788.png

 

Τούμπανος ο παίχτης. Βάλε CP77 να δούμε νουμερα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Από το 2017 με την 1080ti δεν είχα ποτέ την επιλογή να πάω σε amd. Εκείνη την περίοδο το High end μοντέλο της ήταν η rx580, μετά από 1 χρόνο έβγαλε τους Βέγγους που ήταν πίσω από 1080ti, μετά έβγαλε την 5700xt που ήταν στα ίδια με 1080ti, μέχρι εκεί δεν είχα upgrade path. Μετά ήρθαν τα Games με σοβαρό rt και βρήκαμε τοίχο. 

Πω πω τι δράμα τραβάς και εσυ ρε παιδάκι μου … να θες να πάρεις AMD και να μη σε αφήνουν … έλα φίλε μας έπεισες πάμε παρακάτω βάλε κάνα fsr performance να ξεστραβωθείς και άσε την παπατζα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Πω πω τι δράμα τραβάς και εσυ ρε παιδάκι μου … να θες να πάρεις AMD και να μη σε αφήνουν … έλα φίλε μας έπεισες πάμε παρακάτω βάλε κάνα fsr performance να ξεστραβωθείς και άσε την παπατζα 

Σήμερα συμπαραστεκόμαστε στο δράμα του @akoinonitos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...