Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, azazil1190 said:

Θα σας ποσταρω σκριν το βράδυ ανκαπ από το ίδιο σημείο , με native ,fsr on k fsr scaling 75%.

Βίντεο για να τραβήξω θέλω το geforce experience και δεν ξέρω πως να το κάνω μιας και δεν έχω ασχοληθεί.

Αλλά εάν μου πείτε τρόπο θα το κάνω ώστε να τα δούμε και βιντεο

Άραξε θα βγάλω εγώ σε συγκεκριμένη περιοχή στο new Atlantis που μπορείς να πας εύκολα (μπροστά σε κάνα μέτρο ξέρω γω) και πες μας αν ταιριάζουν τα fps με αυτά που βγάζεις εσύ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisde είπε

Αρα όντως θεωρείς άπληστο μόνο αυτόν που υπερχρεωνει τα είδη βασικής ανάγκης. Διαφωνώ. Αυτός λέγεται μαυραγοριτης και σε μια ευνομούμενη κοινωνία θεωρείται παράνομος. Για τον modder ειλικρινά δεν γνωρίζω, λογικά όχι λόγω patreon. 

https://el.m.wiktionary.org/wiki/άπληστος

Δηλαδή θες να μου πεις ότι καλύπτει τον παραπάνω ορισμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Herald είπε

Μα έχει σημασία αν έγινε η όχι στο starfield? Σημασία έχει ότι γίνεται συστηματικά από την amd, τώρα το αν το έκανε η όχι και στο starfield δεν έχει σημασία 

Όσο για το sponsorship, άμα ήταν τόσο απλό όσο το παρουσιάζεις τότε γιατί δέχθηκε το sponsor εξαρχής κοτζάμ Microsoft? 

το ότι έχουν μια συνεργασία είναι δεδομένο αφού και η κονσόλα της έχει amd hardware λογικό είναι να θέλουν να τρέχει όσο το δυνατόν καλύτερα στις κάρτες της... από εκεί και πέρα είναι διαφορετικό πράγμα να λέμε ότι έχουν συνεργασία και άλλο ότι έχει βάλει η amd τέτοιους ορους

πάντως εμενα με baitαρε ο Γιάννης με το hogwarts legacy και ξεκίνησα αυτό, για να μη μπουχτίσω τόσο που έχω παίξει και ξενερώσω κι άλλο με την υπερτούμπανη AI που έχει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

https://el.m.wiktionary.org/wiki/άπληστος

Δηλαδή θες να μου πεις ότι καλύπτει τον παραπάνω ορισμό;

Ο modder; Ναι. Άπληστος, πλεονέκτης, greedy και ό,τι άλλο λέει το λεξικό. Θα μπορούσε να αρκεστεί στα donations αλλά ήθελε παραπάνω εκμεταλλευόμενος την περίσταση. Και αν ισχύει και το ότι θέλει και άλλα για τα μελλοντικά updates, ακόμα χειρότερα. Κοίτα όμως, το έχουμε κουράσει αρκετά. Αν δεν συμφωνείς γούστο σου και δικαίωμα σου, ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε και ας προχωρήσουμε παρακάτω, δεν έχω κάτι άλλο να σχολιάσω επ' αυτού, απλά απάντησα στην απορία σου.

BTW:

Όχι μωρέ τι άπληστος, το κατιτις του έβγαλε το παλικάρι, ίσα για τον κόπο του.

Επεξ/σία από chrisde
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, Tambas91 said:

το ότι έχουν μια συνεργασία είναι δεδομένο αφού και η κονσόλα της έχει amd hardware λογικό είναι να θέλουν να τρέχει όσο το δυνατόν καλύτερα στις κάρτες της... από εκεί και πέρα είναι διαφορετικό πράγμα να λέμε ότι έχουν συνεργασία και άλλο ότι έχει βάλει η amd τέτοιους ορους

πάντως εμενα με baitαρε ο Γιάννης με το hogwarts legacy και ξεκίνησα αυτό, για να μη μπουχτίσω τόσο που έχω παίξει και ξενερώσω κι άλλο με την υπερτούμπανη AI που έχει :P 

Μιλάς για το starfield συγκεκριμένα? Δεν ξέρω, αλλά γενικά το ότι εμποδίζει το dlss στα amd sponsored το θεωρώ δεδομένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Herald είπε

Μιλάς για το starfield συγκεκριμένα? Δεν ξέρω, αλλά γενικά το ότι εμποδίζει το dlss στα amd sponsored το θεωρώ δεδομένο. 

εε μα γι αυτό έχει γίνει όλος ο σαματάς... τώρα σε αλλα παιχνίδια πολύ πιθανό να παίζονται τέτοια deals.. αλλα από τη στιγμή που είναι τόσο εύκολο να μπει απορώ όπως είπε και ο pirmen γιατί απλά δε το ενσωματώνει η nvidia στον driver να τελειώνουμε ή έστω να το βγάζουν κατευθείαν σαν mod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 minutes ago, Tambas91 said:

εε μα γι αυτό έχει γίνει όλος ο σαματάς... τώρα σε αλλα παιχνίδια πολύ πιθανό να παίζονται τέτοια deals.. αλλα από τη στιγμή που είναι τόσο εύκολο να μπει απορώ όπως είπε και ο pirmen γιατί απλά δε το ενσωματώνει η nvidia στον driver να τελειώνουμε ή έστω να το βγάζουν κατευθείαν σαν mod

Το DLSS όπως και οι υπόλοιπες temporal upscaling τεχνικές, χρειάζεται πρόσβαση στο rendering pipeline για τα motion vectors (μεταξύ άλλων). Υλοποίηση σε επίπεδο driver δε γίνεται.

Επεξ/σία από Solowing
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

εε μα γι αυτό έχει γίνει όλος ο σαματάς... τώρα σε αλλα παιχνίδια πολύ πιθανό να παίζονται τέτοια deals.. αλλα από τη στιγμή που είναι τόσο εύκολο να μπει απορώ όπως είπε και ο pirmen γιατί απλά δε το ενσωματώνει η nvidia στον driver να τελειώνουμε ή έστω να το βγάζουν κατευθείαν σαν mod

θέλει και data από το game.

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Solowing είπε

Το DLSS όπως και οι υπόλοιπες temporal upscaling τεχνικές, χρειάζεται πρόσβαση στο rendering pipeline για τα motion vectors (μεταξύ άλλων). Υλοποίηση σε επίπεδο driver δε γίνεται.

 

20 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

θέλει και data από το game.

αν δε μπορεί να το ενσωματώσει στον driver ας κάνει ένα section στη σελίδα της και να τα έχει εκεί όλα μαζί ωραία νοικοκυρεμένα σαν mods... ο κάθε τυχάρπαστος το κάνει στο internet σε χρόνο μηδέν μήπως ούτε αυτό γίνετε?

αυτό που θέλω να πω είναι ότι λύσεις υπάρχουν άμα υπάρχει θέληση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

 

αν δε μπορεί να το ενσωματώσει στον driver ας κάνει ένα section στη σελίδα της και να τα έχει εκεί όλα μαζί ωραία νοικοκυρεμένα σαν mods... ο κάθε τυχάρπαστος το κάνει στο internet σε χρόνο μηδέν μήπως ούτε αυτό γίνετε?

αυτό που θέλω να πω είναι ότι λύσεις υπάρχουν άμα υπάρχει θέληση...

Πρέπει να έχει κάποιο άλλο temporal upscaler το game για να είναι εύκολο να γίνει. Και επίσης η Nvidia δεν μπορεί να φτιάχνει mods

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@azazil1190

Εδώ είσαι, μπροστά στο μετρό residential district. Το recording έκοψε μετρημένα 3% απόδοση, οπότε -2 fps. Τέρμα clocked η κάρτα και εμένα, δείχνω τα settings στην αρχή

 



ΥΓ1. Επειδή κάποιος μπορεί να βαριέται να το δεί, στο 1:45 τα 60αρια μας λένε αντίο :P 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Πρέπει να έχει κάποιο άλλο temporal upscaler το game για να είναι εύκολο να γίνει. Και επίσης η Nvidia δεν μπορεί να φτιάχνει mods

ρε συ γι αυτά λέω τόση ώρα που έχουν fsr και δεν έχουν dlss αν πάρουμε σα δεδομένο ότι τα περισσότερα παιχνίδια θα πάρουν μονο fsr λόγο open και ότι δουλεύει παντού ας φτιάχνει mods να τα έχει στη σελίδα της...

επίσης γιατί δε μπορεί να φτιάχνει ποιος την εμποδίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...