Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Herald είπε

Eγώ είμαι 25 σε CPU και 26 σε GPU με κλειστά τα fans  B)

τοσα χρόνια εισαι με CPU και GPU;

ή μηπως είσαι παλιοημερολογήτης και πας ενα μηνα και 3 μερες πίσω;

B)

αρε λες να βαλω και εγω T30 στην U12A...

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Κάτσε να βγει το fsr3 και θα τα πούμε.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Σε κάνα χρόνο και βλέπουμε 😆

 

6,20 ευρώ ζητάει ο τυπάς για να το στείλει το mod πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Κάτσε να βγει το fsr3 και θα τα πούμε.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Σε κάνα χρόνο και βλέπουμε 😆

 

Kαλά το θέμα δεν είναι τόσο το πότε. Είναι και το τί. Τι θα δούν τα μάτια μας. Ήδη το FG αν ψυρίσεις την εικόνα (δεν μιλάω για zoomed in καταστάσεις), έχει προβλήματακια. Πχ. cyberpunk ανέβα σε μηχανή και θα βλέπεις το καντράν 2-3 φορές καθώς οδηγείς. Οπότε με το FSR 3 πάμε για ολική τύφλωση πιστεύω. Φυσικά μακάρι να βγώ λάθος και να πάρει σώβρακα η amd

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Herald είπε

Kαλά το θέμα δεν είναι τόσο το πότε. Είναι και το τί. Τι θα δούν τα μάτια μας. Ήδη το FG αν ψυρίσεις την εικόνα (δεν μιλάω για zoomed in καταστάσεις), έχει προβλήματακια. Πχ. cyberpunk ανέβα σε μηχανή και θα βλέπεις το καντράν 2-3 φορές καθώς οδηγείς. Οπότε με το FSR 3 πάμε για ολική τύφλωση πιστεύω. Φυσικά μακάρι να βγώ λάθος και να πάρει σώβρακα η amd

Θα το δω αυτό με το καντράν που λες αν και δεν το έχω συναντήσει.Εχε πλάκα να βγει το fsr3 και να είναι καλύτερο και να μας γλεντανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Armoral είπε

6,20 ευρώ ζητάει ο τυπάς για να το στείλει το mod πάντως.

Θα πάρει τα 0.3 ο τυπάς .

Θα το δώσουν στην πορεία οφισιαλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Θα το δω αυτό με το καντράν που λες αν και δεν το έχω συναντήσει.Εχε πλάκα να βγει το fsr3 και να είναι καλύτερο και να μας γλεντανε 

Bάλε εξωτερική (ή΄και εσωτερική, μάλλον  δουλεύει και έτσι) και οδήγα γρήγορα. Και οι γραμμές στους δρόμους κάποιες φορές κάνουν mirroring, αλλά αυτό πρέπει να είσαι πολύ αετομάτης για να το δείς. Το καντράν είναι πιο εύκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Bάλε εξωτερική (ή΄και εσωτερική, μάλλον  δουλεύει και έτσι) και οδήγα γρήγορα. Και οι γραμμές στους δρόμους κάποιες φορές κάνουν mirroring, αλλά αυτό πρέπει να είσαι πολύ αετομάτης για να το δείς. Το καντράν είναι πιο εύκολο

Οκκκ θα δοκιμάσω με εσωτερική γιατί με μηχανή παίζω μόνο με εξωτερική και δεν έχω δει κάτι .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Θα το δω αυτό με το καντράν που λες αν και δεν το έχω συναντήσει.Εχε πλάκα να βγει το fsr3 και να είναι καλύτερο και να μας γλεντανε 

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση..Αυτά τα λένε οι κοκκινοφρουροί που μια ζωή περιμένουν την AMD να φέρει την ''επανάσταση'' και όλο δεύτερη και καταϊδρωμένη έρχεται..Ξεκίνησε με το ''poor Volta'' τότε η μόδα και συνεχίζει..

Η NVIDIA σε RT/AI είναι πολύ μπροστά σε σχέση με τον ανταγωνισμό και συνεχίζει να push-άρει, σε αντίθεση με την Intel που τα 'χε φορτώσει στον κόκορα μια 10ετία στα CPUs και τώρα τρέχει και δεν φτάνει..

11 ώρες πριν, Arkin είπε

NVIDIA Research publish a paper on a new texture neural based compression technique showing outstanding achievements in quality and compression ratio

 

 

Μλκίες, την ρίχνει αισθητά την ποιότητα της υφής..Να δω τι άλλη μλκία θα σκαρφιστούν για να φτάσουν τα 8-10-12GB..

Ίσως με λιγότερο compression, δηλαδή από 256MB στα 128MB να είναι ανεπαίσθητη η διαφορά..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, BabisTs είπε

έχει γλαρόσουπα πες του.....

Ναι κάνεις συνδρομή ένα μήνα στο patreon του και στο στέλνει μέσω discord. Εντάξει καταλαβαίνω ο κόπος του είναι και μπορεί να ζητήσει ότι θέλει, δεν είναι κανένα τρελό ποσό αλλά είναι αρκετά. Βέβαια παίρνεις και το dlss 3 mod για το Elden Ring μαζί απλά δεν ξέρω πόσο άριστα θα δουλεύουν.

Έχω δει artifacts σε παιχνίδια που έχω αλλάξει την έκδοση dlss 2 ή 3 σε νεότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Θα το δω αυτό με το καντράν που λες αν και δεν το έχω συναντήσει.Εχε πλάκα να βγει το fsr3 και να είναι καλύτερο και να μας γλεντανε 

Ε και καλύτερο να είναι, αφού θα δουλεύει και σε nvidia 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...