Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Για αρχή, να μην κάνεις format? Λέω εγώ τώρα...

DDU σε safe mode και 5-6' υπόθεση.

Καταλαβαίνω τη φρίκη, αλλά γιατί πυρηνική με τη μία?

E είμαι των άκρων, αμά δεν δουλεύει βάζω φωτιά :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1846

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

38 λεπτά πριν, Herald είπε

E και τι να κάνω μην περνάω τα windows update ή να είμαι μόνιμα offline με tinfoil hat στο κεφάλι? :P 

Μην είσαι φλώρος ρε.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Herald είπε

E είμαι των άκρων, αμά δεν δουλεύει βάζω φωτιά :P 

Eγω λεω να κανεις μια λιστα με αυτους που λενε οτι οι AMD δεν εχουν θεμα με τους drivers.
Να τους περασεις σε ενα Excel,να το καρφιτσωσουμε στο Insomnia και οποτε εχει driver issue να ερχονται με τη σειρα να το φτιαχνουν αυτοι 5 λεπτα υποθεση ειναι.

02-Φ2-11-e1542890175518.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Herald είπε

E είμαι των άκρων, αμά δεν δουλεύει βάζω φωτιά :P 

Mε δαιμονίζεις να σου απαντήσω και βάλουμε (και) εδώ φωτιά, αλλά θα συγκρατηθώ!

Ψάξε στο γούγλη κάποια μέθοδο να μην βάζει τους δικούς του το winupdt, γιατί τα 11ρια γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι είτε τη σχετική ρύθμιση του ddu, είτε οτιδήποτε άλλο του ορίσεις.

Στο λαπτοπ μόνο δουλειά γραφείου και media δουλεύω, οπότε το έχω αφήσει να μλκίζεται όσο θέλει με τα 11 (μόνιμα με τον wup οδηγό, αφού κάθε εβδομάδα τα απαυτώνει), αλλά στο desktop 10ρια μέχρι να βγουν τα 14.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Herald

https://computerinfobits.com/how-to-stop-windows-from-updating-graphics-drivers/

Για κάποιο λόγο τα Windows θέλουν να βάλουν τα δικά τους drivers. Με το που κόψεις τα update στην GPU όλα γκουτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Mε δαιμονίζεις να σου απαντήσω και βάλουμε (και) εδώ φωτιά, αλλά θα συγκρατηθώ!

Ψάξε στο γούγλη κάποια μέθοδο να μην βάζει τους δικούς του το winupdt, γιατί τα 11ρια γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι είτε τη σχετική ρύθμιση του ddu, είτε οτιδήποτε άλλο του ορίσεις.

Στο λαπτοπ μόνο δουλειά γραφείου και media δουλεύω, οπότε το έχω αφήσει να μλκίζεται όσο θέλει με τα 11 (μόνιμα με τον wup οδηγό, αφού κάθε εβδομάδα τα απαυτώνει), αλλά στο desktop 10ρια μέχρι να βγουν τα 14.

Καλά απορώ πως με τέτοιο προϊόν τόσα χρόνια έχει η Microsoft την πρωτοκαθεδρία στα λειτουργικά.

Μάλλον η πρωτοκαθεδρία που κέρδισε πολύ παλιά τότε στις "μάχες" με το OS/2 της IBM αλλά και πιο πριν της έχει δώσει το δικαίωμα να έχει παρουσιάσει ένα προϊόν τόσο χάλια που πραγματικά λες πως αυτή η εταιρία δεν έχει φαληρίσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Eγω λεω να κανεις μια λιστα με αυτους που λενε οτι οι AMD δεν εχουν θεμα με τους drivers.
Να τους περασεις σε ενα Excel,να το καρφιτσωσουμε στο Insomnia και οποτε εχει driver issue να ερχονται με τη σειρα να το φτιαχνουν αυτοι 5 λεπτα υποθεση ειναι.

02-Φ2-11-e1542890175518.jpg

Εγκρατής και ψύχραιμος. Μου αρέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Mε δαιμονίζεις να σου απαντήσω και βάλουμε (και) εδώ φωτιά, αλλά θα συγκρατηθώ!

Ψάξε στο γούγλη κάποια μέθοδο να μην βάζει τους δικούς του το winupdt, γιατί τα 11ρια γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι είτε τη σχετική ρύθμιση του ddu, είτε οτιδήποτε άλλο του ορίσεις.

Στο λαπτοπ μόνο δουλειά γραφείου και media δουλεύω, οπότε το έχω αφήσει να μλκίζεται όσο θέλει με τα 11 (μόνιμα με τον wup οδηγό, αφού κάθε εβδομάδα τα απαυτώνει), αλλά στο desktop 10ρια μέχρι να βγουν τα 14.

Ρε συ οκ το έφτιαξα, αλλά επειδή ξέρω 2 πράγματα από κομπιούτερς. Ο average user θα βγάλει καρκίνο. Και για 2-3 κρασαρισμάτα που έφαγαν κατά το Install δεν νομίζω να έφταιγε τo windows update. Τέσπα, τουλάχιστον έχει ωραίο tool η amd για να κάνεις uninstall τους drivers. Την έχουν μυριστεί και αυτοί την δουλειά και σου λέει τόσες φορές που θα το χρειαστεί ο ταλαίπωρος που μας προτίμησε, ας φτιάξουμε κάτι καλό. 

Σε 2 μέρες έμαθα παραπάνω πράματα για την registry και το cmd από ότι 10 χρόνια με nvidia. Εμπειρίες :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Herald είπε

Ρε συ οκ το έφτιαξα, αλλά επειδή ξέρω 2 πράγματα από κομπιούτερς. Ο average user θα βγάλει καρκίνο. Και για 2-3 κρασαρισμάτα που έφαγαν κατά το Install δεν νομίζω να έφταιγε τo windows update. Τέσπα, τουλάχιστον έχει ωραίο tool η amd για να κάνεις uninstall τους drivers. Την έχουν μυριστεί και αυτοί την δουλειά και σου λέει τόσες φορές που θα το χρειαστεί ο ταλαίπωρος που μας προτίμησε, ας φτιάξουμε κάτι καλό. 

Σε 2 μέρες έμαθα παραπάνω πράματα για την registry και το cmd από ότι 10 χρόνια με nvidia. Εμπειρίες :P 

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες και προφανώς συμφωνώ.

Η ερώτηση παραμένει, προς την MS... Y, το κέρατό σας? Δεν έχει την παραμικρή λογική. Είστε απόλυτα υπεύθυνοι για ότι κάνει το ΛΣ.

Αντιλαμβάνεσαι, λοιπόν, γιατί κατά καιρούς (σου) λέμε ότι παλεύει με θηρία η αμδ κι ότι κάποια από τα προβλήματα των κόκκινων δεν είναι δικά τους στην πραγματικότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Traversal stuttering 2.0 ?

 

Η αλλιώς πως να κάνετε την 4090 σας να στενάξει. Ανυπομονώ για το sequel του Jedi Survivor στην Unreal 5.2, θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω όμως ότι η 5.2 θα περιλαμβάνει το 5.1"fix", οπότε "θεωρητικά" δεν θα υπάρχει πλέον κανένα ενδεχόμενο εμφάνισης των stuttering κλασσικών προβλημάτων όπως στα παρελθοντικά & φετινά παραδείγματα παιχνιδιών. Βέβαια έως ότου εμφανιστεί κάτι που να σχεδιαστεί πάνω στην νεότερη αυτή έκδοση έχουμε αρκετό χρόνο...

https://www.tweaktown.com/news/87943/unreal-engine-5-1-update-is-here-fixes-awful-stuttering-issues/index.html

https://wccftech.com/unreal-engine-5-1-attempts-to-fix-those-dreadful-stuttering-hitches/

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Herald είπε

E είμαι των άκρων, αμά δεν δουλεύει βάζω φωτιά :P 

O Herald όταν του βγάζει κάποιο error οτιδήποτε έχει amd logo πάνω:

Spoiler

johndaw890-ola_einai_dromos.gif

Όποιος έχει χρόνο και δεν βαριέται ας βάλει ένα amd logo πάνω στο Βιετνάμ...

😁

Επεξ/σία από chrisde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έρχεται demo του Layers of Fear στις 15 Μαΐου με Unreal Engine 5 και ανακοίνωσαν τις απαιτήσεις που φαίνονται λογικές μεν αλλά είναι όλες με ''TSR BALANCED'' ενεργοποιημένο και όχι native..

Layers-of-Fear-PC-requirements.jpg

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...