Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Δεν μπορει να συγκριθει μια κονσολα με καλο υπολογιστη ουτε για αστειο. Σε κανενα επιπεδο ομως. Για αυτο επιλεγουμε pc.

 

Σήμερα ??? συγγνώμη αλλά θα διαφωνήσω.

Το XBOX Series X το βρίσκεις ετοιμοπαράδοτο στα 520-530 ευρώ, με αυτά τα λεφτά δεν φτιάχνεις PC να παίζει 4Κ με Medium/High settings.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aten-Ra είπε

Σήμερα ??? συγγνώμη αλλά θα διαφωνήσω.

Το XBOX Series X το βρίσκεις ετοιμοπαράδοτο στα 520-530 ευρώ, με αυτά τα λεφτά δεν φτιάχνεις PC να παίζει 4Κ με Medium/High settings.

pc έχεις σπίτι σου? για τις δουλειές σου?  βάλτου μια 3070 πάνω και έτοιμος παίζει 10 φορες καλύτερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Για να μην πετάξει τα chip που δεν μπορούν να γίνουν 4090Ti τα κάνει 4090, 4080ti κλπ κλπ

 

Πολυ σωστο και αυτο, οσο μεγαλυτερο segmentation τοσο λιγοτερο εως καθολου wafer δεν παει χαμενο και μεγιστοποιειται και το κερδος γιατι δεν κοβουν σχεδον τιποτα

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

pc έχεις σπίτι σου? για τις δουλειές σου?  βάλτου μια 3070 πάνω και έτοιμος παίζει 10 φορες καλύτερα

Λεφτά δεν έδωσα για το υπόλοιπο σύστημα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aten-Ra είπε

Λεφτά δεν έδωσα για το υπόλοιπο σύστημα ???

ναι ρε άνθρωπε το pc θα το πάρεις ούτος η άλλος γιατί το χρειάζεσαι για δουλειές που δε μπορεί να κάνει η κονσόλα ε βάλτου και μια 3070 ή 6700xt και έτοιμος για όλη τη γενιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tambas91 είπε

ναι ρε άνθρωπε το pc θα το πάρεις ούτος η άλλος γιατί το χρειάζεσαι για δουλειές που δε μπορεί να κάνει η κονσόλα ε βάλτου και μια 3070 ή 6700xt και έτοιμος για όλη τη γενιά

Για Gaming μιλάμε, δεν έχουν όλοι Desktop ξέρεις.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς για κονσόλες και κάρτες στα 2-3Κ , εγώ δοκίμασα την HD7950 και τα παίζει όλα σε 1080p Low/Med/Custom 🤪

Έχω και εγώ τη μια Sapphire Dual-X 7970 από το crossfire μια φορά και έναν καιρό...  έχω να τη κουμπώσω σε pc από τα τέλη του 2016 νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

 Έχει τόσο πολύ κόσμο που ενδιαφέρεται για κάρτες άνω των 1000 ευρώ που χρειάζεται να κάνεις και εκεί segmentation ρε πέτσινε?

Καλα το οτι κυκλοφορούν ορισμένα μοντέλα δεν ειναι υποχρεωτικά επειδή υπάρχει μεγαλο ενδιαφέρον. Κλασσικό παράδειγμα 3090ti οπως και 3080 12gb. Απατα και τα 2 πήγαν.

Εδώ ο κύριος μου ξανακυκλοφόρησε 2060(12gb)τέλος του 2021 με αρχές 2022, μην ψάχνεις λογικά σε ορισμένα απο τα μοντέλα που ανακοινώνονται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κεραυνός😂😂😂

 

Όλο κάτι τέτοια σκάνε τώρα τελευταία με το που έρχονται νέες κάρτες! Σε κακομαθημένα παιδάκια που δεν τους πήραν παγωτό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει καβαλήσει καλάμι ο πέτσινος..Απ' την άλλη η EVGA από Pascal και μετά έκανε χοντρές γκάφες στις κάρτες.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλάνε για μεγάλο τζίρο αλλά μικρό περιθώριο κέρδους. Λίγο παράξενο το έργο γιατί μπλέκουν και θέμα σεβασμού;;; εν καιρώ θα γίνουν γνωστές περισσότερες λεπτομέρειες

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...