Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Ωραίος, με το καλό ! Βάρα DLDSR σε συνδυασμό με DLSS και ανέβα όσο αντέχει η 4080 για να αποφεύγεις το bottleneck και θα 'ναι μια χαρά..

Merci Monsieur!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λετε να δουμε και εδω 4070 στα 550€ ;

https://videocardz.com/newz/new-zealand-retailer-offers-nvidia-geforce-rtx-4070-at-lower-price-than-radeon-rx-7800-xt?fbclid=IwAR2Noe7CSY28hUbhU8MBzL2K_DA_PFPvFLulNF7ViEf136rjx6SAVZpdlOI

 

Screenshot_11.jpg

Screenshot_12.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτές οι τιμές είναι από ένα μαγαζί, το JMCtech, που βάζει πολύ χαμηλότερες τιμές. Πρέπει να προπληρώσεις όλη τη κάρτα και θα κάνει 1μήνα. Και το χειρότερο δεν είναι αυτό. Δεν έχουν ενημέρωση ούτε οι ίδιοι για διαθεσιμότητα από προμηθευτή. Με αποτέλεσμα μπορεί να σε πάρουν την τριακοστή μέρα και να σου που δεν είναι διαθέσιμη.

image.png.41bce60497da9b188ba6353fd2d4baaf.png

 

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Αυτές οι τιμές είναι από ένα μαγαζί, το JMCtech, που βάζει πολύ χαμηλότερες τιμές. Πρέπει να προπληρώσεις όλη τη κάρτα και θα κάνει 1μήνα. Και το χειρότερο δεν είναι αυτό. Δεν έχουν ενημέρωση ούτε οι ίδιοι για διαθεσιμότητα από προμηθευτή. Με αποτέλεσμα μπορεί να σε πάρουν την τριακοστή μέρα και να σου που δεν είναι διαθέσιμη.

image.png.41bce60497da9b188ba6353fd2d4baaf.png

 

Απο εκει πηρα τη 4080 και ηρθε σε 14 μερες αντι για 30.
Με προπληρωμη με καρτα κερδισα και ενα 3% εξτρα εκπτωσης αν θυμαμαι καλα.
Οποιος θελει δινει 650-700€ και ψαχνει ετοιμοπαραδοτες.
Οποιος θελει να τη παρει στη χαμηλοτερη τιμη της αγορας, προπληρωνει 80-100€ λιγοτερα και περιμενει οπως εκανε τα τελευταια 3-4 χρονια μενοντας με τη παλια.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Απο εκει πηρα τη 4080 και ηρθε σε 14 μερες αντι για 30.
Με προπληρωμη με καρτα κερδισα και ενα 3% εξτρα εκπτωσης αν θυμαμαι καλα.
Οποιος θελει δινει 650-700€ και ψαχνει ετοιμοπαραδοτες.
Οποιος θελει να τη παρει στη χαμηλοτερη τιμη της αγορας, προπληρωνει 80-100€ λιγοτερα και περιμενει οπως εκανε τα τελευταια 3-4 χρονια μενοντας με τη παλια.

Ναι αν σου κάτσει είναι καλά. Σε πολλούς δεν έκατσε. Παράγγειλα το POCO X5 pro από εκεί και μετά από 5  εβδομάδες μου είπε δεν είναι διαθέσιμο. Εντωμεταξύ μια εβδομάδα μετά από μένα παράγγειλε φίλη μου το ίδιο τηλέφωνο από το ίδιο μαγαζί (μετά από δικιά μου παρότρυνση). Σε αυτήν ήρθε το τηλέφωνο μία εβδομάδα μετά από τότε που μου είπαν ότι δεν είναι διαθέσιμο το δικό μου (το ίδιο τηλ. στο ίδιο χρώμα!!)

Και τα παράπονα για τον ίδιο ακριβώς λόγο είναι εκατοντάδες (δες και skroutz). Οπότε είτε το ρισκάρεις να δεσμεύσεις τα λεφτά σου για πολύ καιρό με κίνδυνο να ακυρωθεί η παραγγελία είτε παίρνεις λίγο πιο ακριβά από foxstore που ειναι μακράν πιο αξιόπιστο, χωρίς προπληρωμή και θα κάνει μόνο λίγες ημέρες. Και από θέμα εγγύησης δηλαδή αν το πάρεις, καλύτερα από foxstore....

Εγώ πήρα την ASUS RTX 4070 DUAL OC White 615 ευρώ από εκεί.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Ναι αν σου κάτσει είναι καλά. Σε πολλούς δεν έκατσε. Παράγγειλα το POCO X5 pro από εκεί και μετά από 5  εβδομάδες μου είπε δεν είναι διαθέσιμο. Εντωμεταξύ μια εβδομάδα μετά από μένα παράγγειλε φίλη μου το ίδιο τηλέφωνο από το ίδιο μαγαζί (μετά από δικιά μου παρότρυνση). Σε αυτήν ήρθε το τηλέφωνο μία εβδομάδα μετά από τότε που μου είπαν ότι δεν είναι διαθέσιμο το δικό μου (το ίδιο τηλ. στο ίδιο χρώμα!!)

Και τα παράπονα για τον ίδιο ακριβώς λόγο είναι εκατοντάδες (δες και skroutz). Οπότε είτε το ρισκάρεις να δεσμεύσεις τα λεφτά σου για πολύ καιρό με κίνδυνο να ακυρωθεί η παραγγελία είτε παίρνεις λίγο πιο ακριβά από foxstore που ειναι μακράν πιο αξιόπιστο, χωρίς προπληρωμή και θα κάνει μόνο λίγες ημέρες. Και από θέμα εγγύησης δηλαδή αν το πάρεις, καλύτερα από foxstore....

Εγώ πήρα την ASUS RTX 4070 DUAL OC White 615 ευρώ από εκεί.

Tα κινητα ειναι αλλη κατηγορια και παιζουν αλλα, πολλες φορες δεν φταιει το καταστημα αλλα ο προμηθευτης.
Αν μου ελεγες οτι πηρατε 2-3 4070 και δεν ηρθαν τοτε ναι θα ελεγα οτι εκατσε.
Αν το συγκεκριμενο καταστημα ειχε καποιο pc part που θελω στη καλυτερη τιμη, θα το αγοραζα με κλειστα ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Tα κινητα ειναι αλλη κατηγορια και παιζουν αλλα, πολλες φορες δεν φταιει το καταστημα αλλα ο προμηθευτης.
Αν μου ελεγες οτι πηρατε 2-3 4070 και δεν ηρθαν τοτε ναι θα ελεγα οτι εκατσε.
Αν το συγκεκριμενο καταστημα ειχε καποιο pc part που θελω στη καλυτερη τιμη, θα το αγοραζα με κλειστα ματια.

Δες κριτικές. Δεν περιορίζονται μόνο στα κινητά τα παραπονα αλλά και σε κάρτες. Anyway ο καθένας τα λεφτά του τα ακουμπάει όπου θέλει. Αλλά ούτε για εγγύηση θα ήθελα να μπλέξω μαζί ρους, πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Δες κριτικές. Δεν περιορίζονται μόνο στα κινητά τα παραπονα αλλά και σε κάρτες. Anyway ο καθένας τα λεφτά του τα ακουμπάει όπου θέλει. Αλλά ούτε για εγγύηση θα ήθελα να μπλέξω μαζί ρους, πάντως...

Ολα τα καταστηματα εχουν καλες και κακες κριτικες οταν μιλαμε για τοσες πολλες παραγγελιες.
Δεν νομιζω οτι το Χ η το Ψ καταστημα θελει να χανει πωλησεις ή να δυσαρεστει τους πελατες του.
Το καταστημα στην ουσια ειναι μεσαζωντας, εσυ το παραγγελνεις στο καταστημα και το καταστημα στο προμηθετη.
Αν ο προμηθευτης καθυστερησει ή αλλαξει τιμη τελευταια στιγμη τη πληρωνει το καταστημα.
Ολα αυτα τα καταστημα εχουν συνηθως τους ιδιους προμηθευτες.
Αυριο το Poco μπορει να μη παει στο πελατη απο αλλο καταστημα και σημερα καποιος να παρελαβε τη 4080 16 μερες νωριτερα απο τις αναγραφομενες 30.
Οσο για την εγγυηση εφοσον μιλαμε για Gigabyte που ο κατασκευαστης σου δινει αλλον 1 χρονο οταν τη δηλωσεις, οτι συμβει θα μιλησεις με τη Gigabyte και οχι με το καταστημα εκτος αν μιλαμε για DOA, να ερθει χαλασμενη ή να χαλασει τη πρωτη εβδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Ολα τα καταστηματα εχουν καλες και κακες κριτικες οταν μιλαμε για τοσες πολλες παραγγελιες.
Δεν νομιζω οτι το Χ η το Ψ καταστημα θελει να χανει πωλησεις ή να δυσαρεστει τους πελατες του.
Το καταστημα στην ουσια ειναι μεσαζωντας, εσυ το παραγγελνεις στο καταστημα και το καταστημα στο προμηθετη.
Αν ο προμηθευτης καθυστερησει ή αλλαξει τιμη τελευταια στιγμη τη πληρωνει το καταστημα.
Ολα αυτα τα καταστημα εχουν συνηθως τους ιδιους προμηθευτες.
Αυριο το Poco μπορει να μη παει στο πελατη απο αλλο καταστημα και σημερα καποιος να παρελαβε τη 4080 16 μερες νωριτερα απο τις αναγραφομενες 30.
Οσο για την εγγυηση εφοσον μιλαμε για Gigabyte που ο κατασκευαστης σου δινει αλλον 1 χρονο οταν τη δηλωσεις, οτι συμβει θα μιλησεις με τη Gigabyte και οχι με το καταστημα εκτος αν μιλαμε για DOA, να ερθει χαλασμενη ή να χαλασει τη πρωτη εβδομαδα.

Το ένα έχει σχεδόν τέλειες κριτικές και στο άλλο γίνεται χαμός. Επίσης κάθε κατάστημα επιλέγει τους προμηθευτές του. Για να μην το τραβάμε πολύ, ας πάει ο καθενας στο Σκρουτζ και στο best price να δει τι γίνεται με τις κριτικές για το συγκεκριμένο μαγαζί.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα nvme με αντικαταβολή στις 16 Αυγούστου. Ούτε φωνή, ούτε ακρόαση από τότε. Βέβαια δεν έχουν περάσει οι 30 εργάσιμες, οπότε οκ. Θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Το ένα έχει σχεδόν τέλειες κριτικές και στο άλλο γίνεται χαμός. Επίσης κάθε κατάστημα επιλέγει τους προμηθευτές του. Για να μην το τραβάμε πολύ, ας πάει ο καθενας στο Σκρουτζ και στο best price να δει τι γίνεται με τις κριτικές για το συγκεκριμένο μαγαζί.

Eκατσα και διαβασα τις κριτικες απο περιεργεια.
8/10 αρνητικες κριτικες ειναι για καθυστερηση 1-3 μερες απο το αναγραφομενο.
Το αναγραφομενο ειναι για εργασιμες μερες που σημαινει οτι αν λεει πχ 14 ημερες δεν ειναι 2 εβδομαδες αλλα 16-17 ημερες(μαζι με τις κυριακες) συν το ποσο θα κανει η Courrier να στο φερει που επισης δεν ευθυνεται το καταστημα.
Η Courrier υποσχεται παραδοση σε 1 ημερα και πολλες φορες κανει 2 και 3 μερες.
Επισης μεσα σε αυτες τις 8/10 αρνητικες ηταν και πελατες που ενημερωθηκαν οτι θα εχουν καθυστερηση, ζητησαν ακυρωση και επιστροφη χρηματων και εβαλαν αρνητικη γιατι εκαναν 4-5-8-10 μερες να παρουν πισω τα χρηματα τους.
Κατι που ευθυνη εχει η τραπεζα και οχι το καταστημα.
2/10 αρνητικες κριτικες που πραγματικα δεν παρελαβαν ή παρελαβαν με μεγαλη καθυστερηση αν τις συγκρινεις με τις θετικες συν οσους παρελαβαν κανονικα και δεν εκαναν κριτικη τοτε μιλαμε για ελαχιστες περιπτωσεις.

Αnyway οπως λες ο καθε ενας επιλεγει που θα τα δωσει και πως θα τα δωσει αλλα δεν γινεται να ακυρωνουμε τις τιμες επειδη δεν μας κανει το καταστημα.
Εγω πχ εχω φαει φολα απο Plaisio και απο E-shop, τι πρεπει να κανω οποτε βγαζει προσφορα το Plaisio και το e-shop να τους κραζω επειδη μου εκατσε ή γιατι εχουν 100αδες αρνητικες;
Aρκετοι απο εδω μεσα πηραν GPU απο προσφορες αυτων των καταστηματων οπως και καποιοι εφαγαν φολα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...