Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 minutes ago, insaneblyat said:

 

 

προφανώς δε θα κούμπωσω 4080 στον 4πυρινο i7 που εχω 6-7 χρόνια  αν με ρωτάς αυτό εν ολίγοις 

Για ολοκαίνουριο build μιλαμε.

 ΟΚ, και ποια παιχνίδια θα παίζεις με RT ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Aten-Ra είπε

 ΟΚ, και ποια παιχνίδια θα παίζεις με RT ?

Ψοφαω να παίξω επιτελους Cyberpunk 2077!! Δεν ήθελα να το παίξω στο pc που έχω  και από εκεί και πέρα ότι καινούριο βγει.. σίγουρα το metro Exodus θα το ξαναπιάσω και το DOOM eternal ίσως  επίσης το Portal που έχω πολλά χρόνια να το πιασω θέλω να το δω με ray tracing  το Dying Light 2 ίσως.. επίσης έχω παίξει αρκετά παιχνίδια στο ps5 σχετικά πρόσφατα οπότε κάποια που έχουν σαφώς πολύ καλύτερο RT σε PC, δε θα τα ξαναπαίξω τουλάχιστον ακομη οπότε κυρίως σκέφτομαι τα μελλοντικά παιχνίδια. 

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

7 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Και η 7900ΧΤΧ κάνει RT και είναι και φθηνότερη αλλά με λιγότερα fps. 

Εννοείται και φυσικά είναι πολύ τίμια πρόταση σε σχέση με τις Nvidia απλά φοβάμαι μήπως το RT είναι το μέλλον, βέβαια σε αυτές τις γενιές δεν θα αλλάξουν πολλά πράγματα για αυτό και δεν είμαι σίγουρος αν θα πάρω Nvidia 

Επεξ/σία από insaneblyat
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Games που να έχουν πολλά RT effects όπως το CP77 λίγα είναι και λίγα θα είναι. Μόνο όσα κάνει sponsored η nvidia. Τα υπόλοιπα έχουν κάτι ψόφια RT Effects που πολλές φορές δεν αξίζουν καν το performance drop. Αν σε νοιάζει τόσο η πρώτη κατηγορία τότε πας nvidia. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4090/13900Κ με μικρο-πτώσεις κάτω από 60FPS σε 1440P/Ultra..Απ' ότι φαίνεται τα τελευταία releases κατάντησαν την 4090 1440P κάρτα, έλεος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Α καλά και δεν έχει καν RT/nanite/lumen/κτλ..

πάντως δεν είναι κλειδωμένο 60.. θα κουμπώσουμε και το dlss mod! τα γραφικά του πένα φαίνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

πάντως δεν είναι κλειδωμένο 60.. θα κουμπώσουμε και το dlss mod! τα γραφικά του πένα φαίνονται

Με ποια κάρτα όμως; Αν θέλει 4090 για 1440p, κλάφτα χαχα. Και το DLSS 3 mod είναι paid. No way. Ας έβαζαν στο game, 70 ευρώ έχει.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Με ποια κάρτα όμως; Αν θέλει 4090 για 1440p, κλάφτα χαχα. Και το DLSS 3 mod είναι paid. No way. Ας έβαζαν στο game, 70 ευρώ έχει.

και εσένα ρε με 4070ti σε 1440p +dlssq μια χαρά θα πηγαίνει, άντε να ρήξεις κάνα swadow από ultra σε high κλάιν...

το fg θα είναι paid μέχρι να το ανεβάσει κάποιος στο reddit :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

και εσένα ρε με 4070ti σε 1440p +dlssq μια χαρά θα πηγαίνει, άντε να ρήξεις κάνα swadow από ultra σε high κλάιν...

το fg θα είναι paid μέχρι να το ανεβάσει κάποιος στο reddit :P 

*4070 πλέμπα, όχι Ti :P Δεν έχει DLSS το Starfield.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

*4070 πλέμπα, όχι Ti :P Δεν έχει DLSS το Starfield.

θα το βάλεις με mod θα βγει σίγουρα.... και με την απλή την 4070 πιστεύω θα τραβάει, όταν βγει δοκίμασε να μας πεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αυτά είναι τώρα, mod και πιπες για αυτονόητα πράγματα σε ΑΑΑ. Τέλος πάντων. Ας το δούμε πρώτα από κοντά και βλέπουμε για το αν χρειάζεται upscaling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Ε αυτά είναι τώρα, mod και πιπες για αυτονόητα πράγματα σε ΑΑΑ. Τέλος πάντων. Ας το δούμε πρώτα από κοντά και βλέπουμε για το αν χρειάζεται upscaling.

έλα ρε Γιάννη τώρα μη γκρινιάζεις... βάλε με με team viewer να στο φτιάξω, υπόσχομαι να μη σου πειράξω και τα power limits της κάρτας :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...