Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, godslayerxp είπε

Στήνω pc για φίλο και ήρθα πρώτη φορά σε επαφή με 4xxx κάρτα. Gigabyte 4080 Aero
Μεγάλη και βαριά σε ενοχλητικό βαθμό
Από κάτω την προβάρω μέσα στο δικό μου (Phanteks P600s) που έχει αρκετή άπλα για mid tower από το μπροστά μέρος έως το πίσω... και έχω ήδη push-pull την AIO. Στο NZXT H7 Elite του φίλου αν βάλεις μπροστά την AIO χωράει οριακά και μόνο με push.
Εννοείται ότι ξεχνάω την περίπτωση να την τοποθετήσω κάθετα όταν κάποια στιγμή πάρω και γω.
Οι διαστάσεις τις Aero είναι 342 x 150 x 75mm, να υποθέσω ότι είναι από τις μεγαλύτερες;

Επίσης βλέπω ότι η MSI Ventus, αν και λίγο πιο ασχημούλα είναι 322 x 136 x 63mm

2.jpg.0501cd4b1c93bf2cc4947743a3cae75f.jpg 1.jpg.b66109ab4edf231014a4df4409633b62.jpg

 

Σε ίδια φάση είμαι και εγώ, το πιστό μου HAF 932 δεν χωράει κάρτα μακρύτερη από 33cm. Κοιτάω σε MSI Ventus, Palit, Gainward, και υδρόψυκτες. Μακάρι να έβρισκα FE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, hurin είπε

 

Σε ίδια φάση είμαι και εγώ, το πιστό μου HAF 932 δεν χωράει κάρτα μακρύτερη από 33cm. Κοιτάω σε MSI Ventus, Palit, Gainward, και υδρόψυκτες. Μακάρι να έβρισκα FE.

Δε χωράει στο haf932; Παράξενο μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Armoral είπε

Δε χωράει στο haf932; Παράξενο μου φαίνεται.

Έχει hd cage, κάποιοι το κόψανε με dremel αλλά δεν ψήνομαι να το κανιβαλίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hurin είπε

 

Σε ίδια φάση είμαι και εγώ, το πιστό μου HAF 932 δεν χωράει κάρτα μακρύτερη από 33cm. Κοιτάω σε MSI Ventus, Palit, Gainward, και υδρόψυκτες. Μακάρι να έβρισκα FE.

Υπάρχει πάντως και η Windforce της Gigabyte, ακριβώς στα 33cm

Spoiler

image.png.6eba0c8a848831525af30c2ddda13a82.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Πέτραν ,ασε τα do it k dewit εσύ και κάνε την έξυπνη κίνηση που σου έχει πει ο Νίκος 😉

Λύσσα κακιά να αλλαξοπιστήσω, όλοι σας.

Εκεί ρε, μικρό γαλατικό χωριό!

(τώρα, αν βγει κάποια αντίστοιχη προσφορά όπως είχε γίνει στο Πλαίσιο πριν λίγο καιρό, μπορεί και να λυγίσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Λύσσα κακιά να αλλαξοπιστήσω, όλοι σας.

Εκεί ρε, μικρό γαλατικό χωριό!

(τώρα, αν βγει κάποια αντίστοιχη προσφορά όπως είχε γίνει στο Πλαίσιο πριν λίγο καιρό, μπορεί και να λυγίσω)

Για ποια κάρτα? Τι έχεις τώρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Herald είπε

Για ποια κάρτα? Τι έχεις τώρα? 

Με μια 6700ΧΤ είμαι σε 1440/144, με ένα backlog 25-30 παιγνιδιών που δεν ξέρω καν θα ακουμπήσω, με 0 ενδιαφέρον για ότι νέο βγαίνει.

Αν αλλάξω, περισσότερο για τη διαδικασία στήσε-στρώσε-πείραξε-πειραματίσου θα είναι (μαζί με τα έξοδα που λέγαμε) παρά για το gaming καθεαυτό (οτιδήποτε άλλο σε χρήση pc το έχω υπερκαλύψει με το τωρινό μου σύστημα).

Από τις τωρινές διαθέσιμες, 4080/7900ΧΤ-Χ, η 4070Ti είναι επαρκέστατη αυτή τη στιγμή αλλά κάτι με χαλάει (δεν χρειάζεται να πιάσουμε τις γνωστές συζητήσεις από την αρχή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

20 λεπτά πριν, Herald είπε

Για ποια κάρτα? Τι έχεις τώρα? 

Δεν είναι ερωτήσεις αυτές προς τον Πέτρο. Άκου τι έχει τώρα.

Αρχίζει από A και τελειώνει σε D.

2 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Με μια 6700ΧΤ είμαι σε 1440/144, με ένα backlog 25-30 παιγνιδιών που δεν ξέρω καν θα ακουμπήσω, με 0 ενδιαφέρον για ότι νέο βγαίνει.

Αν αλλάξω, περισσότερο για τη διαδικασία στήσε-στρώσε-πείραξε-πειραματίσου θα είναι (μαζί με τα έξοδα που λέγαμε) παρά για το gaming καθεαυτό (οτιδήποτε άλλο σε χρήση pc το έχω υπερκαλύψει με το τωρινό μου σύστημα).

Από τις τωρινές διαθέσιμες, 4080/7900ΧΤ-Χ, η 4070Ti είναι επαρκέστατη αυτή τη στιγμή αλλά κάτι με χαλάει (δεν χρειάζεται να πιάσουμε τις γνωστές συζητήσεις από την αρχή).

Τίποτα δε σε χαλάει στο μυαλό σου είναι όλα.

Άπαξ και κάνεις το βήμα θα το δεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, AlexandrosKle είπε

Far Cry 6 - 4K RT Ultra (με HD Textures)

4070 Ti

rtultratest2.jpg.6a9e52a1dce22b530af9589672a97c1e.jpg

3090 - 3090 Ti από βίντεο του Bang4Buck (κλοκαρισμένες)

bang4buck.jpg.b12555109afdeed575266ca1bec9bb5e.jpg

Καλά το Μπεντς του fc6 είναι για τα μπάζα και το παιχνίδι δεν πολύ ακούει από oc από όσο θυμάμαι+ ότι είναι καθαρά amd τίτλος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Armoral είπε

Photoshop.

Fake frames στο Far Cry🤣

19 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Καλά το Μπεντς του fc6 είναι για τα μπάζα και το παιχνίδι δεν πολύ ακούει από oc από όσο θυμάμαι+ ότι είναι καθαρά amd τίτλος 

Όντως ισχύει, πάντως έκανα σύγκριση και με βιντεάκι του in-game και ήμουν λίγο πάνω από αυτόν σε frames. Οπότε πιστεύω το bench είναι αντιπροσωπευτικό στην προκειμένη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...