Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, αποστόλης said:


προχθες αλλαξα κλιματιστικο και μου ειπαν οι υπευθυνοι παρε τωρα οτι προλαβεις απο φθινοπωρο τερμα οι επιδοτησεις και οι εκπτωσεις στις τιμες που βλεπεις σημερα ερχονται 200-300 ευρω πανω σε ολες τις ηλεκτρικες συσκευες και οχι μονο.. σε ολους μικρους αλλα και μεγαλους που παραγγελνουν σε μεγαλες παρτιδες

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Odyss3us said:


προχθες αλλαξα κλιματιστικο και μου ειπαν οι υπευθυνοι παρε τωρα οτι προλαβεις απο φθινοπωρο τερμα οι επιδοτησεις και οι εκπτωσεις στις τιμες που βλεπεις σημερα ερχονται 200-300 ευρω πανω σε ολες τις ηλεκτρικες συσκευες και οχι μονο.. σε ολους μικρους αλλα και μεγαλους που παραγγελνουν σε μεγαλες παρτιδες

Πες μου τη δικαιολογία που θα ανέβουν οι τιμές να πεθάνω στα γέλια. Πόλεμος? Έκρηξη στο στρατόπεδο? Όλο και κάτι θα υπάρχει 😝😝

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, αποστόλης είπε

Πες μου τη δικαιολογία που θα ανέβουν οι τιμές να πεθάνω στα γέλια. Πόλεμος? Έκρηξη στο στρατόπεδο? Όλο και κάτι θα υπάρχει 😝😝

Όλα κατασκευαζονται στην Ουκρανία δεν το ήξερες;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DEADLAZARUS για την 4070 που ανέφερες, πριν ένα μήνα την πήρα στα 619 (με 2 μέρες αναμονή) και από τότε δεν την έχω δει σε αντίστοιχη ή χαμηλότερη τιμή παρά μόνο σε κάτι μαγαζιά με 30 μέρες κατόπιν παραγγελίας που μπορεί να είναι και για τα ανάθεμα. Έχει capαρει η τιμή, και απ' ότι φαίνεται εκεί θα μείνει ή και θα ανέβει ίσως μετά και την απόφαση του πέτσινου να σταματήσει η παραγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, just_a_dude said:

@DEADLAZARUS για την 4070 που ανέφερες, πριν ένα μήνα την πήρα στα 619 (με 2 μέρες αναμονή) και από τότε δεν την έχω δει σε αντίστοιχη ή χαμηλότερη τιμή παρά μόνο σε κάτι μαγαζιά με 30 μέρες κατόπιν παραγγελίας που μπορεί να είναι και για τα ανάθεμα. Έχει capαρει η τιμή, και απ' ότι φαίνεται εκεί θα μείνει ή και θα ανέβει ίσως μετά και την απόφαση του πέτσινου να σταματήσει η παραγωγή.

Ποια υλοποίηση; πριν 2 βδομάδες έβρισκες Inno3D 550.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, just_a_dude είπε

@DEADLAZARUS για την 4070 που ανέφερες, πριν ένα μήνα την πήρα στα 619 (με 2 μέρες αναμονή) και από τότε δεν την έχω δει σε αντίστοιχη ή χαμηλότερη τιμή παρά μόνο σε κάτι μαγαζιά με 30 μέρες κατόπιν παραγγελίας που μπορεί να είναι και για τα ανάθεμα. Έχει capαρει η τιμή, και απ' ότι φαίνεται εκεί θα μείνει ή και θα ανέβει ίσως μετά και την απόφαση του πέτσινου να σταματήσει η παραγωγή.

Τα ίδια και η 4080. Περίμενα 6 μήνες να δω πώς θα αντιδράσει η αγορά. Έπεφτε συνέχεια μέχρι που σταθεροποιήθηκε ανάμεσα σε 1225-1300€ για την trinity OC. Από τότε που την πήρα κοντά στα 1250€ έχει τσιμπήσει κιόλας κάτι ψιλά. Σίγουρα κόβει παραγωγή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, just_a_dude said:

αυτή την inno3d x2 αλλά στα 620 και ήρθε μετά από 2 μέρες.

Ε το μαγαζί που την έβγαλε 550 από εκεί πήρα την asus με 594 και αντί για 24 μέρες την στείλανε σε 6 μέρες. Βέβαια ταυτόχρονα την παράγγειλε και φίλος αλλά του την ακύρωσαν. Θεωρω οτι άξιζε οποίος ήθελε τότε να κάνει μια προσπάθεια για την inno με 550.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...