Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια αύξηση των τιμών, θα δώσει τη πολυπόθητη διαφορά τιμής στην AMD ωστε η 7900χτχ να είναι πιο λογικοφανής επιλογή και μάλλον κέρδος για την AMD θαναι παρά για την Nvidia.

Αν η Nvidia ειναι οκ με χαμηλότερες πωλήσεις, so be it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

5 hours ago, lucidsteve said:

Μια αύξηση των τιμών, θα δώσει τη πολυπόθητη διαφορά τιμής στην AMD ωστε η 7900χτχ να είναι πιο λογικοφανής επιλογή και μάλλον κέρδος για την AMD θαναι παρά για την Nvidia.

Αν η Nvidia ειναι οκ με χαμηλότερες πωλήσεις, so be it.

Νομίζω πως η AMD την κουτσο παλεύει κάπως οικονομικά, οι καταναλωτές να δω πότε θα δούμε καμία πολυπόθητη διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, lucidsteve είπε

Εχοντάς το Corsair rm1000x (2021), θα έχω πρόβλημα αν πάρω κάποια κάρτα της σειράς 4xxx; (δεδομένου οτι το τροφοδοτικό δεν έχει atx3 support).

Όχι εγώ είχα τη 4090 πάνω σε rm του 15

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Tambas91 said:

Όχι εγώ είχα τη 4090 πάνω σε rm του 15

Σευχαριστώ για την απάντηση. Απλά χρησιμοποίησες τον 12vhp ανταπτορα που ήρθε με τη κάρτα σου και ολα οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, lucidsteve είπε

Σευχαριστώ για την απάντηση. Απλά χρησιμοποίησες τον 12vhp ανταπτορα που ήρθε με τη κάρτα σου και ολα οκ;

Ναι κανονικά δεν είχε κανενα θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Respawn focuses on making more money instead of improving the performance of Star Wars: Jedi Survivor

Κοινώς τα πήραμε και τώρα σας γράφουμε στα @@ μας.

Τραγικοί απλά. Στο 5ευρω θα αγοραστεί δεν πειράζει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω μια Suprim X 4080 (1440p εδώ).

Οι τιμές πραγματικά έχουν ήδη ανέβει. Και το γελάτε μερικοί αλλά θα πάρουν μεγάλη ανηφόρα.

Νομίζω ότι εδώ και καιρό δε βγάζει η NVIDIA, και ό,τι αγοράζουμε τώρα είναι πάνω κάτω επιστροφές κλπ.

Παλιά λέγανε άσε το να κυκλοφορήσει αρκετούς μήνες και πάρε μετά. Τώρα μόλις βγει κάτι καλύτερα να το αγοράσεις σχετικά νωρίς, γιατί και αλλαγές κάνουν μετά από λίγο καιρό (πανελ σε οθόνες, τσιπ σε ηλεκτρονικά... γιατί απλά δε μπορούνε να βρουν αρκετά).

 

Στο θέμα μας, την 4080 οι αγορές απο Σκρουτζ είναι ασφαλείς? Λείπω χρόνια από Ελλάδα και δε ξέρω τι και πως. Είδα πχ ότι έχει περιορισμούς στις επιστροφές κλπ (δέχονται επιστροφή για coil whine;) Λέει 4-10 μέρες το κατάστημα, 150 περίπου κριτικές όλες ίδιες, όλες θετικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, 33Bird33 είπε

Σκέφτομαι να πάρω μια Suprim X 4080 (1440p εδώ).

Οι τιμές πραγματικά έχουν ήδη ανέβει. Και το γελάτε μερικοί αλλά θα πάρουν μεγάλη ανηφόρα.

Νομίζω ότι εδώ και καιρό δε βγάζει η NVIDIA, και ό,τι αγοράζουμε τώρα είναι πάνω κάτω επιστροφές κλπ.

Παλιά λέγανε άσε το να κυκλοφορήσει αρκετούς μήνες και πάρε μετά. Τώρα μόλις βγει κάτι καλύτερα να το αγοράσεις σχετικά νωρίς, γιατί και αλλαγές κάνουν μετά από λίγο καιρό (πανελ σε οθόνες, τσιπ σε ηλεκτρονικά... γιατί απλά δε μπορούνε να βρουν αρκετά).

 

Στο θέμα μας, την 4080 οι αγορές απο Σκρουτζ είναι ασφαλείς? Λείπω χρόνια από Ελλάδα και δε ξέρω τι και πως. Είδα πχ ότι έχει περιορισμούς στις επιστροφές κλπ (δέχονται επιστροφή για coil whine;) Λέει 4-10 μέρες το κατάστημα, 150 περίπου κριτικές όλες ίδιες, όλες θετικές.

Αν κάνεις αγορά από το skroutz ( όχι από τα καταστήματα skroutz) τότε δεν έχεις να φοβάσαι κάτι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aetos1988 είπε

Αν κάνεις αγορά από το skroutz ( όχι από τα καταστήματα skroutz) τότε δεν έχεις να φοβάσαι κάτι. 

Ενοείς αυτό που λέει 

Αγορά μέσω Σκρουτζ

με το πράσινο πλαίσιο?

Και με επιστροφές κλπ είναι οκ?

Ευχαριστώ για την απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 33Bird33 είπε

Ενοείς αυτό που λέει 

Αγορά μέσω Σκρουτζ

με το πράσινο πλαίσιο?

Και με επιστροφές κλπ είναι οκ?

Ευχαριστώ για την απάντηση

Ναι αυτό ΄΄ αγορά μέσω skroutz΄΄. 

Να σου πω την αλήθεια στο θέμα επιστροφές δεν γνωρίζω επειδή δεν έτυχε να κάνω. 

Διάβασε περισσότερα εδώ: 

https://help.skroutz.gr/hc/el-gr/articles/360018739878-Επιστρέφονται-όλα-τα-προϊόντα-

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...