Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 hours ago, Armoral said:

Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθω η να πάρει κανείς κάτι στραβα μιας και μιλαμε για εντελώς υποκειμενικά πραγματα->

Χαίρομαι που σου αρέσουν οι κάρτες της zotac γιατί όντως αναρωτιομουν εάν έχουν απήχηση σε κανέναν.

Προσωπικα όλο αυτό το "στρογγυλεμένο" το βρίσκω κακασχημο(πάντως θα τις αγόραζα  εάν το vfm/thermals ήταν σωστά βέβαια.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

11 hours ago, @topos said:

Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθω η να πάρει κανείς κάτι στραβα μιας και μιλαμε για εντελώς υποκειμενικά πραγματα->

Χαίρομαι που σου αρέσουν οι κάρτες της zotac γιατί όντως αναρωτιομουν εάν έχουν απήχηση σε κανέναν.

Προσωπικα όλο αυτό το "στρογγυλεμένο" το βρίσκω κακασχημο(πάντως θα τις αγόραζα  εάν το vfm/thermals ήταν σωστά βέβαια.)

Δε μου αρέσουν απλά. Τις έχω χρησιμοποιήσει σε 3 μοντέλα (3070 ti, 4090 και 3060 σε δεύτερο pc) και είναι άψογες.

Η εγγύηση επίσης είναι πολύ σημαντική, 5 χρόνια κάλυψη είναι σούπερ.

Αθόρυβες, χωρίς coil whine και η airo που είναι και η κορυφαία τηε υλοποίηση πανέμορφη.

Ρώτησε και @Arkin η @azazil1190 να σου πουν δικές τους εντυπώσεις από 4070ti και 4090 αντίστοιχα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nixxes’ graphics programmer comments on DLSS/FSR exclusivity

“We have a relatively trivial wrapper around DLSS, FSR2, and XeSS. All three APIs are so similar nowadays, there’s really no excuse.”

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Armoral είπε

Ρώτησε και @Arkin η @azazil1190 να σου πουν δικές τους εντυπώσεις από 4070ti και 4090 αντίστοιχα.

Πως και με ξέχασες εμένα, η 4080 δεν έχει ψυχή; 😥

Σαν υλοποίηση πολύ καλή, πρακτικά αθόρυβη (δεν έχει χρειαστεί να ανεβάσω ανεμιστήρες ακόμα και τώρα που έχουν πιάσει ζέστες και της έχω κάνει και oc με τέρμα pl, why not;) χωρίς coil whine (νομίζω, δεν ακούω κάτι τουλάχιστον), η 5ετής εγγύηση και η τιμή της σε σχέση με τις υπόλοιπες ήταν ο λόγος που την προτίμησα εξ αρχής.

Η εμφάνιση της, αν και δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, εμένα μου αρέσει σε σχέση με τις υπόλοιπες, είναι ιδιαίτερη. Αν ήταν να διαλέξω με αυτό το κριτήριο, μπορεί και να την προτιμούσα ούτως ή άλλως, αν και αυτά είναι θέμα γούστου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επομενο βημα ειναι να αρχισουν να τις δινουν δωρο μαζι με την αγορα μιας 4080..Ετσι ισως αρχισουν να πουλανε περισσοτερο και τα 2 αυτα μοντελα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξε να δείτε όμως που θα πουλήσει μία χαρά. Θα το δούμε στο steam survey. Σίγουρα αρκετά παραπάνω απ' την 7600. Αφού τις αγοράζουν σιγά μην κάτσει η NVIDIA να ασχοληθεί να βγάλει σωστή κάρτα στις μικρές κατηγορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους έχουν ξεμείνει με 1060/1050Ti/570 και τα σχετικά, αν εξαιρέσεις αυτήν την ηλιθιότητα που κάνει ο πέτσινος με τα 0fps, δεν είναι κακή αναβάθμηση δεδομένου του τι υπάρχει γενικά, ειδικά αν θέλει να παραμείνει σε 1080p. Αλλά είναι μόνο γι' αυτούς. 

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς ανταγωνισμό αυτά συμβαίνουν. Όταν σου πουλάει κάτι 300€ πχ και δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο εκεί κοντά σε τιμή τότε μην περιμένεις να πάει ούτε 250€ σύντομα με την λογική ότι θα μαζέψει σκόνη στα ράφια. Θα μείνει εκεί στα 300€ και η εταιρεία κολοσσός θα περιμένει, ο κόσμος τι θα κάνει όμως; έχει την υπομονή να περιμένει; και αν ναι τι; την αντίπαλη εταιρεία να ρίξει τιμές; να μαζέψει περισσότερα χρήματα; την επόμενη γενιά; δυστυχώς το μαχαίρι και το καρπούζι όσο και να φαίνεται οξύμωρο το έχουν οι εταιρείες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα προφανως και θα πουλησει η καρτα ασχετως που την κραζουμε...Ειναι κακη αναβαθμιση για καποιον που εχει καρτα κοντα στις επιδοσεις μιας 4060 απο εκει και επειτα ολοι οσοι ειναι με καρτες 1060 και κατω προφανως και θα την βλεπουν με καλυτερο ματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, icenex είπε

οσοι ειναι με καρτες 1060 και κατω προφανως και θα την βλεπουν με καλυτερο ματι.

Σε αυτούς ποντάρει που δεν είναι και λίγοι. Μια χαρά θα βγάλει τα λεφτά της και στα 300€ ίσως και λίγο παραπάνω. Τι θα κάνει σου λέει ο κάτοχος 1060 1660 Super / Ti θα μείνει για πάντα με αυτές; έχει και το Dlss που την σπρώχνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...