Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Πάρτε ένα τέτοιο, το κάνει καινούργιο μέσα το PC.

https://www.skroutz.gr/c/1963/Fysitires-Aporrofitires-Kipou.html

Ειχα παρει και εγω ενα τετοιο καπου στο 2012.
Ειναι πολυ δυνατο θελει απο αποσταση και στα υπολοιπα(οχι μονο στα fans) για να μη κανει ζημια.
Μπορεις να αλλαξεις θεση το στομιο και τη σακουλα και αντι να φυσαει , θα ρουφαει. 

20 λεπτά πριν, seithan είπε

Σε ευχαριστώ, πως επιλέγω BIOS όμως, αυτή ήταν η ερώτησή μου.

Εμενα η Aero εχει διακοπτακι πανω στη καρτα, λογικα και εσενα ετσι ειναι.
Απο Default ηταν στο OC.

Screenshot_14.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1844

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

59 minutes ago, seithan said:

si senior

ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΤΕ RTX ΚΑΡΤΕΣ!!!!!!! 

να τη λιωσεις! Μου κανει εντυπωση ποσο πιο χοντρη ειναι η ψυκτρα σε σχεση με τη δικη μου gigabyte gaming rtx 4070ti

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 09/09/2023 at 00:49, xartemporas said:

Παιδια σορρυ για το off topic, εχω ενα θεμα με το Afterburner, σε φρεσκια εγκατασταση Win11, πλεον δεν δουλευει το OSD.. Μονο σε dx9 games.. και αυτο καταλαθος το ανακαλυψα. Κατα τα αλλα δεν εμφανιζεται ποτέ. Ολες οι ρυθμισεις σωστες και γενικα δουλευε μια χαρα στην προηγουμενη εγκατασταση. Mε uninstall/reinstall κτλπ τιποτα, δοκιμασα να βαλω και τον φακελο profiles και στο afterburner και στο rivatuner απο την παλια εγκατασταση και ναι μεν φερνει ολα τα προφιλ και τις ρυθμισεις σωστα, ομως το OSD συνεχιζει να μην εμφανιζεται. Δεν ξερω αν εχει κανεις καμια ιδεα..

Συνεχιζω για λιγο το off topic απλα για να αναφερω οτι τελικα αυτο που εφταιγε ηταν το antivirus..Δεν αφηνε να εγκατασταθει το Visual C++ 2008 x64 το οποιο χρειαζεται το rivatuner(μαζι με το x86) και υποτιθεται οτι το περναει αυτοματα με το setup αλλα στην περιπτωση μου δεν το περναγε και δεν το ειχα καταλαβει μεχρι που προσπαθησα να το κανω manual εγκατασταση και εβγαζε σφαλμα. Εν τελει εκλεισα το Αntivirus(Eset) , εγκατασταθηκε το Visual C++ 2008 x64 και ολα κομπλέ..

Τελος το Off topic, thanks για τα tips Aetos και Armoral.

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xartemporas είπε

Συνεχιζω για λιγο το off topic απλα για να αναφερω οτι τελικα αυτο που εφταιγε ηταν το antivirus.

 

4 ώρες πριν, xartemporas είπε

Εν τελει εκλεισα το Αntivirus(Eset)

Και εδώ θα γίνει η κλασική ερώτηση:

Γιατί χρησιμοποιείς ξεχωριστό antivirus αφού ο Microsoft Defender είναι μια χαρά;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kkatzos είπε

 

Και εδώ θα γίνει η κλασική ερώτηση:

Γιατί χρησιμοποιείς ξεχωριστό antivirus αφού ο Microsoft Defender είναι μια χαρά;

Για home PC, συμφωνώ. Σε δημόσια υπηρεσία ο defender θα φύγει άκλαφτος αφού όλοι οι άσχετοι ανοίγουν όλα τα ύποπτα email με τα ύποπτα rar αρχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Σε δημόσια υπηρεσία ο defender θα φύγει άκλαφτος αφού όλοι οι άσχετοι ανοίγουν όλα τα ύποπτα email με τα ύποπτα rar αρχεία.

?

O mail server και όλη η ΙΤ υποδομή της "χ" υπηρεσίας από το av του χρήστη περιμένουν να σωθούν?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kkatzos είπε

 

Και εδώ θα γίνει η κλασική ερώτηση:

Γιατί χρησιμοποιείς ξεχωριστό antivirus αφού ο Microsoft Defender είναι μια χαρά;

Spoiler

Με τρελαινει οταν μου δινουν γνωστοι να δω το λαπτοπ τους γτ σερνεται και το ανοιγω και βλεπω κατι avast και λοιπες αηδιες να υπαρχουν μεσα ληγμενα.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

?

O mail server και όλη η ΙΤ υποδομή της "χ" υπηρεσίας από το av του χρήστη περιμένουν να σωθούν?

Ο κάθε υπολογιστής κινδυνεύει, όχι οι servers κλπ.. Τώρα περνάνε σε Microsoft outlook βέβαια, πριν σε OTE γινόταν σφαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Για home PC, συμφωνώ. Σε δημόσια υπηρεσία ο defender θα φύγει άκλαφτος αφού όλοι οι άσχετοι ανοίγουν όλα τα ύποπτα email με τα ύποπτα rar αρχεία.

Σε δημόσια υπηρεσία υπάρχει έλεγχος των mail κεντρικά, απαγόρευση πρόσβασης στο internet πλην ελάχιστων ασφαλών σελίδων για δουλειά και δικαιώματα απλού χρήστη στους υπαλλήλους. Ransomware μπορεί να τρέξει π.χ. από κλειδωμένα με κωδικό zip αλλά τα data που έχουν αξία βρίσκονται σε βάση δεδομένων. Όχι στο τοπικό pc. Επίσης, αν υπάρχουν κοινόχρηστοι σκληροί δίσκοι με σημαντική δουλειά υπαλλήλων γίνεται backup κεντρικά σε τακτική βάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Σε δημόσια υπηρεσία υπάρχει έλεγχος των mail κεντρικά, απαγόρευση πρόσβασης στο internet πλην ελάχιστων ασφαλών σελίδων για δουλειά και δικαιώματα απλού χρήστη στους υπαλλήλους. Ransomware μπορεί να τρέξει π.χ. από κλειδωμένα με κωδικό zip αλλά τα data που έχουν αξία βρίσκονται σε βάση δεδομένων. Όχι στο τοπικό pc. Επίσης, αν υπάρχουν κοινόχρηστοι σκληροί δίσκοι με σημαντική δουλειά υπαλλήλων γίνεται backup κεντρικά σε τακτική βάση.

Για δημόσια υπηρεσία της Γερμανίας μιλάς ; Στην Ελλάδα δεν ισχύουν αυτά, χαχα. Ναι μεν έχουν δικαιώματα απλού χρήστη και είναι se domain οι χρήστες, αλλά τα ύποπτα mails μια χαρά μπορούν να τα κλικάρουν..Να 'ναι καλά το Bitdefender που τους κρατάει ασφαλείς.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2023 στις 12:00 ΠΜ, chrisde είπε

Τον οδηγό τον ακολουθείς ούτως ή άλλως για να διορθώσεις την ανάλυση (αν δεν το έχεις ήδη κάνει). Τώρα για το dldsr σε 4Κ, ανάλογα.

λοιπόν επανέρχομαι!

έκατσα σήμερα που είχα χρόνο και έφτιαξα με το cru την οθόνη oled 48άρα έχω... έβαλα και τις 2 ρυθμίσεις 1.78x , 2.25x και είπα να βάλω το god of war το οποιο είχα παίξει στη ίδια οθόνη με την gtx980 που είχα σε 1080p original presets + fsrq

πραγματικά μου έπεσε το σαγόνι... δεν υπάρχει αυτό το πράγμα τόσο sharp γραφικά δεν έχω ξαναδεί απλά κάθομαι και χαζεύω το τοπίο όπου πάω... το ξανά άρχισα με new game+ να το τερματίσω άλλη μια...

μέχρι και εμενα που μου αρέσει το sharpering το έκλεισα τελείως δε χρειάζεται καν, έχω βάλει 21/9 aspect ratio γιατί μου αρέσει πιο πολύ... ορίστε και η ανάλυση που κάνει render στη παρακάτω πάει τέζα κλειδωμένο στα 117 που έχω βάλει εκτος από λίγες περιπτώσεις που πέφτει 100-110

wBm8BNW.jpg

7sDc0MF.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά 4070 να πάρω? 850W xfx τροφοδοτικό, ryzen 7 3700x, 32gb 3200 C16 ram.

Το κουτί είναι full tower οπότε τις χωράει όλες. Ποιά υλοποίηση είναι η καλύτερη? Δε με νοιάζει overclock κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...