Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ρε ολα δεξια ρε..

Τι παμε και σκαμε τα διχιλιαρα για να κοιταμε τα recommended requirements?

 

Mπορώ να ρωτήσω κάτι κύριε τέρμα δεξιά? cp2077 παίξατε? και αν ναι, με ποσα fps? έπιανε 20 μέσο ορο η 3090? :P πέρα απ την πλακα για να καταλάβεις μιλάς με άνθρωπο που το μακρινό 2016 αγόρασα την 980 για να παίξω the witcher 3 όλα max σε 1080p και επειδή δε κράταγε 60 το παράτησα... γιατί βλέπεις είχα πείσει τον εαυτό μου ότι δε μπορεί να βλέπει τα μαλλιά του gerald να ανεμίζουν στο λιβάδι με 55 ή απλά να κλείσω το κώλο haiworks... τόσο μυαλό είχα.. (σε 4k cx48 είμαι)

@Psycho_Warhead έτσι είναι απλά όταν το πάρεις χαμπάρι καταλαβαίνεις ποσο τοξική ήταν η κατάσταση που ήσουν πριν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Mπορώ να ρωτήσω κάτι κύριε τέρμα δεξιά? cp2077 παίξατε? και αν ναι, με ποσα fps? έπιανε 20 μέσο ορο η 3090? :P πέρα απ την πλακα για να καταλάβεις μιλάς με άνθρωπο που το μακρινό 2016 αγόρασα την 980 για να παίξω the witcher 3 όλα max σε 1080p και επειδή δε κράταγε 60 το παράτησα... γιατί βλέπεις είχα πείσει τον εαυτό μου ότι δε μπορεί να βλέπει τα μαλλιά του gerald να ανεμίζουν στο λιβάδι με 55 ή απλά να κλείσω το κώλο haiworks... τόσο μυαλό είχα.. (σε 4k cx48 είμαι)

Προσπαθησα να το παιξω και αποφασισα να το βαλω στην ακρη για οταν παρω την 4090..

Εχω να σου πω και εγω ενα μυστικο απο κατω..

Spoiler

Επειδη πριν απο μερικες μερες αναβαθμισα απο την cx 48 στην c2 48 θα σου πω οτι ξεκινα να εχεις στο μυαλο σου την αναβαθμιση.

Η διαφορα μεταξυ τους ειναι χαοτικη και δεν μπορω να φανταστω πoσο θα μεγαλωσει η ψαλιδα του χρονου που θα βγει η c3..

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Προσπαθησα να το παιξω και αποφασισα να το βαλω στην ακρη για οταν παρω την 4090..

Εχω να σου πω και εγω ενα μυστικο απο κατω..

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Επειδη πριν απο μερικες μερες αναβαθμισα απο την cx 48 στην c2 48 θα σου πω οτι ξεκινα να εχεις στο μυαλο σου την αναβαθμιση.

Η διαφορα μεταξυ τους ειναι χαοτικη και δεν μπορω να φανταστω πoσο θα μεγαλωσει η ψαλιδα του χρονου που θα βγει η c3..

 

Spoiler

μπαααα αυτή που έχω με καλύπτει πλήρως μόνο άμα βγάλουν καμία που δε παθαίνει με τίποτα burn in θα σκεφτώ να αλλάξω.... τέσπα ας το κλείσουμε εδώ γιατί το γαμήσαμε :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορώ να σβήσω τη φωτιά που άναψα  από τα leaks σχετικά με το msrp της 4090….Σήμερα ο Gamers Nexus ανέφερε συγκεκριμένα πως ούτε οι evga,Asus,Gigabyte δεν γνωρίζουν για το msrp της 4090…Επίσης συνεχίζοντας είναι επτασφράγιστο μυστικό μέχρι να ανεβεί στην σκηνή ο Πέτσινος και να το ανακοινώσει ο ίδιος! Αυτό μπορούν και το διαχειρίζονται χωρίς να διαρρεύσει κάτι! Άρα θέλω να πιστεύω πως όσα ακούγονται γι αυτές τις τιμές είναι απλά αναληθή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστευεις οτι οι AIBs δεν γνωριζουν καθε λεπτομερεια ειδικα οταν πρεπει να σχεδιασουν τοσα pcb που θα κανουν house το nvidia chipset (GPU) και να κανουν υπολογισμο κοστους για ολα τα components που θα χρειαστουν για το καθε μοντελο, ετσι ωστε να δουν πως θα τα τιμολογησουν και τι markup θα βαλουν και τι κερδη να αναμενουν, περιμενοντας τελευταια στιγμη για ολα; 

Αυτα που ακουγονται μπορει να ειναι φημες και αναληθη αλλα αυτο αποκλειεται να συμβαινει, μπορει να μην γνωριζουν το ακριβες msrp και να υπαρξουν μικροδιαφοροποιησεις της τελευταιας στιγμης, αλλα σιγουρα ξερουν που θα κινηθει .. 

Αυτο που ενδιαφερει ολους ειναι να μαθουμε και εμεις 🤣

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Πιστευεις οτι οι AIBs δεν γνωριζουν καθε λεπτομερεια ειδικα οταν πρεπει να σχεδιασουν τοσα pcb που θα κανουν house το nvidia chipset (GPU) και να κανουν υπολογισμο κοστους για ολα τα components που θα χρειαστουν για το καθε μοντελο, ετσι ωστε να δουν πως θα τα τιμολογησουν και τι markup θα βαλουν και τι κερδη να αναμενουν, περιμενοντας τελευταια στιγμη για ολα; 

Αυτα που ακουγονται μπορει να ειναι φημες και αναληθη αλλα αυτο αποκλειεται να συμβαινει, μπορει να μην γνωριζουν το ακριβες msrp και να υπαρξουν μικροδιαφοροποιησεις της τελευταιας στιγμης, αλλα σιγουρα ξερουν που θα κινηθει .. 

Αυτο που ενδιαφερει ολους ειναι να μαθουμε και εμεις 🤣

Συμφωνώ σ αυτό που λες! Αλλά κάτι θα ξέρει και εκείνος! Μπαίνουμε στην τελική ευθεία σιγά σιγά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε εσυ οταν αγοραζουν την gpu δεν περνουν κοστολογιο; 😜

Leak γινεται παντα μονο οτι θελουν οι ιδιοι ετσι πιστευω εγω.. Και οτι γινεται παρα την θεληση τους το μαθαινουν γρηγορα αν θελουν ποιος partner ή απο που εγινε ακριβως leak..

Μπορει να μην ξερουν ακριβως που θα κυμανθει αλλα εννοειται γνωριζουν με ενα πολυ μικρο ποσοστο διακυμανσης.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί κοιτάνε κόστος κατασκευής και σου λέει όταν ανακοινώσει τιμή, θα ανακοινώσω και 'γω ανάλογα με το PCB που έφτιαξα. 

Πάνω κάτω σίγουρα ξέρουν που θα παίξουν, ακριβώς τι και πως δε νομίζω θα είχε διαρρεύσει τώρα. Άσε που τελευταία στιγμή μπορεί να ανακοινώσει άλλη τιμή από αυτή που ξέρουν. Εδώ άλλαξαν τα specs της 1080Ti μια μέρα πριν κυκλοφορήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως σιγουρα δεν ξερουν αλλα λογικα γνωριζουν με ενα πολυ μικρο διακυμανσης γιατι εχουν να υπολογισουν πολλα πραγματα. Π.χ εμεις δεν ξερουμε τι ισχυει εχουμε 1499?1799?1999?2499? 

Τλπ τι σημασια εχει εμας μας ενδιαφερει εμεις να μαθουμε την λυπητερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα σαν την 1080Ti στα 699$ θα ξαναδούμε? Ήταν η νέα 8800GTX αυτή η κάρτα αφού ακόμα και σήμερα κρατάει πολύ δυνατά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ακριβως σιγουρα δεν ξερουν αλλα λογικα γνωριζουν με ενα πολυ μικρο διακυμανσης γιατι εχουν να υπολογισουν πολλα πραγματα. Π.χ εμεις δεν ξερουμε τι ισχυει εχουμε 1499?1799?1999?2499? 

Τλπ τι σημασια εχει εμας μας ενδιαφερει εμεις να μαθουμε την λυπητερη

Happy If You Say So GIF

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Κάρτα σαν την 1080Ti στα 699$ θα ξαναδούμε? Ήταν η νέα 8800GTX αυτή η κάρτα αφού ακόμα και σήμερα κρατάει πολύ δυνατά. 

Απο επιδοσεις θα δουμε η γενια τα σπαει αν ισχυουν αυτα που γραφονται.. Απο τιμη τα  εχουμε πει καθε περισυ και καλυτερα.. 

8800GTX,9700Pro,1080Ti μερικες απο τις  αγαπημενες μου καρτες.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Κάρτα σαν την 1080Ti στα 699$ θα ξαναδούμε? Ήταν η νέα 8800GTX αυτή η κάρτα αφού ακόμα και σήμερα κρατάει πολύ δυνατά. 

H 3080 οποιος την προλαβε τον πρωτο καιρο στην msrp της πλησιασε πολυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

H 3080 οποιος την προλαβε τον πρωτο καιρο στην msrp της πλησιασε πολυ..

Μπα.. Η 1080Ti εκτός του ότι ήταν +80% σε σχέση με την 980Ti, είχε και πολύ μνήμη για τη γενιά της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...