Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, alexcrx είπε

καμενη απο το mining........ωραιος......

σε αυτή την τιμή εγώ προτιμάω την 3090 που είναι καλύτερη κάρτα! άμα σου φαίνεται η 4070 καλύτερη επιλογή χτυπα την :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέες (λεπτότερες) υλοποιήσεις μετά από διαλειμματική νηστεία από την MSI.

Η νέα σειρά 'Slim' περιλαμβάνει τα μοντέλα από 4060Ti έως 4090.

https://videocardz.com/newz/msi-preparing-twenty-geforce-rtx-40-gaming-slim-graphics-cards

 

https://www.msi.com/news/detail/MSI-Introduces-GAMING-SLIM-Series-Graphics-Cards-142250

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Psyber είπε

 Η Gigabyte 4070 Gaming OC στο Crazy Sundays αξίζει λέτε στα 660?

 

https://www.e-shop.gr/vga-gigabyte-nvidia-geforce-rtx-4070-oc-12gb-gddr6x-retail-p-PER.607402

Ναι αξίζει. 4 χρόνια εγγύηση. Την έχω. Λίγο καλύτερη από 3080 και με dlss3 πολύ καλύτερη. Δεν ακούγεται καθόλου και δεν ψήνει το σύστημα σου. Εγώ με 3080 πριν είχα υψηλότερες θερμοκρασίες λόγω ψησίματος της gpu (320 watt). 

Πάρτην!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον πατέντα της Asus για power delivery στις GPUs μέσω έξτρα slot στο PCI-E του mobo.

ASUS details its cable-free GC-HPWR connector for 600W gaming GPUs

ASUS-600W-POWER-CONNECTOR-HERO.jpg

ASUS-GC-HPWR-card-2.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Inler είπε

Αν δεν βιάζεσαι έχουν παίξει και 4070 στα 550-560€.Εγώ δεν θα έδινα πάνω από 600€.

Το αυτό. Άσε που λογικά μιλώντας με τις νέες 7700 και 7800 μια μικρή μείωση τιμής θα την δούμε και στην 4070

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Ενδιαφέρον πατέντα της Asus για power delivery στις GPUs μέσω έξτρα slot στο PCI-E του mobo.

ASUS details its cable-free GC-HPWR connector for 600W gaming GPUs

ASUS-600W-POWER-CONNECTOR-HERO.jpg

ASUS-GC-HPWR-card-2.jpg

θα έχουμε και λιγότερο sag έτσι 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που θα βρούμε καινούρια 4080 χωρίς να δώσω ένα νεφρό;

Είναι τραγικα τα πράγματα ειλικρινά. Θέλω πολύ ray tracing αλλά είπαμε, να δώσω μέχρι και χίλιαρικο άντε και 50-100€ περισσότερα όχι όμως 1300+ όπως τη πουλάνε στα φθηνότερα σκρουτζομαγαζα. Δεν με καίει να την πάρω τώρα αλλά μέχρι την αλλαγή του χρόνου θέλω να έχω βρει μια 

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, insaneblyat είπε

Που θα βρούμε καινούρια 4080 χωρίς να δώσω ένα νεφρό;

Είναι τραγικα τα πράγματα ειλικρινά. Θέλω πολύ ray tracing αλλά είπαμε, να δώσω μέχρι και χίλιαρικο άντε και 50-100€ περισσότερα όχι όμως 1300+ όπως τη πουλάνε στα φθηνότερα σκρουτζομαγαζα. Δεν με καίει να την πάρω τώρα αλλά μέχρι την αλλαγή του χρόνου θέλω να έχω βρει μια 

αφού έχει 1200 MSRP πως θα την πάρεις στο 1000αρικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, insaneblyat said:

Που θα βρούμε καινούρια 4080 χωρίς να δώσω ένα νεφρό;

Είναι τραγικα τα πράγματα ειλικρινά. Θέλω πολύ ray tracing αλλά είπαμε, να δώσω μέχρι και χίλιαρικο άντε και 50-100€ περισσότερα όχι όμως 1300+ όπως τη πουλάνε στα φθηνότερα σκρουτζομαγαζα. Δεν με καίει να την πάρω τώρα αλλά μέχρι την αλλαγή του χρόνου θέλω να έχω βρει μια 

Με το σύστημα της υπογραφής είσαι ??? και ποια παιχνίδια θέλεις να παίξεις με RT ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

αφού έχει 1200 MSRP πως θα την πάρεις στο 1000αρικο;

έχεις ένα δίκιο..περίμενα το msrp της να είναι χαμηλότερο ίσως επειδή σε δύο μήνες κλείνουμε χρόνο από τη κυκλοφορία της.. 

Ωραια ήταν που κάποτε το MSRP την πρώτη μέρα κυκλοφορίας των 980 1080 και 2080 ήταν 550 600 και 750 αντίστοιχα,  έχουμε ξεφύγει πραγματικά 

17 λεπτά πριν, insaneblyat είπε

 

 

20 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Με το σύστημα της υπογραφής είσαι ??? και ποια παιχνίδια θέλεις να παίξεις με RT ??

προφανώς δε θα κούμπωσω 4080 στον 4πυρινο i7 που εχω 6-7 χρόνια  αν με ρωτάς αυτό εν ολίγοις 

Για ολοκαίνουριο build μιλαμε.

έχω μια OLED C2 και οτιδήποτε λιγότερο από μια 4080 για το καινούριο pc build θα είναι αμαρτία 

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...