Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Τρέξε όποιο από όσα έχεις που έχουν dlss στο αντίστοιχο ultra perf, βάλε αντίστοιχο zoom, εδώ είμαστε.

Συμφωνώ απόλυτα ότι είναι π@π@ρι@ που ο ένας αποκλείει τα assets του άλλου.

Μα τελικά εδώ μόνο ο συγκεκριμένος ένας αποκλείει τα assets του άλλου πλέον.

Φαντάσου να είχαμε dlss2 και 3 στο SW Jedi Survivor. Άλλη εμπειρία.

Για το dlss δεν παίρνω όρκο ότι θα είναι το ίδιο κακό αλλά στο spiderman που τα είχα δοκιμάσει με τις τότε εκδόσεις τους μου φάνηκαν αστεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Περίεργα πράγματα. Γύρισα σε 1440p ανάλυση, μετά πάλι σε 4k και πλέον η gpu 99% με ~70fps!

Όλα ultra.

Το RT δείχνει ενεργοποιημένο αλλά δεν είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kkatzos είπε

Το RT δείχνει ενεργοποιημένο αλλά δεν είναι.

Θελει Off και παλι On για να ενεργοποιηθει ειναι bug. 

12 λεπτά πριν, Armoral είπε

Μα τελικά εδώ μόνο ο συγκεκριμένος ένας αποκλείει τα assets του άλλου πλέον.

Φαντάσου να είχαμε dlss2 και 3 στο SW Jedi Survivor. Άλλη εμπειρία.

Για το dlss δεν παίρνω όρκο ότι θα είναι το ίδιο κακό αλλά στο spiderman που τα είχα δοκιμάσει με τις τότε εκδόσεις τους μου φάνηκαν αστεία 

Αν εδιναν FG θα παιζαμε με 100fps και με ryzen cpu για την ωρα ακομα και ο 7800x3d τα παει χαλια στο παιχνιδι θες 13700k και πανω για καλυτερη συμπεριφορα της gpu. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Armoral είπε

Μα τελικά εδώ μόνο ο συγκεκριμένος ένας αποκλείει τα assets του άλλου πλέον.

 

Ότι? Όποιο nv sponsored  βγαίνει έχει οπωσδήποτε fsr μέσα πλέον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Έχεις διαπιστώσει κάτι διαφορετικό ας πούμε;

Δεν ψάχνω 1-1 τις νέες κυκλοφορίες, ιδέα δεν έχω.

Εσείς που τα έχετε ρημάξει όλα, πείτε.

Btw, κανένα video θα στείλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και με 13600K το παιχνιδι ειναι αχταρμας με RT On. Με RT Off πολυ καλυτερα τα πραγματα με rt on πεφτει και κατω απο 30 με την καρτα να καθετε. Πολυ χειροτερο απο last of us κατι που σιγουρα θελει προσπαθεια για να κανεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Δεν ψάχνω 1-1 τις νέες κυκλοφορίες, ιδέα δεν έχω.

Εσείς που τα έχετε ρημάξει όλα, πείτε.

Btw, κανένα video θα στείλεις?

Δεν παίζω retro ρε συ, αν χρειαστεί θα κοτσάρω μια amd επάνω να έχω τη full εμπειρία.😀😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το κανετε πολυ οπαδικο και δεν καταλαβαινω τον λογο.. :) Ειδικα τα σχολια περι retro gaming με amd gpu  κλπ.. Η καρτα μου ειναι πανω απο 4080 απο οτι ειδα σχολιο χρηστη με 4080 στο topic  του παιχνιδιου  αλλα ειναι και AMDsponsored title  οποτε δεν μου κανει εντυπωση.. Και γενικα δεν μου αρεσει να κανω σχολια σε αλλα τοπικ ( αλλα ουτε καν και στις AMD  με αυτα που γραφονται .. )  Γενικα αντι να νιαζεστε σαν καταναλωτες με πιο τροπο θα παρουμε οσο καλυτερη εμπειρια με ολα τα features  , οι μεν και οι δε κανετε λες και βγαζετε λεφτα απο αυτες τις εταιριες κλπ..  Σορυ για το πιθανο offtopic :)

  • Like 7
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Παντως το κανετε πολυ οπαδικο και δεν καταλαβαινω τον λογο.. :) Ειδικα τα σχολια περι retro gaming με amd gpu  κλπ.. Η καρτα μου ειναι πανω απο 4080 απο οτι ειδα σχολιο χρηστη με 4080 στο topic  του παιχνιδιου  αλλα ειναι και AMDsponsored title  οποτε δεν μου κανει εντυπωση.. Και γενικα δεν μου αρεσει να κανω σχολια σε αλλα τοπικ ( αλλα ουτε καν και στις AMD  με αυτα που γραφονται .. )  Γενικα αντι να νιαζεστε σαν καταναλωτες με πιο τροπο θα παρουμε οσο καλυτερη εμπειρια με ολα τα features  , οι μεν και οι δε κανετε λες και βγαζετε λεφτα απο αυτες τις εταιριες κλπ..  Σορυ για το πιθανο offtopic :)

Άσε.με ρε συ τον πειράζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tambas91 είπε

μια παράκληση οποιος είναι να δώσει κοντά 800 ευρώ ας βάλει κάτι παραπάνω να πάρει oled κρίμα να δίνει ένα καρο λεφτά για ips panel με ξεθωριασμένα μαύρα....

H συγκεκριμενη εχει μια χαρα μαυρα.
700->1300 κατι παραπανω :P
Ας βγαλουν ΟLED με εγγυηση εφ ορου ζωης στα pixels σε 32" 4Κ 16:9 και εδω ειμαστε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

H συγκεκριμενη εχει μια χαρα μαυρα.
700->1300 κατι παραπανω :P
Ας βγαλουν ΟLED με εγγυηση εφ ορου ζωης στα pixels σε 32" 4Κ 16:9 και εδω ειμαστε.

LG 48GQ900-B OLED HDR Monitor 47.53" 4K 3840x2160 | Skroutz.gr

δεν ξέρω ποίες κοιτάς εσύ με 1300 αλλα και με 1000 βρίσκεις τώρα ναι τα 300 ευρώ είναι μια διαφορα... αξίζει όμως για κάτι που θα το κρατήσεις πολλά χρονια... 1000 φορες θα προτιμούσα να πάρω αυτή LG Smart Τηλεόραση 48" 4K UHD OLED OLED48A16LA HDR (2021) | Skroutz.gr που έχει ίδια τιμή και ας είναι 60hz για single player games κλάσεις ανώτερη

<<H συγκεκριμενη εχει μια χαρα μαυρα.>>  και local diming ξέχασες να προσθέσεις :P 

image.png.87243a8012acaa2ac4ea36710ac62247.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

LG 48GQ900-B OLED HDR Monitor 47.53" 4K 3840x2160 | Skroutz.gr

δεν ξέρω ποίες κοιτάς εσύ με 1300 αλλα και με 1000 βρίσκεις τώρα ναι τα 300 ευρώ είναι μια διαφορα... αξίζει όμως για κάτι που θα το κρατήσεις πολλά χρονια... 1000 φορες θα προτιμούσα να πάρω αυτή LG Smart Τηλεόραση 48" 4K UHD OLED OLED48A16LA HDR (2021) | Skroutz.gr που έχει ίδια τιμή και ας είναι 60hz για single player games κλάσεις ανώτερη

<<H συγκεκριμενη εχει μια χαρα μαυρα.>>  και local diming ξέχασες να προσθέσεις :P 

image.png.87243a8012acaa2ac4ea36710ac62247.png

Aυτες ειναι για οταν τσακωνεσαι με τη γυναικα σου και κοιμασαι στο καναπε.
Αλλο monitor πανω στο γραφειο και αλλο τηλεοραση στο σαλονι.
Για καλυτερο monitor 32-34 πρεπει να δωσεις 1300 για κατι καλυτερο.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Aυτες ειναι για οταν τσακωνεσαι με τη γυναικα σου και κοιμασαι στο καναπε.
Αλλο monitor πανω στο γραφειο και αλλο τηλεοραση στο σαλονι.

έτσι πρέπει ρε μεγάλες αντρικές... :P  στη τελικη άμα θες κοτσάρεις και ένα μικρό monitor από διπλα και είσαι μπόμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...