Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Ναι με wifi ανοιχτό, γιατί; Λόγω windows update το λες? 

Ρε μην ασχολείσαι με ΑΜΔ συστήματα, δεν είναι για εσένα! Δες το από πάνω μήνυμα με τα πολλαπλά edit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Αν έκανες κάτι τέτοιο, καιρός να μάθεις/καταλάβεις γιατί εμείς με AMD συστήματα γμσταυρίζουμε τη M$.

Κλείνεις δίκτυο στο λάπτοπ, DDU@safe mode να καθαρίσουν οι οδηγοί γραφικών, απεγκατάσταση οδηγοί chipset μετά, restart, οδηγοί chipset (κι ας λέει ότι θέλει όποιος θέλει), restart, οδηγοί γραφικών, restart, όταν τελειώσει και ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ανοίγεις δίκτυο.

Δεν μιλάς σοβαρά ε? Φοβάμαι ότι μιλάς σοβαρά βασικά :P 

Format και απτην αρχή είμαι τώρα, άμα δουλέψει δούλεψε, αμά δεν δουλέψει το στέλνω πίσω και πάω nvidia. GG, ο θεός μαζί μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Καλά, εύκολα μπορεί να έσκασε σκάρτο.

Μοντέλο/Παρτίδα? ΛΣ?

Δεν πιστεύω να πήγες να περάσεις οδηγούς με wifi/δίκτυο ανοικτό.

Αν έκανες κάτι τέτοιο, καιρός να μάθεις/καταλάβεις γιατί εμείς με AMD συστήματα γμσταυρίζουμε τη M$.

Κλείνεις δίκτυο στο λάπτοπ, DDU@safe mode να καθαρίσουν οι οδηγοί γραφικών, απεγκατάσταση οδηγοί chipset μετά, restart, οδηγοί chipset (κι ας λέει ότι θέλει όποιος θέλει), restart, οδηγοί γραφικών, restart, όταν τελειώσει και ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ανοίγεις δίκτυο.

Ζείτε ριψοκίνδυνα πραγματικά. Τώρα καταλαβαίνω.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Herald είπε

Θα πάμε δίπλα στην AMD που δεν έχει και drivers issues. Mόλις παρέλαβα το amd laptop, με AMD CPU , AMD IGPU + AMD GPU. Στο πρώτο install crasharan οι drivers και τώρα παίζω conflict city, το radeon software δεν βρίσκει amd κάρτα στο σύστημα μου. Κλαίω μόνος μου :P 

 

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Καλά, εύκολα μπορεί να έσκασε σκάρτο.

Μοντέλο/Παρτίδα? ΛΣ?

Δεν πιστεύω να πήγες να περάσεις οδηγούς με wifi/δίκτυο ανοικτό.

Αν έκανες κάτι τέτοιο, καιρός να μάθεις/καταλάβεις γιατί εμείς με AMD συστήματα γμσταυρίζουμε τη M$.

Κλείνεις δίκτυο στο λάπτοπ, DDU@safe mode να καθαρίσουν οι οδηγοί γραφικών, απεγκατάσταση οδηγοί chipset μετά, restart, οδηγοί chipset (κι ας λέει ότι θέλει όποιος θέλει), restart, οδηγοί γραφικών, restart, όταν τελειώσει και ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ανοίγεις δίκτυο.

Αυτα τα λετε γιατι ειστε πρασινοφρουροι η RMA-MD δεν εχει κανενα θεμα με driver εχω παρει 400 καρτες και δεν ειχα ποτε θεμα. 😂🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aλλο ενα π/σ/κ με Diablo 4 .
Οσοι δεν εχουν χωρο για 80gb και οσοι δεν εχουν σκοπο να παιξουν Max Settings ή 4Κ κανουν Modify Install αφαιρουν τα High Resolution Assets και γλιτωνουν 40gb.
 

Screenshot_11.png

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Herald είπε

Δεν μιλάς σοβαρά ε? Φοβάμαι ότι μιλάς σοβαρά βασικά :P 

Format και απτην αρχή είμαι τώρα, άμα δουλέψει δούλεψε, αμά δεν δουλέψει το στέλνω πίσω και πάω nvidia. GG, ο θεός μαζί μου

Σοβαρότατα μιλάω. Αν δεν είναι θέμα ελαττωματικού h/w (ναι, συμβαίνει κ.κ.) και κάνεις πάλι το ίδιο (εγκατάσταση με ανοιχτό δίκτυο), το ίδιο θα συμβεί.

Το περνάμε κάθε φορά που ξεχνιόμαστε και κάνουμε εγκατάσταση οδηγών gpu με δίκτυο...για κάποιο γμμνο λόγο πριν καλά καλά κάνουμε login στα Win έχει ήδη μπει ο WUP οδηγός της MS και έχει πδξει τα πάντα, χρόνια τώρα.

Μετά τρως BSOD ή στην καλύτερη δεν μπορείς να εγκαταστήσεις τους μαμά οδηγούς, ακριβώς με μήνυμα ότι δεν υπάρχει κάρτα.

Θέμα των win είναι, κανείς δεν ξέρει γιατί γίνεται. Τί έκανες τελικά?

9 ώρες πριν, Armoral είπε

Ζείτε ριψοκίνδυνα πραγματικά. Τώρα καταλαβαίνω.:D

Όχι, θα είμαστε φλώροι με pnp καταστάσεις.

8 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

 

Αυτα τα λετε γιατι ειστε πρασινοφρουροι η RMA-MD δεν εχει κανενα θεμα με driver εχω παρει 400 καρτες και δεν ειχα ποτε θεμα. 😂🤣

Εσύ ως συνήθως κατέβασες παντελόνια και βρακιά και τρέχεις χαρούμενος πριν καν δεις το ποταμάκι, μόνο που νομίζεις ότι το άκουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DDU έχει επιλογή να αποτρέπει τα Windows να βάζουν τον δικό τους driver αυτόματα, ενώ μπορείς να το απενεργοποιήσεις και χειροκίνητα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το DDU έχει επιλογή να αποτρέπει τα Windows να βάζουν τον δικό τους driver αυτόματα, ενώ μπορείς να το απενεργοποιήσεις και χειροκίνητα.

 

Τόσα χρόνια σε nvidia δεν χρειάστηκε πάντως 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Όχι, θα είμαστε φλώροι με pnp καταστάσεις.

image.png.0a8050bb7883c052660d8059fea6f178.png

18 λεπτά πριν, Herald είπε

Τόσα χρόνια σε nvidia δεν χρειάστηκε πάντως 😁

 

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Όχι, θα είμαστε φλώροι με pnp καταστάσεις.

:D:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Τόσα χρόνια σε nvidia δεν χρειάστηκε πάντως 😁

Mα εδώ είναι η κουλαμάρα.

Γιατί επιμένουν τα Windows να πλακώνουν να εγκαταστήσουν τον δικό τους οδηγό σε AMD gpu (καλά, και σε όλο το chipset πρακτικά...εκεί να δεις γέλια) αλλά στην nvidia δεν συμμετέχουν στη διαδικασία (εκτός κι αν εκεί το κάνουν, αλλά μετά δεν υπάρχει θέμα με τον οδηγό, δεν υπάρχει ασυμβατότητα, όπου κι αυτό θέμα είναι)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Intel να δεις τι γίνεται..Έχεις περασμένο νεότερο οδηγό και κατεβάζουν/install-άρουν τα Windows με το ζόρι τον δικό τους..Παρά την επιλογή στο DDU, lmao..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Mα εδώ είναι η κουλαμάρα.

Γιατί επιμένουν τα Windows να πλακώνουν να εγκαταστήσουν τον δικό τους οδηγό σε AMD gpu (καλά, και σε όλο το chipset πρακτικά...εκεί να δεις γέλια) αλλά στην nvidia δεν συμμετέχουν στη διαδικασία (εκτός κι αν εκεί το κάνουν, αλλά μετά δεν υπάρχει θέμα με τον οδηγό, δεν υπάρχει ασυμβατότητα, όπου κι αυτό θέμα είναι)?

Μου έχει τύχει εμένα. Όταν κάνω απεγκατασταση με ddu και ξαναγυρίσω από safe mode σε κανονικό για να κάνω εγκατάσταση οδηγών δεν περνούν με τίποτα.

Πρέπει να κάνω ενημέρωση windows από τις optional επιλογές, να βάλουν τον οδηγό των windows για nvidia και μέρα μπορώ να εγκαταστήσω drivers Nvidia. Αν δεν το κάνω αυτό κάνουν συνέχεια fail.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Πέτρος είπε

 

Εσύ ως συνήθως κατέβασες παντελόνια και βρακιά και τρέχεις χαρούμενος πριν καν δεις το ποταμάκι, μόνο που νομίζεις ότι το άκουσες.

Eγω παω σε οργανομενες παραλιες(Intel Nvidia) με ξαπλωστρες,μουσικη και freddo,εσεις που πατε στα ποταμια και τα ελευθερα camping(ΑΜD) να προσεχετε τους κροκοδειλους. 🤣😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...