Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, niko13 είπε

Διορθώστε τον σκρουτζ όπου κάνει λάθος.Πες 50w διαφορά άρα 0.05κw Χ ώρες Χ 360 ημέρες Χ όσο πληρώνει ο καθένας την kwh..Δηλαδή κάτι τέτοιο..0.05 x 4 ωρες x 360 ημέρες μας κανει 72 και μετά πολλαπλασιάζει ο καθένας όσο πληρώνει kwh.Σωστα?Καλά θα το κοιτάξω τελικά ,καλού κακού..

Oι 5 μερες που λειπουν ειναι Κυριακη του Πασχα αρνι, καλαντα Χριστουγεννων, καλαντα Πρωτοχρονιας, καλαντα Φωτων, Γενεθλια, Γιορτη;

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Oι 5 μερες που λειπουν ειναι Κυριακη του Πασχα αρνι, Καλαντα Χριστουγεννων, Καλαντα Πρωτοχρονιας, Καλαντα Φωτων, Γενεθλια, γιορτη;

Στο μυαλό μου είσαι😂😂,καλά εσένα με καταναλώσεις κ τέτοια ξέρω δεν σε συγκινω..Για να βγει στρογγυλό ωραίο ζυγο νουμερακι μωρέ.

Επεξ/σία από niko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει χαλασε αυτος, βρισκει το DLSS πολυ ανωτερο απο το FSR, μαλιστα λεει οτι ακομα και το XESS ειναι καλυτερο οπτικα απο το FSR.
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Όποιος δεν ενδιαφέρεται για το RT σημαίνει ότι δεν ενδιαφέρεται γενικότερα για την πρόοδο και την ποιότητα των γραφικών. 

Spoiler

Αν το rt υπηρχε σε ολα τα παιχνιδια με τη μορφη του cp να το καταλαβω αυτο που λες.  Αλλα δεν ειναι καποιος υποχρεωμενος να παιξει ενα παιχνιδι που δεν του αρεσει επειδη εχει rt. Και επισης προοδος στα γραφικα δεν ειναι μονο το rt οταν τα περισσοτερα εχουν σαπια textures ,και μην παρεξηγηθω το full rt  ειναι προοδος αλλα δεν ειναι τα γραφικα ενος παιχνιδιου μονο του. Ακομα περιμενω να δω ενα παιχνιδι με γραφικα rdr2 και full rt να μου φυγει το καφασι.

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Παει χαλασε αυτος, βρισκει το DLSS πολυ ανωτερο απο το FSR, μαλιστα λεει οτι ακομα και το XESS ειναι καλυτερο οπτικα απο το FSR.
 

 

Μα γιατί αφού.

25 λεπτά πριν, akoinonitos είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αν το rt υπηρχε σε ολα τα παιχνιδια με τη μορφη του cp να το καταλαβω αυτο που λες.  Αλλα δεν ειναι καποιος υποχρεωμενος να παιξει ενα παιχνιδι που δεν του αρεσει επειδη εχει rt. Και επισης προοδος στα γραφικα δεν ειναι μονο το rt οταν τα περισσοτερα εχουν σαπια textures ,και μην παρεξηγηθω το full rt  ειναι προοδος αλλα δεν ειναι τα γραφικα ενος παιχνιδιου μονο του.

 

Σωστά. Θα πρέπει να υπάρχει και στα indie για να έχει νόημα.:D

7 ώρες πριν, dem είπε

όχι ρε συ τι αρπαχτούμε, ο καθένας έχει τις απόψεις του.  

Καλά αν μιλάμε για βάθος 2 - 3 χρόνια  εκεί είναι που αποκτά ακόμα περισσότερες πιθανότητες  η 7800ΧΤ να αποδειχθεί καλύτερη αγορά από την 4070. Απλά κάνοντας ένα πρόχειρο googling ενώ μιλάμε δεν έχω καταλάβει πότε θα βγει εν τέλει το FSR3 :lol:, να δουμε τι ψάρια πιανει ο upsclaler ( αν είναι updated, πέρα από το FMF ) κτλ .  Ικανούς τους έχω να μη βγει ουτε φέτος :P. Το ότι προσπαθούν για cross-brand hardware support πάντως τους το δίνω, και αν τα καταφέρουν με το latency χωρίς κλειδωμένα hw, θέλω να δω τι διακαιολογίες θα βρει ο πέτσινος πάλι.:P 

Τι να αρπαχτούμε, την ίδια συζήτηση κάνουμε κάθε μέρα με ένα, δύο, τρία μέλη που βρήκαν το μάννα εξ' ουρανού στη vram των AMD (και καλά) αδιαφορώντας για όλα τα άλλα χαρακτηριστικά που δεν έχει η AMD. Δεν είναι θέμα άποψης, είναι θέμα πραγματικότητας.

Όσο για το FSR3, χρειάζεται υπομονή, ούτε δύο χρόνια δεν έχουν περάσει από το launch των καρτών. Ο πέτσινος στο έχει δώσει από το launch και τώρα ασχολείται με RR, τι δικαιολογία να χρειασθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, akoinonitos είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

εσενα δεν σε εβαλα σε ξερω

πότε είπαμε έρχεται το εργαλείο?

Όμορφη και τούμπανο η άτιμη....

Spoiler

 

Untitled.jpg

 

 

 

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, akoinonitos said:
  Reveal hidden contents

Αν το rt υπηρχε σε ολα τα παιχνιδια με τη μορφη του cp να το καταλαβω αυτο που λες.  Αλλα δεν ειναι καποιος υποχρεωμενος να παιξει ενα παιχνιδι που δεν του αρεσει επειδη εχει rt. Και επισης προοδος στα γραφικα δεν ειναι μονο το rt οταν τα περισσοτερα εχουν σαπια textures ,και μην παρεξηγηθω το full rt  ειναι προοδος αλλα δεν ειναι τα γραφικα ενος παιχνιδιου μονο του. Ακομα περιμενω να δω ενα παιχνιδι με γραφικα rdr2 και full rt να μου φυγει το καφασι.

 

Δώτου ρε μια ευκαιρία του cyberpunk. Είναι ωραίο παιχνίδι, άσχετα με τα γραφικά. Δεν αγγίζει RDR 2 / BG3 / Witcher 3, αλλά πλησιάζει επικίνδυνα, τους αναβοσβήνει τα φώτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά με το 2.0 είναι πολύ καλύτερο το CP77 και ακόμη και χωρίς RT μια χαρά visuals έχει, δεν είναι εκεί το θέμα. Έχει βελτιωθεί πολύ σε όλα τα επίπεδα (φυσικά δεν είναι το GOAT, αλλά μια χαρά θα περάσεις). Να πω την αμαρτία μου το story και η δράση είναι πολύ καλύτερη στο CP77 και καταλαβαίνεις και τι γίνεται (το story έχει ένα σκοπό, καταλαβαίνεις τι παίζει), ενώ στο Starfield δεν μπορούσα να ακολουθήσω την ιστορία, πολύ αποσπασματικό ήταν και πολλά distractions.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Ε γούστα είναι αυτά. Εμένα μαρέσουν πολύ τα side quest του

Το TW3 το τερμάτισα πρόσφατα για 2η φορά μαζί με τα expansions και το ξαναπαίζω άνετα και 3η..Το CP 2077 το τερμάτισα απλά για να πω ότι το τερμάτισα και τώρα ετοιμάζομαι για 2ο playthrough λόγω του patch 2.0 αλλά ''ζορίζομαι''.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, just_a_dude said:

Ειδικά με το 2.0 είναι πολύ καλύτερο το CP77 και ακόμη και χωρίς RT μια χαρά visuals έχει, δεν είναι εκεί το θέμα. Έχει βελτιωθεί πολύ σε όλα τα επίπεδα (φυσικά δεν είναι το GOAT, αλλά μια χαρά θα περάσεις). Να πω την αμαρτία μου το story και η δράση είναι πολύ καλύτερη στο CP77 και καταλαβαίνεις και τι γίνεται (το story έχει ένα σκοπό, καταλαβαίνεις τι παίζει), ενώ στο Starfield δεν μπορούσα να ακολουθήσω την ιστορία, πολύ αποσπασματικό ήταν και πολλά distractions.

Και το Pong αν το συγκρίνεις με Elder Scrolls games καλύτερο θα φαίνεται στο θέμα της διαχείρισης του story.

10 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Το TW3 το τερμάτισα πρόσφατα για 2η φορά μαζί με τα expansions και το ξαναπαίζω άνετα και 3η..Το CP 2077 το τερμάτισα απλά για να πω ότι το τερμάτισα και τώρα ετοιμάζομαι για 2ο playthrough λόγω του patch 2.0 αλλά ''ζορίζομαι''.

Στην ίδια φάση είμαι. Δε θα έπαιζα καν το expansion αλλά διαβάζω πως το έχουν προσέξει το story αυτή τη φορά. Δε νομίζω πως θα ακουμπήσω το base game όμως, θα πάω κατευθείαν στο expansion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...