Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Bigis said:

Καλημερα σας .Σε ανύποπτες στιγμές όταν πάω να ξεκινήσω ένα παιχνίδι η όταν το κλείνω συνήθως μου freezarei το pc για λίγα ΣΕΚ και μετά οτιδήποτε πάω να ξεκινήσω που θέλει γραφικά δούλευε πολύ αργά( με restart ολα φτιαχνουν και σπανια να μου τι κανει πανω απο μια φορα τη μερα ) . στο event viewer δείχνει το error nvlddmkm Event ID 14.

εχετε καμια ιδεα τι παει λαθος ? παιζει να εχει προβλημα η καρτα  (4090 gigabyte oc)  ?

 

Cpu 13900k

ram στα 7200 χμβ (1.4)

 

 

Είσαι με στοκ κάρτα ?

Εάν ναι μάλλον είναι οι οδηγοί.

Γενικά οι τελευταίοι δύο είναι λίγο γτπ σε κάποια παιχνίδια.

Επεξ/σία από azazil1190
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ενα διακοπτακι η καρτα πανω για oc /non oc bios το εχω στο oc. Μου το κανει καιρο οχι μονο με τους τελευταιους δυο driver . Υπηρχαν καποια version  που δεν το εκανε καθολου δεν ξερω εν ηταν απο τυχη η οχι. Γιατι δεν το κανει στανταρ υπαρχουν μερες που παιζω ολη μερα και δεν το κανει κ υπαρχουν μερες μετά απο fresh boot  π το κανει με το π ανοιγω το παιχνιδι πρωτη φορα. Εχω την υποψια ισως το bugarei οταν βλεπω βιντεο στην μια οθονη και ανοιγω παιχνιδι στην αλλη αλλα δεν το λεω με σιγουρια αυτο. Παντως λογικα software prob οχι hardware  πιστεύετε ε ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Bigis said:

Εχει ενα διακοπτακι η καρτα πανω για oc /non oc bios το εχω στο oc. Μου το κανει καιρο οχι μονο με τους τελευταιους δυο driver . Υπηρχαν καποια version  που δεν το εκανε καθολου δεν ξερω εν ηταν απο τυχη η οχι. Γιατι δεν το κανει στανταρ υπαρχουν μερες που παιζω ολη μερα και δεν το κανει κ υπαρχουν μερες μετά απο fresh boot  π το κανει με το π ανοιγω το παιχνιδι πρωτη φορα. Εχω την υποψια ισως το bugarei οταν βλεπω βιντεο στην μια οθονη και ανοιγω παιχνιδι στην αλλη αλλα δεν το λεω με σιγουρια αυτο. Παντως λογικα software prob οχι hardware  πιστεύετε ε ;  

Πιθανον software, ναι. Δοκίμασε να βγάλεις τους drivers με DDU όπως προείπε και ο valantis και μετά δοκιμάζεις και άλλες εκδόσεις. Πάντα απεγκατασταση με DDU.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/06/2023 at 20:10, Pa0ki said:

Η δικιά μου η asus 4070 dual πάντως δεν ακούγεται καθόλου

Μια απ' τα ίδια με MSI. 

Πραγματικά, αν είχε τέτοιο θόρυβο θα τη πουλούσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καλή από θερμοκρασίες;

On 28/12/2020 at 13:19, Thresh said:

Lovelace (Linda), Deep throat? 😛

Η Ada Lovelace ήταν κόρη του γνωστού φιλέλληνα Λόρδου Βύρωνα και της οφείλουμε το πρώτο πρόγραμμα υπολογιστή που συντάχθηκε ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Psyber said:

Η Ada Lovelace ήταν κόρη του γνωστού φιλέλληνα Λόρδου Βύρωνα και της οφείλουμε το πρώτο πρόγραμμα υπολογιστή που συντάχθηκε ποτέ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, niko13 είπε

Βάλε και την κατανάλωση ρεύματος  κυρ Στέφανε..

image.png.e92e48ca80828d16f0b880d2c10b7ee3.png

Σε καταναλωση ,θερμοκρασιες και Drivers ειναι δεδομενο οτι οι Nvidia ειναι καλυτερες, το μονο που μενει  να συγκρινεις ειναι το performance.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τελευταίοι drivers σκότωσαν 🤣 επιτέλους και ένα πρόβλημα που είχα με τη 4090 όταν άνοιγα την οθόνη ανασβοβηνε καμιά 10+ φορές η οθόνη λες και δε μπορούσε να συντονίσει, μόλις διάβασα ότι το διόρθωσαν και διορθώθηκε και σε μένα είπα μπράβο μωρή πο@τανα nvidia δίνεις λύσεις στα προβλήματα του  Gaming λαού 🤣🥳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Herald είπε

Eίναι λάθος οι σένσορες :P 

Οσο λενε στο afterburner τοσο τραβανε οι nvidia σε amd ειναι λιγο παραπανω 20-30watt απο οσο λεει η καταγραφη. Συγκρινα 6800xt με 4070ti δηλαδη σε ιδιο build και ειναι λιγο παραπανω απο οσο λενε. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...