Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, kostiger είπε

Θα ηταν και φθηνη...

Cracking Up Lol GIF

Oτι πληρωνεις παιρνεις...
Αυτος που θα ηθελε να παιζει σε πραγματικο 4Κ60(dlss) αντι για 720p30 upscale θα εδινε και τα αναλογα χρηματα για την κονσολα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, @ngelos said:

Τι αξίζει καλύτερα για 4k (χωρίς τρελές απαιτήσεις σε fps), μία 390 24GB ή μία 4070 12GB;

εγω θα ελεγα καμιά απο τις δυο, ισως μια 4080 αλλα περίμενε να σου γραψουν και αλλες γνώμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, prefuse είπε

εγω θα ελεγα καμιά απο τις δυο, ισως μια 4080 αλλα περίμενε να σου γραψουν και αλλες γνώμες.

Τα διαθέσιμα χρήματα δεν είναι για τόσο ακριβή κάρτα. Η 3090 used παίζει όσο η 4070 καινούρια. Με την 4070 κερδίζω σε εγγύηση καθώς θα είναι καινούρια αλλά δεν ξέρω αν σε επιδόσεις έχει μεγάλη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Oτι πληρωνεις παιρνεις...
Αυτος που θα ηθελε να παιζει σε πραγματικο 4Κ60(dlss) αντι για 720p30 upscale θα εδινε και τα αναλογα χρηματα για την κονσολα.

Κάτι τέτοιο είναι αδύνατον να γίνει σε μια κονσόλα. Θα ήταν σκέτη αποτυχία να βγάλει πχ. η Sony το PS6 με nvidia Ντι ελ εσ εσ 8k και να κόστιζε 1500€. Κανείς δεν το έπαιρνε. 

Ακόμα και έτσι όπως είναι το PS5 μια χαρά είναι για την τιμή του. Έχει καλύτερα γραφικά σε σχέση με ένα pc στα λεφτά που κοστίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

FSR 3 για όλους η AMD και σε όλους τους DX11/12 τίτλους..Αυτό με όλους τους τίτλους βέβαια είπαν θα είναι μέσω Hypr-RX άρα μόνο με AMD ?

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Για 4Κ 3090. Άλλωστε γενικά ειναι καλύτερη της 4070. Αλλά θελει και δυνατο τροφ

Έχω αυτό: RMi Series™ RM850i — 850 Watt 80 PLUS® Gold Certified Fully Modular PSU (corsair.com)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, aetos1988 είπε

Κάτι τέτοιο είναι αδύνατον να γίνει σε μια κονσόλα. Θα ήταν σκέτη αποτυχία να βγάλει πχ. η Sony το PS6 με nvidia Ντι ελ εσ εσ 8k και να κόστιζε 1500€. Κανείς δεν το έπαιρνε. 

Ακόμα και έτσι όπως είναι το PS5 μια χαρά είναι για την τιμή του. Έχει καλύτερα γραφικά σε σχέση με ένα pc στα λεφτά που κοστίζει. 

Θα μπορουσε να βγαλει το PS6 με 600€ και το PS6 Ultra με 1200€ και οποιος θελει αγοραζει αυτο που θελει.
Το μια χαρα ειναι για τη τιμη του δεν μου λεει κατι ή το αν εχει καλυτερα γραφικα σε σχεση με ενα pc των 500€.
Ο καθε ενας εχει τις απαιτησεις του και αναλογα τις πληρωνει, o τροπος που το βλεπεις ειναι συμβιβασμος. 
Ειναι σαν να μου λες οτι ειναι μια χαρα η πανσετα στα 7€ το κιλο γιατι δεν εχει 20-25€ το κιλο σαν τη T-Bone ή Rib-eye.
Αυτος που θελει να φαει πανσετα θα φαει πανσετα( ps5 720p upscale ) και αυτος που θελει να φαει T-Bone/Rib-eye θα φαει T-Bone/Rib-eye (pc 4K).

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αφού FSR 3 για τους πάντες, αντίο optimization..Ό,τι είδαμε, είδαμε..Το native resolution πεθαίνει και επίσημα και περνάνε στα ''fake frames'' και στο upscaling..

A new era begins..

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Θα μπορουσε να βγαλει το PS6 με 600€ και το PS6 Ultra με 1200€ και οποιος θελει αγοραζει αυτο που θελει.
Το μια χαρα ειναι για τη τιμη του δεν μου λεει κατι ή το αν εχει καλυτερα γραφικα σε σχεση με ενα pc των 500€.
Ο καθε ενας εχει τις απαιτησεις του και αναλογα τις πληρωνει. 
Ειναι σαν να μου λες οτι ειναι μια χαρα η πανσετα στα 7€ το κιλο γιατι δεν εχει 20-25€ το κιλο σαν τη T-Bone ή Rib-eye.
Αυτος που θελει να φαει πανσετα θα φαει πανσετα( ps5 720p upscale ) και αυτος που θελει να φαει T-Bone/Rib-eye θα φαει T-Bone/Rib-eye (pc 4K).

Και βέβαια οι εταιρείες θα δώσουν hardware στα εκατομμύρια που τρώνε πανσετα και όχι σε μερικές χιλιάδες που τρώνε φιλετάκια.  Για αυτό οι κονσόλες είναι APUs και κοστίζουν στον αγοραστή σχεδόν όσο κοστίζει στην SONY/MicroSoft .

Όποιος θέλει φιλέτα, μπορεί να πάει να τα φάει σε PC hardware και όχι σε 1500-2000 δολάρια κονσόλα.

Επεξ/σία από Aten-Ra
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aten-Ra είπε

Και βέβαια οι εταιρείες θα δώσουν hardware στα εκατομμύρια που τρώνε πανσετα και όχι σε μερικές χιλιάδες που τρώνε φιλετάκια.  Για αυτό οι κονσόλες είναι APUs και κοστίζουν στον αγοραστή σχεδόν όσο κοστίζει στην SONY/MicroSoft .

Όποιος θέλει φιλέτα, μπορεί να πάει να τα φάει σε PC hardware και όχι σε 1500-2000 δολάρια κονσόλα.

Για αυτο διορθωσα αυτο που ειπε ο aetos και ειπα οτι δεν θα βγει 1 κονσολα αλλα 2 , μια για καθε γουστο.
Αυτος που διαθετει 600€ θα παρει αυτη με τα 600€ και θα φανταζεται οτι παιζει 4Κ και οι μερικες χιλιαδες θα παρουν αυτη με τα 1200€ και θα παιζουν 4Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...