Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τι εννοείς κρίμα?

Ποιος λογικός άνθρωπος θα δώσει πχ την 3080 10gb στα 290 δολλάρια(275ευρώ)??

Τραγικές τιμές, ειδικά για Αμερική μεριά.

 

 

Γιατί εδώ στις αγγελίες πόσο νομίζεις θέλουν μερικοί να την αγοράσουν;:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, DestinyGR είπε

Εντάξει μην το πας και εσύ στο άλλο άκρο. Μια χαρά μπορούν να παίξουν και οι AMD κάρτες και μάλιστα πολλές φορές σε καλύτερα fps (αλλά με κλειστό RT). Ο καθένας κρίνει βάσει των δικών του αναγκών και παίρνει την αντίστοιχη κάρτα. 

Moυ θυμιζεις ενα φιλο που μεχρι και πριν 6 μηνες "επαιζε τα παντα" με την GTX 760, φυσικα τα εβαζε ολα Low και ισως να επαιζε και με 20 FPS.
Tωρα "παιζει τα παντα" 1440p με μια 3060 12gb.

To να εχεις μια παλια καρτα και να αναγκαστεις καποια στιγμη να ριξεις τα Settings για να παιξεις δεν ειναι κακο.
Το να αγοραζεις ομως καινουριες καρτες ξεροντας οτι θα συμβιβαστεις με κλειστα Settings και να τις κανεις ισες και ομοιες με αντιστοιχες που τα εχουν ανοιχτα, παλι δεν ειναι κακο αλλα δεν ειναι το ιδιο.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε

 

Γιατί εδώ στις αγγελίες πόσο νομίζεις θέλουν μερικοί να την αγοράσουν;:rolleyes:

Ναι η κύρια διαφορά είναι ότι τις παραπάνω τιμές είναι οι μέγιστες που δίνει το κατάστημα για να σου πάρει την κάρτα. Ούτε παζάρια, σηκώνει, ούτε τον ενδιαφέρει αν έχεις ακριβή υλοποίηση,ούτε τίποτα. Λές και σου κάνει χάρη ένα πράγμα.

Πήρες εσύ την ακριβότερη Asus Strix που ειναι 200ευρώ ακριβότερη? Στην αγοράζει στην ίδια τιμή με την φθηνότερη Manli ξέρω γω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ναι η κύρια διαφορά είναι ότι τις παραπάνω τιμές είναι οι μέγιστες που δίνει το κατάστημα για να σου πάρει την κάρτα. Ούτε παζάρια, σηκώνει, ούτε τον ενδιαφέρει αν έχεις ακριβή υλοποίηση,ούτε τίποτα. Λές και σου κάνει χάρη ένα πράγμα.

Πήρες εσύ την ακριβότερη Asus Strix που ειναι 200ευρώ ακριβότερη? Στην αγοράζει στην ίδια τιμή με την φθηνότερη Manli ξέρω γω.

 

Και στις αγγελίες όμως υπάρχουν κάτι τύποι... Είναι ικανοί να σου πουν "μα είναι η RTX 3080 με μόνο 10 GB" δεν τους νοιάζει η υλοποίηση και νομίζουν ότι ΟΦΕΙΛΕΙΣ να τους τα δώσεις πιο φτηνά ακόμα και με παζάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Και στις αγγελίες όμως υπάρχουν κάτι τύποι... Είναι ικανοί να σου πουν "μα είναι η RTX 3080 με μόνο 10 GB" δεν τους νοιάζει η υλοποίηση και νομίζουν ότι ΟΦΕΙΛΕΙΣ να τους τα δώσεις πιο φτηνά ακόμα και με παζάρια.

Καλα αρπαγμενους και ονειροπολους εχει πολλους. Για αυτο καθονται και τις κοιτανε ποσους μηνες ψαχνουν το κοροιδο. 

Βεβαια εχει και απο την αλλη μερια.

Εδωσα 8 μηνων 6800xt 520 πληρωσα και 20 μεταφορικα για συστημενο οταν πηγαιναν 700-800 αγγελιες και εστειλαν 15 ατομα μερικοι την ηθελαν 450 οι περισσοτεροι λενε την αγοραζω αμεσα εφυγε στον πρωτο που με ειπε δωσε λογαριασμο να σε βαλω τα λεφτα.

Και με 6700xt την εδωσα 350 πληρωσα και 15 μεταφορικα οταν πηγαινε 500+ σε λιγες ωρες ειχα 10 μηνυματα την εδωσα αμεσα και αυτη. Οσοι ψαχνουν το κοδοιδο η οσοι τις θελουν τσαμπα στο περιμενε θα μεινουν για μηνες μεχρι να βρεθει το κοροιδο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που πουλάει μία gpu, θεωρεί ότι η κάρτα του, είναι ασκονιστη 🤣, αεριστη 🤣 δεν έχει γίνει ποτέ overclock και έπαιζε μόνο ταινίες και youtube 🥳🤣

Ο αγοραστής θεωρεί ότι,  όλες οι μεταχειρισμένες gpu, είναι το λιγότερο από mining σε έρημο με 2 μέρες ζωής ακόμα 🤣

Κλασική περίπτωση αγοραπωλησίας μεταχειρισμένης gpu

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Mr Aris είπε

Αυτός που πουλάει μία gpu, θεωρεί ότι η κάρτα του, είναι ασκονιστη 🤣, αεριστη 🤣 δεν έχει γίνει ποτέ overclock και έπαιζε μόνο ταινίες και youtube 🥳🤣

Ο αγοραστής θεωρεί ότι,  όλες οι μεταχειρισμένες gpu, είναι το λιγότερο από mining σε έρημο με 2 μέρες ζωής ακόμα 🤣

Κλασική περίπτωση αγοραπωλησίας μεταχειρισμένης gpu

Spoiler

Eχω μια Asus Strix 1060 6gb OC και απο τοτε που τη πηρα μεχρι τωρα εχει παιζει Lineage 2, Diablo 2, Diablo 3, Starcraft, Warcraft 3, Heroes of Might and Magic 3 (δηλαδη αστειο Load).
Aρχικα την ειχα σε Case με 7x 140 fans και περσυ μπηκε σε Silverstone GD09 και ειναι μονο για ταινιες,σειρες,youtube.
Eιμαι σιγουρος οτι κανενας δεν θα με πιστεψει.

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Eχω μια Asus Strix 1060 6gb OC και απο τοτε που τη πηρα μεχρι τωρα εχει παιζει Lineage 2, Diablo 2, Diablo 3, Starcraft, Warcraft 3, Heroes of Might and Magic 3 (δηλαδη αστειο Load).
Aρχικα την ειχα σε Case με 7x 140 fans και περσυ μπηκε σε Silverstone GD09 και ειναι μονο για ταινιες,σειρες,youtube.
Eιμαι σιγουρος οτι κανενας δεν θα με πιστεψει.

 

Αυτό ακριβώς 🤣 ποίος θα σε πιστέψει? Υπάρχει τρόπος να αποδεχθεί ότι τη κάρτα την είχες στα πούπουλα? Αντε κάνενας δικό σου που ξέρει τη χρήση της κάρτας 

Άσε που ηλεκτρονικό αγαθό είναι, μπορεί να τη πάρει ο άλλος και να βαρέσει στα χέρια του την άλλη μέρα, αντε να αποδείξεις ότι δεν την είχες στην έρημο 🤣🤣

Επεξ/σία από Mr Aris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει όμως και κάποιος λόγος να σε πιστέψει κάποιος που δεν σε ξέρει; Η δυσπιστία στις μέρες μας είναι ανθρώπινη με όσα γίνονται γύρω μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Mr Aris είπε

Αυτό ακριβώς 🤣 ποίος θα σε πιστέψει? Υπάρχει τρόπος να αποδεχθεί ότι τη κάρτα την είχες στα πούπουλα? Αντε κάνενας δικό σου που ξέρει τη χρήση της κάρτας 

Άσε που ηλεκτρικό αγαθό είναι, μπορεί να τη πάρει ο άλλος και να βαρέσει στα χέρια του την άλλη μέρα, αντε να αποδείξεις ότι δεν την είχες στην έρημο 🤣🤣

Spoiler

Oταν τη παρει στο κουτι της μεσα στο ασημενιο σακουλακι με ολα τα περιεχομενα του κουτιου.
Με τα fins πεντακαθαρα, τις βιδες αγρατζουνιστες και τα αυτοκολλητα σαν καινουρια και οχι ξεκολλημενα απο την υγρασια ε θα εχει μια γενικη εικονα για τη χρηση, κατα 90% θα ειναι οντως καλη.
Αν την παρεις χημα και εχει 2 δαχτυλα σκονη με ολα τα fins βουλωμενα, ολες οι βιδες ειναι χαλασμενες και τα αυτοκολλητα λειπουν ή ειναι αγνωριστα ε δεν ειχε και καλυτερη χρηση.
Τωρα το αν θα σου κατσει το λαχειο και χαλασει μετα απο λιγο αυτο δεν μπορει να στο εγγυηθει κανενας.
Ειναι το ρισκο του μεταχειρισμενου.
Εχω παρει καινουρια σφραγισμενη 290X απο αγγελια και χαλασε σε 14 μηνες.

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Oταν τη παρει στο κουτι της μεσα στο ασημενιο σακουλακι με ολα τα περιεχομενα του κουτιου.
Με τα fins πεντακαθαρα, τις βιδες αγρατζουνιστες και τα αυτοκολλητα σαν καινουρια και οχι ξεκολλημενα απο την υγρασια ε θα εχει μια γενικη εικονα για τη χρηση, κατα 90% θα ειναι οντως καλη.
Αν την παρεις χημα και εχει 2 δαχτυλα σκονη με ολα τα fins βουλωμενα, ολες οι βιδες ειναι χαλασμενες και τα αυτοκολλητα λειπουν ή ειναι αγνωριστα ε δεν ειχε και καλυτερη χρηση.
Τωρα το αν θα σου κατσει το λαχειο και χαλασει μετα απο λιγο αυτο δεν μπορει να στο εγγυηθει κανενας.

 

Το θέμα είναι μέχρι να την πάρει ο άλλος. Αν είναι χέρι χέρι είναι οκ. Από απόσταση; Τα χρήματα γενικά δεν είναι λίγα που δίνουμε όλοι μας για κάρτες. Πιο δύσκολα εμπιστεύεσαι κάποιον άγνωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

Το θέμα είναι μέχρι να την πάρει ο άλλος. Αν είναι χέρι χέρι είναι οκ. Από απόσταση; Τα χρήματα γενικά δεν είναι λίγα που δίνουμε όλοι μας για κάρτες. Πιο δύσκολα εμπιστεύεσαι κάποιον άγνωστο.

Βλεπεις αν εχει πολλες θετικες και καμια αρνητικη.
Ζητας βιντεο με το προιον να δουλευει και κανεις καταθεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Βλεπεις αν εχει πολλες θετικες και καμια αρνητικη.
Ζητας βιντεο με το προιον να δουλευει και κανεις καταθεση.

Η ερώτηση μου είναι αν είναι κάποιος που ξεκινάει να πουλήσει πρώτη φορά ας πούμε; Που δεν έχει αξιολογήσεις; Να μου πεις κάρτα θα πουλήσει πρώτη φορά; Ε μπορεί…Οκ το βίντεο σαφώς βοηθάει.
Δεν ξέρω δεν έχω πάρει ποτέ από άγνωστο τόσο ακριβά προϊόντα όπως και δεν έχω πουλήσει ποτέ σε άγνωστο τόσο ακριβά προϊόντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Η ερώτηση μου είναι αν είναι κάποιος που ξεκινάει να πουλήσει πρώτη φορά ας πούμε; Που δεν έχει αξιολογήσεις; Να μου πεις κάρτα θα πουλήσει πρώτη φορά; Ε μπορεί…Οκ το βίντεο σαφώς βοηθάει.
Δεν ξέρω δεν έχω πάρει ποτέ από άγνωστο τόσο ακριβά προϊόντα όπως και δεν έχω πουλήσει ποτέ σε άγνωστο τόσο ακριβά προϊόντα. 

Αν ειναι αγνωστος με 0 αξιολογισεις, δεν κανεις ουτε καταθεση ουτε απλη αντικαταβολη.
ΜΟΝΟ αντικαταβολη με εντολη ανοιγματος του δεματος(ανοιγεις το δεμα μπροστα στον Courrier και μετα πληρωνεις).
Στην απλη αντικαταβολη για να παρεις το δεμα πρεπει πρωτα να πληρωσεις.
Αν πληρωσεις και ο αλλος σου εχει στειλει ενα κουτι με καλτσες δεν θα παρεις τα χρηματα σου πισω παρα μονο αν κινηθεις νομικα που θα σου κοστισει παραπανω απο μια 4090.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...