Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, liakinen είπε

@_Theo_

Υπάρχουν παιχνίδια που να καίγεσαι να παίξεις; Αν όχι τότε υπομονή. Να δούμε ίσως και τι ψάρια θα πιάσει το FSR 3.

 

Όχι μωρέ εντάξει. Άντε πες το expansion CP 2077. Αλλά άμα μπω στο τρυπάκι να περιμένω, φέξε μου και γλύστρησα...:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν υπάρχει κάρτα με την οποία να μην κάνει υποχωρήσεις ούτε καν σε 1080p σε αυτήν την κατηγορία τιμής. Τα 500€ από που προέκυψαν? Ούτε 500€ έχει η 4060ti ούτε είναι η μόνη κάρτα με 8gb vram. Εγώ απλά εξηγώ ποιές είναι οι τραγικές ομολογουμένως συνέπειες του να πάρεις κάρτα με 8gb vram, ότι δηλαδή θα ρίξεις τα textures σε 2 παιχνίδια από το ultra στο high. 

Πόσο έχει τώρα η 4060Ti από Ελλάδα και γνωστά καταστήματα που θέλει ο φίλος; Triple Fan και ανεβαίνει για πλάκα τα 500€. Σε ένα δύο μήνες βλέπουμε πόσο θα έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

 

Όχι μωρέ εντάξει. Άντε πες το expansion CP 2077. Αλλά άμα μπω στο τρυπάκι να περιμένω, φέξε μου και γλύστρησα...:D

. Στο Hogwarts που είναι το πιο προβληματικό παιχνίδι με RT πάντως δεν έχω θέμα με την 3060ti σε 3440 x 1440 με DLSS Q , μόνο τα textures στο high έχω ρίξει και όλα τα άλλα δεξιά

1 λεπτό πριν, liakinen είπε

Πόσο έχει τώρα η 4060Ti από Ελλάδα και γνωστά καταστήματα που θέλει ο φίλος; Triple Fan και ανεβαίνει για πλάκα τα 500€. Σε ένα δύο μήνες βλέπουμε πόσο θα έχει.

Ναι οκ και η 6700xt triple fan από γνωστά καταστήματα 500αρα+ έχει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

. Στο Hogwarts που είναι το πιο προβληματικό παιχνίδι με RT πάντως δεν έχω θέμα με την 3060ti σε 3440 x 1440 με DLSS Q , μόνο τα textures στο high έχω ρίξει και όλα τα άλλα δεξιά

tw3 left the chat :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε

 

Όχι μωρέ εντάξει. Άντε πες το expansion CP 2077. Αλλά άμα μπω στο τρυπάκι να περιμένω, φέξε μου και γλύστρησα...:D

Κάτσε στα αβγά σου μια χαρά είναι αυτή που έχεις. Βάλε Dlss - Fsr και κράτα την μέχρι να αξίζουν τα λεφτά που θα δώσεις. Μέχρι να βγει το Expansion του CP2077 θα μιλάμε για σειρά 5 και 8 σε Nvidia και Amd.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας δίνω παιδιά την Asus TUF 6800 ΧΤ μου ένα 500άρι - με VRAM να φάνε και οι κότες - και είμαστε κερδισμένοι όλοι μας. Με 1.5 χρόνο ακόμα εγγύηση παρακαλώ😁🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Είναι πιο βαρύ από θέμα vram? Δεν μιλάω για επιδόσεις, μιλάω μόνο για vram usage. 

ααα από θέμα vram δε γνωρίζω... απλά άμα η κάρτα δεν υποστηρίζει fg δεν παίζεις..

άσχετο έβαλα το dldsr και επειδή υποψιάζομαι ότι κάνει upscale από 4096x2160 αντί για 3840x2160 χαλάει το aspect ratio εσύ πως το έχεις φτιάξει? (οι αναλύσει που μου έχει βγάλει είναι 6144x3240 και 5461x2880)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakinen είπε

Για 7700 & 7800 XT δεν μιλάει κανείς 😋 

Αν έρθουν σε φυσιολογικές τιμές τότε σίγουρα θα μιλάμε για αυτές 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε

Αν έρθουν σε φυσιολογικές τιμές τότε σίγουρα θα μιλάμε για αυτές 😉

Όσο ήρθε σε φυσιολογική τιμή και το διαμάντι 7600 😋 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, liakinen είπε

Για 7700 & 7800 XT δεν μιλάει κανείς 😋 

Κάτσε να δουμε γιατί η 7600 ήταν απογοήτευση. 

Οι τιμές είναι το όλο θέμα. 

Τι πληρωνεις για αυτό που παιρνεις. 

1 λεπτό πριν, liakinen είπε

Όσο ήρθε σε φυσιολογική τιμή και το διαμάντι 7600 😋 

Στα 210-220 μια χαρά ΘΑ είναι για μπατζετ συστήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, bonorov είπε

Κάτσε να δουμε γιατί η 7600 ήταν απογοήτευση. 

Οι τιμές είναι το όλο θέμα. 

Τι πληρωνεις για αυτό που παιρνεις. 

Για τις κόκκινες ανησυχώ και για άλλα θέματα (κατανάλωση πχ). Οι πράσινες μπορεί να είναι ακριβές αλλά από κατανάλωση και σχεδιαστικά προβλήματα δεν πάσχουν, το αντίθετο μάλιστα. Από άποψη κατανάλωσης η 4060 Ti είναι σχεδόν άριστη.

Α ξέχασα να γράψω και για τους Drivers 😋

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

ααα από θέμα vram δε γνωρίζω... απλά άμα η κάρτα δεν υποστηρίζει fg δεν παίζεις..

άσχετο έβαλα το dldsr και επειδή υποψιάζομαι ότι κάνει upscale από 4096x2160 αντί για 3840x2160 χαλάει το aspect ratio εσύ πως το έχεις φτιάξει? (οι αναλύσει που μου έχει βγάλει είναι 6144x3240 και 5461x2880)

Mε CRU φτιάχνει, ξέριες πως δουλεύει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Mε CRU φτιάχνει, ξέριες πως δουλεύει? 

όχι πάλι αυτή η μλκια... το είχα βάλει για να φτιάξω timings της tv όταν είχα 6800xt για να πέσει το high vram σε idle :P αλλα τα είχα βρει κάπου fix και τα έβαλα γενικά δε το ξέρω το πρόγραμμα
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...