Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Σε μια ώρα θα κυκλοφορήσει και το trailer με DLSS 3.5

dlss35_4.jpg.c500896e06432f2ca5cdb5a3585

 

 

Τι σου κάνει 13 χρόνια διαφοράς. Και χωρίς RT οι διαφορές είναι τεράστιες

Η αριστερή Φώτο είναι από το Alan Wake Remastered του 2021 και η δεξιά από το original του 2010.

Alan-Wake-Remastered-Comparison-Screensh

Επεξ/σία από Aten-Ra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Προφανώς έκαναν remaster την X360 έκδοση και όχι την PC έκδοση..

Ναι ειχε αναφερθει. Η pc εκδοση με καποιο reshade παραμενει μεχρι σημερα η καλυτερη επιλογη για να παιχτει το παιχνιδι απο θεμα γραφικων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Remaster και τρίχες. Έχουμε γεμίσει. Μόνο στα RE έγινε καλή δουλειά. και mafia

Εκεί είναι remake στο οποίο πρέπει να προσθέσουμε τα mw remakes.

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Remaster και τρίχες. Έχουμε γεμίσει. Μόνο στα RE έγινε καλή δουλειά. και mafia

Ενταξει εκεινο ειναι και remastered οχι remake. 

Καποια εξαιρετικα remake

Τα

3 RE οπως ειπες

Crash Trilogy

Spyro Trilogy

Mafia 1

Final Fantasy VII Remake

The Last of Us Part I

Tony Hawk's Pro Skater 1+2

Demon's Souls

Shadow of the Colossus

Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

Dead Space Remake

Destroy All Humans!

Yakuza Kiwami 1 + 2

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να υπάρξει τρόπος τώρα με το νέο bios tool να μπορούμε να καταργήσουμε το GPU Boost ώστε να βάζουμε σταθερά ρολόγια χωρίς fluctuations και φυσικά να καταργηθεί το γελοίο όριο στο thermal limit.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Μακάρι να υπάρξει τρόπος τώρα με το νέο bios tool να μπορούμε να καταργήσουμε το GPU Boost ώστε να βάζουμε σταθερά ρολόγια χωρίς fluctuations και φυσικά να καταργηθεί το γελοίο όριο στο thermal limit.

Αυτο νομιζω γινεται ηδη εφοσον η θερμοκρασια ειναι χαμηλη. Εγω εχω σταθερα 2550 συχνοτητα με 0.910voltage δεν πεφτει απο εκει ποτε. Απλα το usage πεφτει η συχνοτητα ειναι σταθερη. Με κλειδωμενο curve στο afterburner. 

 

Εγω εχω προβλημα με τη zotac ξεκινανε τα fans απο πολυ χαμηλη θερμοκρασια στους 44 περνουν μπρος και κατωτερο σημειο εχουν το 30% καπου 1050 στροφες και ακουγονται. Οποτε με το bios ελπιζω να γινεται να τα βαλω να ξεκινανε απο τους 55 βαθμους γιατι τωρα με τις ζεστες παει 44 ανοιγουν πεφτουν παλι 40 κλεινουν και αντε παλι στους 44. Με 32-33 ambient ολα αυτα χειμωνα δεν περναει 37-38 με κλειστα fans. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

Με το DLSS 3.5 θα έχουμε και αυξημένη απόδοση σε σχέση με το DLSS 3.0 ; Δηλαδή τα καρέ θα αυξηθούν;

Σε ορισμένες περιπτώσεις ναι. Στο 2077 πήρε 8% πάνω στη σκηνή που έδειξαν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Αυτο νομιζω γινεται ηδη εφοσον η θερμοκρασια ειναι χαμηλη. Εγω εχω σταθερα 2550 συχνοτητα με 0.910voltage δεν πεφτει απο εκει ποτε. Απλα το usage πεφτει η συχνοτητα ειναι σταθερη. Με κλειδωμενο curve στο afterburner. 

 

Εγω εχω προβλημα με τη zotac ξεκινανε τα fans απο πολυ χαμηλη θερμοκρασια στους 44 περνουν μπρος και κατωτερο σημειο εχουν το 30% καπου 1050 στροφες και ακουγονται. Οποτε με το bios ελπιζω να γινεται να τα βαλω να ξεκινανε απο τους 55 βαθμους γιατι τωρα με τις ζεστες παει 44 ανοιγουν πεφτουν παλι 40 κλεινουν και αντε παλι στους 44. Με 32-33 ambient ολα αυτα χειμωνα δεν περναει 37-38 με κλειστα fans. 

Τι να πω και εγώ που στην MSI Ventus 2X OC τα ανεμιστήρια ξεκινάνε από default βάση του GPU Usage ; Νομίζω από 30% και πάνω παίρνουν μπρος. Μακάρι να μπορούσε να αλλάξει αυτό χωρίς να τρέχω κάποιο πρόγραμμα στο παρασκήνιο δηλαδή μέσω BIOS Firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

Τι να πω και εγώ που στην MSI Ventus 2X OC τα ανεμιστήρια ξεκινάνε από default βάση του GPU Usage ; Νομίζω από 30% και πάνω παίρνουν μπρος. Μακάρι να μπορούσε να αλλάξει αυτό χωρίς να τρέχω κάποιο πρόγραμμα στο παρασκήνιο δηλαδή μέσω BIOS Firmware.

Εφόσον αλλάζει με το curve είσαι μια χαρά. Στις zotac δεν γίνεται ούτε με afterburner ούτε με firestorm το πρόγραμμα της zotac. Δηλαδή για πιο λόγο να περνουν μπρος τα fans στους 44? 50+ είναι το λογικό. Περιμένουμε bios editor. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...