Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντωμεταξύ πιο underwhelming παρουσίαση δεν έχουμε ξαναδεί. Τι έδειξε ρε 'σεις ; CP 2077 του 2020 ; Portal RTX ; Σοβαρά τώρα ; Να δώσεις 2Κ για 4090 να παίξεις αυτά ; 🤣

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2293

  • Arkin

    1880

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

1 minute ago, d4ydr33m3r said:

Μακαρι ολα τα μακαρι στα bots και τους δημιουργους τους..

Πολλά μαγαζιά πλέον δουλεύουν με 1 item per order συστήματα και άλλους ελέγχους για bot purchases νομίζω όμως (τουλάχιστον τα σοβαρά μαγαζιά) οπότε θέλω να πιστεύω δε θα πιαστούν ξεβράκωτοι πάλι. Έχουν και την εμπειρία των 2 χρόνων πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εγω παντα custom αγοραζω και δεν νμζ να αλλαξω τωρα την παραδοση..

Οπότε η υπομονή ώστε να δούμε review fe και αργότερα καστομ.

Οι καστομιες θα αργήσουν.

Έχουμε δρόμο ακόμα ,υπομονή και συνετές κινήσεις θέλει η συγκεκριμένη αγορά για να σε πιάσουν όσο λιγότερο μαλακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι τιμές είναι ληστρικές..... απλά για το performance AD104 με τις μισές επιδόσεις από το AD102 θα πάει γύρω στα 1100€, το τραβεστι ανάθεμα και τι segment είναι AD103 1500€ και το AD102 στα 2000€

Συνοψίζοντας και παρ' όλο οτι μπορώ να αγοράσω η απάντηση μου είναι αρνητική δεν βλέπω που δεν υπάρχει προφανως potential αλλά το ψυχχολογικό μου όριο ήταν τα 1500€ τώρα για μη **102 πυρήνα να θέλει 1500-1800€ η 4080 no go ούτε καν απλά είτε skip είτε αγορά λαπτοπ και ξεπούλημα του rig   

Το 2020 η 3080είχε msrp 699usd και αγορά day one asus strix 1030€ από caseking

Επεξ/σία από itanium
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Psycho_Warhead said:

Εντωμεταξύ πιο underwhelming παρουσίαση δεν έχουμε ξαναδεί. Τι έδειξε ρε 'σεις ; CP 2077 του 2020 ; Portal RTX ; Σοβαρά τώρα ; Να δώσεις 2Κ για 4090 να παίξεις αυτά ; 🤣

Καλά και άλλα games να έδειχνε θα είχε τις κλασσικές 2x, 3x μπάρες των keynotes. Το θέμα είναι να δούμε actual νούμερα από reviews. Τα benchmarks σε keynotes είναι λίγο μαγειρεμένα και απλά για να δημιουργούν εντυπώσεις νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Εντωμεταξύ πιο underwhelming παρουσίαση δεν έχουμε ξαναδεί. Τι έδειξε ρε 'σεις ; CP 2077 του 2020 ; Portal RTX ; Σοβαρά τώρα ; Να δώσεις 2Κ για 4090 να παίξεις αυτά ; 🤣

Yeap, αυτό σκέφτομαι και εγώ. Σκιπ να μαζευτεί κανά game και πάμε για 5xxx. 

Να δούμε βέβαια και τα reviews, μπορεί να ψηθούμε :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, itanium είπε

Οι τιμές είναι ληστρικές..... απλά για το performance AD104 με τις μισές επιδόσεις από το AD102 θα πάει γύρω στα 1100€, το τραβεστι ανάθεμα και τι segment είναι AD103 1500€ και το AD102 στα 2000€

Συνοψίζοντας και παρ' όλο οτι μπορώ να αγοράσω η απάντηση μου είναι αρνητική δεν βλέπω που δεν υπάρχει προφανως potential αλλά το ψυχχολογικό μου όριο ήταν τα 1500€ τώρα για μη **102 πυρήνα να θέλει 1500-1800€ η 4080 no go ούτε καν απλά είτε skip είτε αγορά λαπτοπ και ξεπούλημα του rig   

Το 2020 η 3080είχε msrp 699usd και αγορά day one asus strix 1030€ από caseking

Το πρόβλημα δεν είναι τόσο οι τιμές αλλά η έλλειψη παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Psycho_Warhead said:

Το πρόβλημα δεν είναι τόσο οι τιμές αλλά η έλλειψη παιχνιδιών.

Οκτώβρη και Γενάρη βγαίνουν κάποια αξιόλογα νομίζω πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Εντωμεταξύ πιο underwhelming παρουσίαση δεν έχουμε ξαναδεί. Τι έδειξε ρε 'σεις ; CP 2077 του 2020 ; Portal RTX ; Σοβαρά τώρα ; Να δώσεις 2Κ για 4090 να παίξεις αυτά ; 🤣

Ξέχασες το skyrim και το RaceX tech demo.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Parapas είπε

Οκτώβρη και Γενάρη βγαίνουν κάποια αξιόλογα νομίζω πάντως

Ναι, τίποτα που να δικαιολογεί 4090. Περίμενα να δω Black Myth: Wukong με full RTX ή STALKER 2 με full RTX. Ή έστω Atomic Heart με full RTX, δεν είδαμε τίποτα..

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Ξέχασες το skyrim και το RaceX tech demo.🤣

NVIDIA will release Portal RTX and RTX Remix Mod Tools in November

Με το RTX remix θα κάνουν παπάδες οι mods πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοιραζει απλοχερα fps ο πετσινος.Οι τιμες αναμενομενες.Αλλα θα πεσει πολυ κυνηγι για να τις βρουμε διαθεσιμες.4090 και τα μυαλα στα καγκελα.Παντως πιστευω οτι και οι amd θα ειναι ιδιαιτερα δυνατες και το ξερουν στην nv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Ναι, τίποτα που να δικαιολογεί 4090. Περίμενα να δω Black Myth: Wukong με full RTX ή STALKER 2 με full RTX. Ή έστω Atomic Heart με full RTX, δεν είδαμε τίποτα..

Τι stalker 2 να δεις αυτοί τα μαζέψαν από την Ουκρανία και πήγαν στην Τσεχία νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος είναι να δει στην πράξη την διαφορά επιδόσεων αυτής της γενιάς σε συνάρτηση με τις τιμές στα ράφια.

Κάποιοι λένε για ψυχολογικά όρια σε τιμές 1500 εμένα τι να πω που το ψυχολογικό μου είναι τα 800 και έχει καταρριφθεί εδώ κ χρόνια.

Το πολύ πολύ να πάμε σε καμία 4060 αν παίζει +-500

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, ilos είπε

Τι stalker 2 να δεις αυτοί τα μαζέψαν από την Ουκρανία και πήγαν στην Τσεχία νομίζω.

Ένα demo να τρέχει σε 4090 με full RT μπορούσαν να δείξουν, για το hype. Μου έδειξε CP 2077 του 2020 να τρέχει σάπια σε native 4K και με DLSS να εκτοξεύεται, no shit lmao.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το πρόβλημα δεν είναι τόσο οι τιμές αλλά η έλλειψη παιχνιδιών.

Καλά μια χαρα πρόβλημα ειναι οι τιμές ειδικά στα φθηνότερα μοντέλα και αυτο θα φανει πιο έντονα στις επόμενες 4070 και 4060 που κοιτάζουν οι περισσότεροι.

x080(16gb)πάνω απο 1100δολλάρια και χωρις mining.

Καλά διαβάζαμε παλιότερα οτι η 4060 θα παίξει σε τιμή κονσόλας, δηλαδή στα 500+ευρώ.

Σιγουρα θα φύγει το stock σε 3000 με τετοιες τιμές.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...