Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@HavikΜην μας βαζεις ολους στο ιδιο καζανι...Το οτι βλεπουμε που οδευει η φαση και κανουμε μια προβλεψη δεν σημαινει οτι ειμαστε μαζοχες ή θελουμε να πουλησουμε μουρη αγοραζοντας κατι ακριβο.

Περα απο αυτο θα χαρω αν εχει msrp εστω και τα ιδια με την προηγουμενη γενια ανα μοντελο με την προυποθεση οτι οι τιμες στα ραφια να μην εχουν μεγαλη αποκλιση.

Νομιζω η υπογραφη μου τα λεει ολα περι ψηφιζω με το πορτοφολι μου, που απεφυγα τελειως την σειρα 3000 γιατι δεν ηθελα να συμβαλλω σε αυτην την αισχροκερδεια που στηθηκε.Βεβαια στην δικη μου περιπτωση επαιξε ρολο οτι δεν καιγομουν και ιδιαιτερα για αναβαθμιση αλλα αν ειχε πιο λογικες τιμες σιγουρα το χερι μου θα με ετρωγε περισσοτερο και ας ητανε αχρειαστη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chrisde είπε

Εγώ πάλι βλέπω ότι ο Πέτσινος έχει δημιουργήσει (πάλι) ένα hype ανευ προηγουμένου. Όλοι περιμένουν με υπέρμετρη αγωνία και ανυπομονησία να μάθουν τις τιμές κάποιων (niche, εφ' οσον ισχύει ότι θα παρουσιάσει/ανακοινώσει μόνο 4090-4090ti άντε και 4080) προϊόντων που υπο νορμάλ προυποθέσεις θα έπρεπε να απασχολεί ελάχιστους. Έτσι και γίνει η έκπληξη(;) και ανακοινωθεί καμια 4090ti με τιμή <2000$, ή 4900 με <1500$ δεν θα προλάβουν καν να βγουν στα ράφια, θα πουληθούν σαν ζεστό ψωμάκι και θα μας φαίνεται και φυσιολογικό. Ποιος θα το λεγε αυτό 5-10 χρόνια πριν... Gpu με κόστος >1000$ και να πωλούνται αέρα-πατέρα. Μάλλον θα οφείλεται στα τόσα πολλά και άρτια next-gen παιχνίδια που έχουν βγει τελευταία...🙄

Καλα αν η 4090 ειναι κατω απο 1500...👀

Οποιος προλαβε τον κυριο ειδε, σφαγη θα γίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Herald είπε

Καλα αν η 4090 ειναι κατω απο 1500...👀

Οποιος προλαβε τον κυριο ειδε, σφαγη θα γίνει. 

Καλά, το "όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε" προϋποθέτει διαθεσιμότητα και λογικές τιμές στο ράφι day 1 (άντε και day 2).

Αυτό στην Ευρώπη δεν το έχουμε δει ποτέ πιστεύω και, φαντάζομαι, ούτε τώρα θα το δούμε γιατί τα $1500 θα αντιστοιχούν σε 2000€. Και επειδή τις πρώτες ημέρες πάντα πέφτει άρμεγμα σε AIB κάρτες, μόνο αυτοί που μπορούν να παραγγείλουν Founders θα έχουν πρόσβαση στα 2000€ MSRP. Οι υπόλοιποι θα βλέπουν κάνα 2500€, οπότε, λογικά, θα φτάσουν για όλους. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD to launch Radeon RX 7000 series on November 3rd

Let's goooooo

4 λεπτά πριν, ilos είπε

Μας έβαλε και timer ο Πέτσινος για την παρουσίαση λες και είναι doomsday device.🤣

Θα καεί το Μιλάνο απόψε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...